Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór lustrzanki w granicach do 1800 zł
Autor Wiadomość
Eligos 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   Wybór lustrzanki w granicach do 1800 zł

Witam.
Potrzebuje pomoc w wyborze odpowiedniej lustrzanki. Waham się pomiędzy:
Sony Alpha A200 + ob. 18-70mm 1500 zł
Nikon D60 + ob. 18-55mm VR 1777 zł
ew. czekam na inne propozycje.
Jestem nastawiony głównie (w najbliższym czasie) na kitowy obiektyw i nie planuje narazie dokupować nic innego. Dlatego system powinien zapewniać jak najlepszą jakość kitowego obiektywu. Możliwe, że z czasem dokupię obiektywy, wszystko zależy od tego jak bardzo będzie mi potrzebny i jak bardzo się wciągne w fotografie. Aparatu potrzebuje głównie do fotografowania na wyjazdach wspinaczka/treking/zwiedzanie itp. Zależy mi na szybkości; dobrym ostrzeniu w każdych warunkach, dobrym trybie auto (potrzebne kiedy trzeba szybko wykonać jakieś zdjęcie), a przy tym chciałbym konstrukcje która da mi frajdę i możliwości dalszej nauki.
Najlepiej, żeby aparat posiadał dedykowany akumulator który dobrze trzyma.
Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie i opinie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Ja D60 bym nikomu nie polecil.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

A ja bym kupił właśnie D60. Świetny wybór dla kogoś początkującego bez ambicji mieszania w szkłach i wybór lepszego systemu na przyszłość (tak na wszelki wypadek). Do tego na początek mamy lepszy obiektyw w Nikonie. Czego chcieć więcej :wink:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

W miare porzadnego aparatu, a nie totalnego kastrata?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Z racji pewnego sklepowego obycia widzę czego początkujący potrzebują i nawet taki "kastrat" to aż za dużo na początek. A Nikon jest zwyczajnie bardziej przyjazny amatorowi.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Za to A200 nie wystarczy amatorowi i jest tak strasznie trudny w obsludze, ze trzeba sie na kurs zapisac? Bez przesady - fobia swoja droga, a prawda swoja.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

To jeszcze pewnie ten beznadziejny 18-70 jest lepszy od nowego kita Nikona. Brawo.
 
 
makos
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

jak nadszarpniesz budżet o 49 zł to A300 kupisz :mrgreen: http://www.cyfrowe.pl/apa...-ob.-18-70.html
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

A w ktorym miejscu to napisalem?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Aparat bez obiektywu to tak generalnie sam zdjęć nie robi (pomijam otworki), więc trzeba temat rozpatrywać kompleksowo. A tutaj Nikon nie dość że lepszy to na dodatek ma lepszą tak "niezbędną" dla wielu stabilizację :razz:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Przydaloby sie tez, zeby sie aparat jako tako trzymalo. A D60 trzymac sie praktycznie nie da.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

MC napisał/a:
Przydaloby sie tez, zeby sie aparat jako tako trzymalo. A D60 trzymac sie praktycznie nie da.


Ja nie mam czasu na bezsensowne nabijanie postów, jak chcesz to ciągnij ten wątek dalej. Ja bym wybrał Nikona a Ty co innego. Tyle w temacie.
Odnosząc się do trzymania... wielu narzeka a w ręku długo się czymś nie bawiło. Sam marudziłęm na trzymanie Canonów typu 350 czy 400D a jak byłem zmuszony długie dni bawić się 450D to dramatu wielkiego nie było pomimo podłączania dużo większych niż kitowe obiektywów. ZAWSZE można lepiej.
Koledze chcącemu kupić aparat radzę iść do sklepu i nie słuchając gadaniny sprzedawców (bo przeważnie gadają głupoty) samemu te aparaty pomacać.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

MM napisał/a:
Z racji pewnego sklepowego obycia widzę czego początkujący potrzebują i nawet taki "kastrat" to aż za dużo na początek. A Nikon jest zwyczajnie bardziej przyjazny amatorowi.


wg. uzywacza Nikona, oczywiście :mrgreen:

gdyby było d80 v niskie sony bym się nie zastanawiał i brał d80.
w wypadku d60 v niskie sony brałbym sony. Szkła i tak zapragniesz wymienic.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

ha ale dyskusja, o okrojonym Nikosiu i tak samo okrojonym Soniaczu. Obydwa są marne.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

RB napisał:/a,
Cytat:
w wypadku d60 v niskie sony brałbym sony. Szkła i tak zapragniesz wymienic.

a wtedy kolega zapyta: 'a na co?' i wyjdzie szydło z worka :P

Żadnego z tych dwóch aparatów nie mogę z czystym sumieniem polecic. Już prędzej Nikona D80 czy Canona 400D. Warto też spojrzec na Pentaksy, mają znośny obiektyw kitowy, uszczelnienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14