Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy warto zmieniać na 5d
Autor Wiadomość
LukasW81 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   Czy warto zmieniać na 5d

Obecnie posiadam EOS'a 40D + 17-40L F4 + 70-200 F4 L.
złozyło się tak że rodzina znajomego przyjeżdża na wakacje z USA i za ok 6300 pln mogą mi przywieźć 5D+24-105.
Teraz nie wiem czy rzeczywiście warto jest zmieniać sprzęt.
wszyscy zachwycają się jakością zdjęć z 5d.
Jak myslicie brać czy nie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

To awans do pełnej klatki :mrgreen:
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

A jesli nie brac, to co? :razz:
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Sam sie ostatnio zastanawiam czy jest sens. O dziwno to dosyc ciezka decyzja zwlaszcza teraz. Jednym sie wydaje, ze skoro 5D tak tanieje to czemu go nie brac.

Gdy wezmie sie pod uwage fakt, ze Nikon wypuscil swojego pelnoklatkowca z sredniej polki, a Canon bedzie niedlugo musiał jakoś odpowiedzieć to sytuacja nie jest juz taka piekna. Najbardziej wiarygodne zrodla mowia o 2 nowych modelach pelnoklatkowych ktore maja cenami wpasowac sie w granice ~6000 i 9000 zł. 14 mpix, i ~20mpix?, napewno bedzie poprawiony AF, wielkosc bufora, moze znajda sie tam jakies konkretniejsze uszczelnienia. W kazdym razie Canon zapowiada, ze bedzie to naprawde lakomy kasek, a dzialania konkurencji tylko to potwierdzaja. Jesli Canon sie nie postara to straci spory kawalek marketingowego tortu a mysle, ze sobie na to nie pozwola.

Oczywiste jest, ze wartosc 5D w momencie premiery spadnie drastycznie. SPecyfikacja: 3 klatki na sekunde, Af na przecietnym poziomie, srednie wartosci iso .... powiedzmy sobie szczerze, jest to przeciez stara konstrukacja.

Niewiem czy jest taki sens kupowac teraz FF, czy nie lepiej wsadzic wspomniane 6k w kieszen i poczekac na "6D?" (model ~6k) ...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Gdybym miał teraz wolną kasę to bym kupił drugiego 5D. Nawet mnie często potrzebującego wypasionych bajerów w korpusie w 60% sytuacji wystarcza to co oferuje 5D. Zwykłemu zjadaczowi chleba będzie wystarczało w 90-95% przypadków. Takiemu komuś najbardziej będzie dokuczał brak dobrego telewizorka i czyszczenia matrycy a nie bufor, ISO ( :shock: 5D ma wypaśne ISO 1600), szybkość serii czy nawet AF...
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

A jak kupujesz 5d + 85/1.2L jak planujesz to użyć? Jedyne, co możesz w tym momencie powiedzieć to 'musze nauczyć się nauczyć korzystać z tego szkiełka, bo za często mam ostrość na uchu a nie oku, a jak już jest na oku to nie jest na oku, tylko rzęsach".... przesadzam z tą 85 (co za amator miałby z nim styczność), może przyjmę 50/1.4 :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

LukasW81 napisał/a:
za ok 6300 pln mogą mi przywieźć 5D+24-105

Ale zdajesz sobie sprawę, że liczą Cię 1000zł drożej? Ten zestaw wychodzi niecałe $2600...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

jaad75, opłata wakacyjna? :mrgreen:
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Ciężkie pytanie, na króre każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Suma zysków i strat u każdego wyjdzie inaczej. Skoro możesz tanio kupic w USA a swój obecny zestaw w miarę dobre sprzedasz to chyba warto. Niby stary a zdjęcia robione nim są super. Mi pewnie na dłuższy czas starczy 40d.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Jak sobie zadaję podobne teoretyczne pytania o 5D to zawsze wychodzi mi, nic mi z tego nie przyjdzie, jak razem z 5D nie kupię kilku jasnych stałek, których wartość daleko przekracza aktualną niską cenę 5D. Mnie tam w sumie w tym 5D martwi tylko ten AF, ale to wszystko rozważania teoretyczne, bo nigdy nie miałem styczności osobistej. Jeśli nie chodzi gorzej niż w moim amatorskim 400D, to mógłbym przyjąć. :cool: Ale do tego musiałbym mieć 35L, no chociaż 50/1.4 i pewnie 80/1.8, bo inaczej co mi po tej jakości matrycy, jak pięknego bokeh nie wyciągnę, małej głębi nie będę miał itd.
To co mnie w zdjęciach z 5D najbardziej urzekło to zdjęcia nocne przy świetle zastanym i mała głębia na szerokim kącie, a do tego potrzebne są odpowiednie szkła.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Komor kupuj 40D lub czekaj na jego następcę. 5D jest wspaniały ale jak ktoś para się w wesela czy komunie. Do zwierząt, ptaków się nie nadaje. Nadaje się do krajobrazów. Ogólnie ja celuje w 1D Mark III. 5D raczej nie dla mnie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

5D nadaje się do wszystkiego gdzie nie jest konieczna jak największa ogniskowa i jej "oszukiwanie" przy pomocy cropa. Nadaje się także świetnie jako drugie body dla każdego potrzebującego cropa. Do tego jest świetnym aparatem do codzienego fotografowania a to z racji "normalnych" ogniskowych. Taki 70-200, 35L lub choćby 16-35 to jest to do czego te obiektywy zaprojektowano i nie musimy kombinować ze szklarnią typu APS-C czy np. kupować inne szkło na pełną klatkę niż to najbardziej adekwatne bo "po cropie" będzie idealne.
 
 
pepto 
Uczestnik



Posty: 50
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

Ja też się zastanawiałem, czy nie zmienić na 5d, ale szczerze mówiąc wole swojego 40d. Jeżeli chcesz jakiejś zmiany to proponuje zakupić 24-105 -> obecnie instrument moich westchnień :) A swoje body wymienię, jak pełne klatki zaczną chodzić około 2500-3000zł.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

komar_kzy napisał/a:
Najbardziej wiarygodne zrodla mowia o 2 nowych modelach pelnoklatkowych ktore maja cenami wpasowac sie w granice ~6000 i 9000 zł. 14 mpix, i ~20mpix?...
"6D?" (model ~6k) ...


Czy mniej więcej wiadomo kiedy miałyby się pojawić "6D"?
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

AQQ napisał/a:
Czy mniej więcej wiadomo kiedy miałyby się pojawić "6D"?

lada dzień po niedzieli, tylko od dwóch lat nie wiadomo po której :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14