Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: RobertO
Czw 17 Lip, 2008
Pierwsza lustrzanka-Canon Eos 450D - jaki obiektyw?
Autor Wiadomość
kanehbosm 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   Pierwsza lustrzanka-Canon Eos 450D - jaki obiektyw?

Witam:) Mam zamiar zacząć przygode z fotografia i zdecydowalam sie na Canona 450D. Narazie mało wiem o tym całym sprzecie ale troszke czytam i pomału craz wiecej rozumiem.
Z tego co widze to obiektyw kitowy jest słabo oceniany. Dlatego chcialabym kupić już coś lepszego ale w umiarkowanej cenie. Tak na początek, ale zeby zdjecia byly jak najlepszej jakości.
Prosze o pomoc w wyborze obiektywu:)
Ostatnio zmieniony przez RobertO Czw 17 Lip, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Tu moja droga nie ma się co wgłębać w temat

Tak naprawdę kit do C450d czyli 18-55IS nie jest najgorszy (jeśli chodzi o kity) Jest całkiem ostry a system stabilizacji OK. Jego wadą jest - słabe światło i plastikowy bagnet. Cena usprawiedliwia te dwie wady i w sumie nie jest najgorzej.

Dwa standardowe niezadrogie zamienniki które mogę polecić to niezmiennie Tamron 17-50 2.8 oraz Sigma 17-70 2.8-4.5. Ten pierwszy ma stałe, jasne światło w całym zakresie ogniskowych, ten drugi jest nieco gorszy pod względem światła 1EV dla 50mm (tam ma f4, czyli nieco większa głębia ostrości dla tego samego kadru i dwukrotnie dłuższe czasy naświetlania) ale daje możliwosć focenia całkiem przyzwoitego makro. Z autopsji wiem, że można niemal dotknąć obiektywem przedmiotu i dalej ostrzy :mrgreen: Ceny mają podobne - ok 1200 zł. No i oba nie mają stabilizacji. Czyli musisz mieć na uwadze to, że bedziesz potrzebowała ok.8 krotnie dłuższych czasów naświetlania niż w kicie przy tej samej ogniskowej i tej samej przesłonie (dopisek).
Ostatnio zmieniony przez MichalP Czw 17 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel23 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

MichałP mądrze gada :wink: Masz tu linki do tematów które mogą Ci pomóc.

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=1578
http://forum.optyczne.pl/...?t=3687&start=0
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2980
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2834
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2733
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2438
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2579

p.s temat jest w nie właściwym dziale
Ostatnio zmieniony przez pawel23 Czw 17 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kanehbosm 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Dzieki za szybką odpowiedz:P Przeczytałam 2 razy:) Najbardziej interesują mnie portrety, czy ten kitowy nadaje sie do tego? W jakiejs ksiazce zytalam ze do portretów uzywa sie dłuzszych ogniskowych?
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Ja tam czynię portrety moją 50 1.8 i jest nieźle. Aczkolwiek, żeby obiekt portretowany nie był spięty i przytłoczony bliskością obiektywu można wybrać 85 1.8 albo i więcej (w sumie do 100-135 bo powyżej to trzeba stać naprawdę daleko od modela) Pamiętaj że ogniskową w 450d mnoży się o czynnik 1,6 w stosunku do tego co widnieje na obiektywie. Tak więc generalnie wszystkie wymienione przeze mnie obiektywy się do tego nadają, choć najlepiej Sigma 17-70 (chodzi o 70)
 
 
kanehbosm 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

dzieki za pomoc, naprawde przydała mi sie pomoc kogoś kto sie na tym zna:) To w takim razie kupie canona z kitowym obiektywem. A jak juz sie troche wkrece to jaki obiektyw moge ewentualnie dokupić zeby robic jeszcze lepsze zdjecia?
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Jeżeli chodzi o mniejszy budżet to te które napisałem w jednym z poprzednich postów. Jeżeli większy to tu jest szerokie pole do popisu - 17-40L f4 (ok 2000 zł) 17-55 2.8IS (3000 zł) 24-105L f4 (3000 zł) tyle ze standardowych. Jeśli chodzi o większe zbliżenia to cała seria 70-200 o świetle 2.8 bądź 4 z/bez stabilizacji (ceny od 2000 w górę), Tamron 70-200 2.8 (2300 zł) Sigma 70-200 2.8 (2300)

Może być jeszcze Canon 70-300IS

Makro - jak najbardziej Canon 100 2.8

Portretówka Canon 85 1.8

Cen nie pamiętam (odsyłam do skąpca)

http://www.skapiec.pl/cat/47-obiektywy.html
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Canon 55-250 IS na początek będzie właściwy, różnie go można wykorzystać.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Z tym, że Canon 55-250 IS, nie jest zbyt solidnym obiektywem. Jest plastikowy łącznie z bagnetem i szybko powstaja w nim luzy przy przedniej soczewce... :neutral:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

MichalP napisał/a:
pierwszy ma stałe, jasne światło w całym zakresie ogniskowych, ten drugi jest nieco gorszy pod względem światła 1EV dla 50mm (tam ma f4, czyli nieco większa głębia ostrości dla tego samego kadru i dwukrotnie dłuższe czasy naświetlania) ale daje możliwosć focenia całkiem przyzwoitego makro.
jak dla mnie najlepsze jest to, że taki czytelnik może to wywnioskować z specyfikacji dowolnej.. a i tak chce, abyśmy to my mu to napisali... a co do macro z 50/1.8 - to bedzie zawsze pseudo macro :)
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

Witam :) nie chce tworzyć nowego tematu więc podłączam się do tego :)

Otóż wybrałam Canona 450D z obiektywem 18-55 mm w zestawie. Chciałam dokupić do tego obiektyw Canon 55-255 mm IS. Jednak pieniedzy na taki obiektyw brak... :sad: :sad: czy są może inne w cenie do 700 zł ?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

Sigmę 70-300 mm f/4.0-5.6 DG APO MACRO powinno się dostać do 700 zł. "Dziurą" pomiędzy 55mm a 70mm się nie przejmuj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17