Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM
Autor Wiadomość
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   Test obiektywu Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM

Profesjonalna L-ka - Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM, niedawno wypuszczona na rynek, to obiektyw, który może zainteresować każdego posiadacza lustrzanki firmy Canon, bez względu na to, czy ma ona matrycę pełnoklatkową, APS-H czy APS-C. Nic więc dziwnego, że dostawaliśmy sporo listów z prośbami o jego test. Niniejszym czynimy tym prośbom zadość, prezentujemy "Test obiektywu Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM" i zapraszamy do dyskusji, która zapewne będzie burzliwa.

http://www.optyczne.pl/13....8L_II_USM.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pawel23 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Przeczytałem test i widzę że dobrze zrobiłem że kupiłem 17-55 zamiast tej eLki, mam większy zakres ogniskowych, porównywalną jakość obrazu (na brzegach kadru nawet lepszą) i zaoszczędziłem trochę kasy :smile: A tak w ogóle to znowu zawiodłem sie trochę na jakości oferowanej przez obiektyw klasy L :neutral:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

miałem przyjemnośc robić zdjęcia tym szkiełkiem , ale test rozłożył mnie lekko na łopatki.
muszę sprawdzić czy zostały mi jakieś zdjęcia z tego szkła(robiłem gościnnie na 1Ds brata) jeśli znajdę spróbuje podlinkować. będę miał co robic, bo do przejrzenia 16 giga zdjęć :twisted:
no cóz , jak optyczni napisałi - L-ka i poziom raczej rzeczywiście słaby, nawet jeśli to wada testowanego obiektywu - to szkoda :cool:
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Ja zastanawiałem się nad zakupem tego obiektywu (za 3,5k) zamiast planowanego zestawu sigmy 12-24 i canona 50 f1,4 (za ten zestaw 2,5k), canon miałby być jasnym obiektywem i szerokim kątem, oba wybory mają swoje wady i zalety, test potwierdził mój wybór. Choć L to jednak L...
 
 
Bigman 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Przede wszystkim witam na forum. Obserwuję Wasze testy Canonowskich L-ek od pewnego czasu i wynika z nich smutny wniosek - dla kogoś potrzebującego szerokiego kąta Canon nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Topowy model w tym zakresie prezentuje się bardzo nieciekawie za taką cenę, a przecież to niezbyt stara konstrukcja. Na pewno test do zakupu nie zachęca, no chyba że ktoś potrzebuje pancerne jasne szkło, bez patrzenia się na mydło po bokach. Trochę myślałem o nim, ale zostaję przy 10-22 i 24-105. Dla mnie wystarczy..

Pozdrawiam
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Używam tego szkła z 5d i sprawdzałem je w porównaniu z 17-40 specjalnie na brzegu kadru i w moim przypadku było tak samo na 35 mm na pozostałych ogniskowaych 16 i 24 mm zdecydowanie lepiej niż 17-40 , również lepiej niż na 24 mm na 24-70/2.8.
Co do odblasków i pracy pod światło zgoda pojawiają się flary. Choć nigdy nie udało mi się złapać tyle co na 35 mm w tescie. Widac mam słabe umiejętności :wink: .

W mojej ocenie obiektyw 16-35/2.8 L II jest dużo lepszy od 17-40/4L bo mam tylko takie odniesienie . Ogólnie z fot jestem bardzo zadowolony.
Dla zainteresowanych mogę coś podesłać.
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Canon ponownie utwierdzil mnie w przekonaniu ze dobrze zrobilem wybierajac Nikona;)
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Ja też na swojego nie narzekam, ale prawdę mówiąc żadna firma nie da 100% że wydając ciężko zarobione pieniądze utrafi się w zadowolenie.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Obiektyw dobry, ale nie za ta cene. Powoli chyba zacznie padac mit eLki, bo co fotografowi po magnezowej obudowie i tym podobnych ......, jak wyjdzie takie zdjecie jak nr 10 opisywany przez Arka?
A odpowiedz na pytanie odnosnie konkurencji - jest zapowiedz 16-35/2.8 Sony
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

mszczyrek napisał/a:
Canon ponownie utwierdzil mnie w przekonaniu ze dobrze zrobilem wybierajac Nikona;)


Ale szkła z Twojej stopki to Sigmy ? :mrgreen:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Faktycznie u nas cena tego szkła jest nie adekwatna do jego możliwości jednak przy zagranicznych zarobkach jest to fajny sprzęt. Już drugi test szkła ze zdjęciami 1D Mk III - kiedy test tego body? :razz:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

moim zdaniem ten test opinii o tym szkle nie zmieni - nadal dla wielu jest to szkło żyleta, które jest ostre na brzegu nawet na pełnej klatce :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

mavierk napisał/a:
moim zdaniem ten test opinii o tym szkle nie zmieni - nadal dla wielu jest to szkło żyleta, które jest ostre na brzegu nawet na pełnej klatce :)


Mało mnie takie testy przejmują jak sam miałem możliwość robienia zdjęć tym obiektywem. Właśnie na pełnej klatce i to ponad rok temu. Równocześnie robiłem na ówczesnej nowości 1D Mark III i na Marku było tak sobie (wręcz nieostro) za to na 5D było świetnie. Odblaskami to ja się nigdy nie przejmowałem bo od tego to mam osłonę i zdjęć słońca nie robię. Za to brzegi i ostrość (NA FF!!) wypadły bardzo dobrze i na podstawie kilku tabelek zdania nie będę zmieniał.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

MM, moze to ten rozrzut jakosciowy?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

MC napisał/a:
MM, moze to ten rozrzut jakosciowy?


Nie wiem co to. Wiem tylko tyle, że 16-35/2.8 II L z pewnością będę miał prywatnie na własność (ale zwyczajowo wybiorę sobie to co najlepsze :mrgreen: ).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14