Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 15 Sie, 2008
Kupiłem d80 + nikkor 18-200 i jestem zadowolony
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Jesienny napisał/a:
A to już kwestia przyzwyczajenia, kiedy biorę do ręki aparat, który tego wyświetlacza na górze nie ma (np olek 510, z którego czasem korzystam w pracy) głośno wzdycham i patrzę na tył, kompletnie nie rozumiem na czym ma polegać zaleta takiego rozwiązania.


To rzeczywiście kwestia przyzwyczajenia, bo ja mam dokładnie odwrotnie niż Ty :D

Hm, to mówicie że D80 nie ma ISO na górnym wyświetlaczu? A w wizjerze jest?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

żeby było jasne nie tak że nie ma go całkiem - jak się naciśnie przycisk ISO to wyświetla. Ale tak na szybko i na stałe - nie widać ani na górze ani w wizjerze (i trzeba uważać bo przycisk ISO ma inne funkcje przy podglądzie zdjęcia i jeżeli włączone jest menu :grin: )

Jeszcze co do wyświetlaczy - kiedyś miałem Miolty 7000AF i 800si - obie z górnym wyświetlaczem, potem Dynaxa 7 - z tylnym i przestawiłem się bez problemu. W drugą stronę nie potrafię.
Ostatnio zmieniony przez ghost Wto 12 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Tak jak mówię to tylko kwestia przyzwyczajeń, ISO jest na tym wyświetlaczu, fakt - trzeba "klyknąć" co zresztą nie zajmuje więcej niż parę milisekund ;)

Po zrobieniu zdjęcia zresztą odruchowo ręce z aparatem idą mi w dół więc i aparatu nie trzeba odwracać. Zresztą to ma drugie dno, kiedy trzymasz aparat nie przy oku - musisz go odwracać, żeby spojrzeć na tylni LCD ;)

ja nie mam nawet d80 tylko d50tkę więc ogólnie mam więcej problemowej klawiszo-kółkologii, co zresztą nie przeszkadza mi kompletnie obsługiwać aparat patrząc tylko w wizjer.

Po prostu co kto lubi
 
 
vespero 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Panowie nie o guziczki ale o zdjęcia chodzi
Który jest lepszy jeśli chodzi bo do tego jest aparat.
Który zrobi lepsze canon 450d czy nikon d80
Czy 12 mln jak w tescie napisano zbliza canona do d300
I czy canon bedzie mniej niz d80 przeswietlał zdjecia i bedzie w przeciwienstwie do canona mial troche problemow z balansem bieli
I podobno canon mniej szumi niz nikon ale nikon szumi delikatniej.

Coś wybrać muszę.

Sony z Sigmą 17-70 odpadł
A Pentax? Jak canon ma CMOS matryce 14 mln i LV

Pomocy za dużo tego,
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

ale zdjęć (szczególnie na niskim iso) nie odróżnisz. Każdy współcześnie sprzedawany aparat cyfrowy robi je po prostu dobre. Jasne że wpatrując się w pikselki zauważysz że szum np z A700 jest inny niż z D300, ale tak naprawdę znaczenie tego jest marginalne. Zdjęć nie ogląda się w dwumetrowych powiększeniach!

Wygoda użytkowania (vide guziczki) to bardzo ważny element każdego aparatu i jak można zauważyć bardzo indywidualny. Sprawdź w sklepie i weź tego który bardziej ci będzie leżał.
Albo po prostu weź Canona. To nie będzie zły wybór. Czy najlepszy - nie wiem.
 
 
vespero 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Tylko ze jak poszedłem do fotojokera to wszyscy doradzali mi:" body sonego a300 i dokupić obieltyw albo sigme 17-70 albo jakis drozszy do 105mm za 1800zł.
I bądź tu mądry.
Wg tych testów na optyczne raczej przemawia do mnie chyba d80 niż 450d, albo canon40d tylko wtedy stac mnie na samo body jakies 2700 bo z obiektywem kosmos 3600-3800 to za dużo.
Więc zostaje mi nikon d80 canon d450 i sony a300 z sigma 17-70 lub czyms dobrym.

Mam dziwne przeczucie ze 450d to w porównaniu z d80 jakos okrojona wersja może się mylę. A wg testów który wypada lepiej.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Sony A300 jest wart uwagi tylko jeżeli chcesz mieć LV czyli podgląd na żywo na ekraniku.
Jeżeli nie to ciekawszą ofertą jest A200 - kosztująca teraz poniżej w eFotojokerze 888 zł. Do tego Zeiss 16-80 i jest git. Trzeba jednak przełknąć że A200 zrobiona jest z dość niefajnego plastiku, nie ma podglądu ostrości itp. Ma za to wszystko co jest niezbędne do robienia zdjęć i to bardzo fajnych jakościowo.

Uczciwie mówiąc wszystkie body z poziomu niskiego (także D80 które sprzedawane było jako bajerowy model dla początkujacego) są w jakimś stopniu kastratami. Nie ma się co przejmować. D80 to co zyskuje z racji nieco wyższej pozycji , w innych miejscach traci z racji większych lub raczej mniejszych archaiczności.

