Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Goltar, Koraf, może porównalibyście numery seryjne tych trzech egzemplarzy i wyszłaby z tego może jakaś teoria działania-niedziałania? Może jeden z nich jest starszy albo z innej fabryki?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Możemy napisać, numer tego z testów na optyczne mam, drugiego egzemplarza także, Koraf może podać swój jeśli zechce, ale wątpię aby można było z tego jakąś teorie ułożyć ;)
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

komor napisał/a:
Goltar, Koraf, może porównalibyście numery seryjne tych trzech egzemplarzy i wyszłaby z tego może jakaś teoria działania-niedziałania? Może jeden z nich jest starszy albo z innej fabryki?


Komor pomysł bardzo dobry ale trzeba by mieć reprezentatywną grupę tych obiektywów aby wyciągnąć jakieś generalne wnioski.
Spoko mogę podać swój numer obiektywu jeżeli do czegoś będzie wykorzystany.
Jestem tego zdania co Goltar i kolejny raz twierdzę ,że tutaj i chyba nie tylko :wink: sprawdza się zasada : zaufanie ( do canona :twisted: ) dobra rzecz ale kontrola jeszcze lepsza :shock: .
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Ten lepszy egzemplarz jest z lepszego rynku. Jak coś jest sprowadzane do Polski przez dystrybutora to (nie wiem czemu) często jest gorszej jakości.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

MM napisał/a:
Ten lepszy egzemplarz jest z lepszego rynku. Jak coś jest sprowadzane do Polski przez dystrybutora to (nie wiem czemu) często jest gorszej jakości.


Czyżby były dwie szarże jakości u canona ? ameryka+oceania+ europa zachodnia i reszta świata ? :wink:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

koraf, obawiam się że tak!
nie wiem dlaczego, ale coś w tym jest.
 
 
mar 
Uczestnik
Foto-entuzjasta



Posty: 80
Skąd: Działdowo / Warszawa
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Czyli... jeżeli dobrze rozumiem to.. dostajemy "gorszej jakości" obiektywy przy wygórowanej cenie jak na tą część europy?!
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

mar napisał/a:
Czyli... jeżeli dobrze rozumiem to.. dostajemy "gorszej jakości" obiektywy przy wygórowanej cenie jak na tą część europy?!


Zdaję sobie sprawę, że to twierdzenie jest bez sensu. Ale moja praktyka jest taka, że jak coś jest zza Odry lub Oceanu to częściej jest dobrej jakości lub nie wykazuje wad. Chodzi mi głównie o Canona i chodzi mi o jakość optyczną bo ta zewnętrzna jest świetna w każdym przypadku. Taką mam praktykę z "przewalania" dziesiątków szkieł i do końca nie wiem z czego to wynika. Przypadek? Tak często? Hmm...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

podepnę sie pod opinię MM. z doswiadczenia swojego (5 obiektywów zza kałuży) i brata który nabył już (sobie tylko i wyłacznie) 8-9 L-ek , a kupuje tylko w usa, bo tam mieszka. żaden z tych obiektywów nie byl obciązny FF/BF, a były w tym takie "rarytasy" jak 28-300 DG sigmy, 16-35, 70-200f4,28-135is usm, 85f1.2 L (zabójca 5D :mrgreen: ) i 28-300L. co najmniej trzy, cztery z nich są często wysyłane do serwisu celem kalibracji (w polsce) . co dziwne żadne z tych szkieł nie zgłasza "pretensji" przy współpracy z 30d/40d/5d/1Ds - na tych szkłach / na tych body - bylo to wszystko "testowane".
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Czytalem na kkmie jak to ktos kupowal Sigme10-20 w USA. Horror. Byc moze to pojedynczy przypadek.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

MC, tylko gdzie go kupował? :???:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

krisv740, nie wiem, nie wnikalem. Ale dopiero do trzeciego (!) egzemplarza nie mial wiekszych zastrzezen.
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011   

Odkopuję stary temat ponieważ jutro odbieram mojego 16-35.

Czy teoria z numerami seryjnymi tego szkła a dokładniej ich powiązaniem z lepszymi / gorszymi egzemplarzami została w jakiś sposób potwierdzona czy też odkryta?

Numer seryjny jak wiemy pozwala rozszyfrować wiele danych, normalnie ukrytych a te z kolei pozwalają unikać egzemplarzy z jakiegoś powodu gorszych.
 
 
dżony 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 406
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 23 Sty, 2011   

normalnie strach się bać..
tylko jak sprowadzić sobię szkło zza wielkiej wody?
i co, kupię 24-105 bo chcę go kupić.. w PL to będzie to jakiś pasztet ?
 
 
Dyzmard 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 516
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

W stanach też się zdarzają kwiatki. Kupilłem canona 24 1.4 II mial front focusa, +20 nie pomogło, został zwrócony do sklepu. Zeiss 50 1.4 ZE, zwróciłem po tygodniu bo dawał mi błąd 99 (komunikacja z korpusem). Sigma 50 1.4 pierwszego dnia zacięła mi się przysłona, AF loteria z bliska dobrze z 5 m masakra, sprzedałem po 4 miesiącach za pół ceny,nie próbując walczyć z serwisem.
Sigma 85 1.4 - kolega zwrócił po trzech dniach - obiektyw nie umiał zablokować AF - przeszukiwał zakres w dwie strony.
Wszystkie obiektywy kupowane w renomowanych sklepach.

Bierz tam gdzie akceptują zwroty, jak masz możliwość kup dwa - zwróć słabszy.
Uważaj na 24-105 z kitów, ponoć canon wsadza tam słabsze egzemplarze (taka plotka).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14