Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 19 Lip, 2008
S5 Pro czy 40D ?
Autor Wiadomość
patryk_chemik 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   S5 Pro czy 40D ?

Witam
W najblizszym czasie planuje zakup Lustrzanki ...
Planuje fotografowac portrety jak również uroczystości typu welela , komunie itd
czy ktoś mial doczynienia z tymi aparatami ? ktory wg was bedzie lepiej się sprawowal .... dodatkowo planuje zakup obiektywu ... bede na nie mial do dyspozycji okolo 2 - 2,5 tys .. W sumie na aparat i obiektyw mam okolo 5 tyś ..
czy ktoś moze mi doradzić który aparat bedzie lepszy oraz ewentualnie jaki obiektyw do niego wybrać ? na Lampe narazie nie starczy ale ja zakupie w poźniejszym czasie
Dziękuje za porady ...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Moim zdaniem definitywnie s5 pro + Tamron 17-50/2.8 + Sabina 800 :)
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Na optyczne.pl polecają właśnie ten (s5pro) do ślubów - m.in. ze względu na zakres tonalny. Choć ta interpolacja pixeli jakoś do mnie nie przemawia, ale w sumie chodzi o efekt końcowy. Canon na pewno będzie bardziej uniwersalny.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

muad napisał/a:
Canon na pewno będzie bardziej uniwersalny.

Czyżby?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

jaad75 napisał/a:
muad napisał/a:
Canon na pewno będzie bardziej uniwersalny.

Czyżby?


Nie tylko czyżby, ale z całą pewnością. Choć już niekoniecznie do zdjęć ślubnych a do studia wolałbym Fuji.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

A co wybrałbyś do krajobrazu, czy powiedzmy na safari? Przewagę 40D widzę w astrofotografii i sporcie, ale tylko takim, który wymaga szybkiej serii... I w zasadzie tylko tam... Czy to oznacza "z pewnością" większą uniwersalność? Dla wielu, to marginalne zastosowania...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Na safari to zapewne każdy raz w roku jeździ?
Krajobraz to i tak dla wielu HDR, więc?
Sport, reporterka, zwierzęta, ptaki to jednak Canon i nie tylko z racji body ale i optyki systemowej. Ja nie rozpatruję nigdy samego aparatu, patrzę na całość systemu i na jego koszta. Bo np. w dobrych długich tele jest lekki remis, ale Canon tańszy. W średnim pułapie Nikon (wiadomo jaki bagnet ma Fuji) leży na łopatkach (sam to niestety dokuczliwie odczuwam). Zobacz sobie ofertę szkieł typu 70-200 w C i N. Amator ma zdecydowanie większy wybór systemowy. Na szeroko do APS-C jest porównywalnie, w średnim zakresie ogniskowych i dobrej światłosile Canon jest tańszy (17-55/2.8 IS USM wobec Nikkora 17-55/2.8). Nikon jest lepszy w bardzo tanich szkłach kitowych i amatorskim tele (np. 70-300 VR wobec 70-300 IS USM).
Ja jestem może tendencyjny, mnie jasne i krótkie manualne stałki nie interesują, są praktycznie nieprzydatne przy tym co robię i generalnie mało kto chce tak naprawdę (oprócz fascynatów) robić nimi zdjęcia.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Patrząc na szkła, ich jakość i powtarzalność, również zdecydowanie wybrałbym Nikona. Różnice w cenach są wg. mnie pomijalne - $100 w jedną, czy w drugą, przy szkłach w cenie powyżej $1500 jest naprawdę mało istotne. Dla mnie liczy się jeszcze obsługa lamp, która w systemie Canona zdecydowanie kuleje. Koślawą (dla mnie) ergonomię pomijam, bo to kwestia przyzwyczajenia. Przewaga Canona to właśnie obecność ultrajasnych szkieł, typu 50/1.2, czy 85/1.2 lub 35/1.4... Mnie z kolei wogóle nie interesują długie teleobiektywy, więc tu zapewne jestem tendencyjny - zresztą jak zauważyłem, na forum jestem w zdecydowanej mniejszości, bo przeważają tu zwolennicy długich szkieł... :smile: Cóż na to poradzę, że nie lubię spłaszczonej perspektywy?
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

MM napisał/a:
Krajobraz to i tak dla wielu HDR

:?: :?: :?:
Od czasu do czasu przeglądam zdjęcia w najlepiej sprzedających się albumach w Polsce i jeszcze nigdy nie spotkałem się z HDR.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

kijos, a to ciekawe :smile:
Po czym to poznajesz, że dane zdjęcie to HDR lub nie?
Ostatnio zmieniony przez Monastor Nie 20 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Pójdź to Empiku sięgnij coś z półki. Jak się uważnie przyjrzysz to w niektórych z nich znajdziesz nazwisko Kijewicz.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

kijos, dobrze, Twoje nazwisko... ale co to ma do rzeczy?
A. Spoglądasz na zdjęcie i wiesz od razu, ze to HDR
B. Znasz proces przygotowania albumów od podszewki i wiesz jakie zdjęcia są wybierane, rozmawiasz często z autorami i o tym jak przygotowują oni swoje zdjęcia.
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Monastor napisał/a:
A. Spoglądasz na zdjęcie i wiesz od razu, ze to HDR

Nie.
Cytat:
B. Znasz proces przygotowania albumów od podszewki i wiesz jakie zdjęcia są wybierane, rozmawiasz często z autorami i o tym jak przygotowują oni swoje zdjęcia.

Tak. Autorzy raczej sami nie przygotowują zdjęć do tych albumów (przynajmniej ja takich nie poznałem).
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Cytat:
Tak.

To było tak od razu napisac pełnym zdaniem :wink:


Cytat:
Autorzy raczej sami nie przygotowują zdjęć do tych albumów (przynajmniej ja takich nie poznałem).

To znaczy? Dają RAWy i czekają na efekt? Czy może masz na myśli tylko przygotowanie do druku, skalowanie, wyostrzanie, zmiany rozdzielczości, przestrzeni kolorów?

HDR w różnych formach jest często stosowaną techniką, wielu dobrych fotografów krajobrazu (i nie tylko) z niej korzysta, to że akurat w albumach tego niewiele nie znaczy że to nie jest przydatne narzędzie.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Monastor napisał/a:
to że akurat w albumach tego niewiele nie znaczy że to nie jest przydatne narzędzie.

Owszem jest. Stosowane z umiarem wygląda naprawdę dobrze, niestety, mało kto stosuje je z umiarem - większość przesadza i wychodzą małe koszmarki, robiąc tej technice złą sławę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 15