Każdy aparat będący w tej chwili w sklepie zapewnia wysoką jakość zdjęć.
Ostatnio zmieniony przez ghost Wto 12 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Nie słuchaj sprzedawców w FJ, bo oni przeważnie doradzają Sony od kiedy Sony przypuściło szturm na rynek lustrzanek. :) Co do klawiszologii to słuchaj co Ci piszą koledzy - na początku to się wydaje nieistotne, a potem jest bardzo istotne, jak chcesz wejść na wyższy poziom obsługi. To są kwestie także indywidualnych preferencji, jak z tym górnym ekranem, który dla jednych jest niezbędny a dla innych nieprzydatny.
Generalnie, jak pisane pięćset razy na tym forum, D80 jest starszy ale z wyższej półki niż Canon 400/450D. Ja wolę Canona, ale nie uważam, żeby ci, co wybrali Nikona zrobili źle. 450D jest nowszy, na pewno nie można go przyrównać do Nikona D300, to nie ta liga. Ale jakość obrazu z małych Canonów wydaje mi się ich największym atutem. Z tym z kolei nie zgodzi się kolega Jaad75, który nie trawi plackowatości czegoś tam w Canonie :) I tak w kółko macieju...
 
 
vespero 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Ale któryś trzeba wybrać i kupić.
Podobno Sony w spadku po Minolcie ma większe szumy.
Co wybralibyscie do 3000zł, z tych aparatów.
Z amatorskiego korpusu nic potem nie wycisnę nawet dokręcając bdb szkło, matryca i funkcje zostana te same.
Dlatego zastanawiam się nad tymi modelami by potem móc przejść wyżej.
Mogę prosić o zdjęcią z tych obu aparatów ale bez cukierkowania nich.
Może gdy zobaczę wizualnie zwykłe nie obrabiane zdjęcia....
Cytując słowa fotoreportera "Są dwie szkoły falenicka i otwocka", odwieczna wojna canonierow nikonierami :)
Te body to dla mnie duży wydatek i będe musiał z nim być długo, dlatego tak zależy mi na wyborze.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Ja bym wybrał Canona 450D, ale jak wybierzesz Nikona D80 to nie powiem że źle zrobiłeś. O Sony się nie wypowiadam, bo go nie znam, jedyne co wiem, że jest mniejsza szklarnia (ta nowa), co nie znaczy że nie ma dobrych obiektywów, choćby [URL=http://www.optyczne.pl/104.1-Test_obiektywu-Sony_Carl_Zeiss_Vario-Sonnar_T*_DT_16-80_mm_f_3.5-4.5.html] CZ 16-85[/URL].

Co do wyciskania z amatorskiego korpusu to dla mnie jest to właśnie argument za C450D. Ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu jaki daje mój C400D po dokręceniu sensownego słoika, braki ergonomii załatwiłem pionowym gripem, a w guzikologii radzę sobie bez odrywania oka od wizjera, bo to jest kwestia wprawy. Zdjęcia które widziałem z Nikona D80 nieco mnie smucą, bo jak dla mnie szumi za mocno, ale to jest dyskusyjna sprawa i w którymś z wątków była ciekawa wymiana zdań z Jaadem75.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

szumy-srumy ;P
matryca jest IDENTYCZNA w A200, A300 i D80 (oraz D60).
niskie szumy tak naprawdę oznaczają bardziej agresywne odszumianie i utratę detali.
różnice są, ale naprawdę minimalne. canon ze swoim cmosem wypada nieco lepiej - szczególnie powyżej ISO800.
zapewniam że na przeciętnym zdjęciu nie widać czy jest z D300 za 4.5k czy z A200 za 900 zł.
Wygoda jest ważna, ale z drugiej strony jak często potrzebujesz natychmiastowej zmiany pomiaru światła, korekcji EV flesza, czy trybu M (z dwoma kółkami)? Zastanów się czego oczekujesz.

nie chce mi się szukać cen więc pojadę e-fj
eosik 450 z nowym kitem -2k. Czyli zostaje tysiaczek na kartę pamięci, torbę i coś w deseń 70-300. Sigma APO czy tamron (nie wiem co prezentują sobą natywne canony, ale pewnie kosztują więcej), ew inne tanie szkło (50?)

d80 z 50, 2.2k do tego kiciak z VR za jakieś 500 zł i zostaje 300 na kartę, torbę. można kupić taniej samo body ale nie brać 50 za 250 zł to grzech.

A200 za 900 do tego tamronik 17-50 za jakieś 1400 zostaje 700 na karty, może 50mm f/1.7 - choć z tamronem to szkoda dublować ogniskową. Body jest najsłabsze z powyższej trójki, ale obiektyw jasnością i jakością nadrobi ew stratę do canona na wysokich ISO i zapewni chyba najlepsze efekty zdjęciowe.

Pamiętaj że dzisiaj to raczej body podlega wymianie a obiektywy zostają.
Teraz juz wiesz co można kupić. Idź i pomacaj wszystkie body, odrzuć te które ci nie pasują i zamów zwycięzcę.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

ghost napisał/a:
szumy-srumy ;P
matryca jest IDENTYCZNA w A200, A300 i D80 (oraz D60).


Ale nie taka sama jak w Canonie :P jak sam potem napisałeś. Ale oczywiście to jest tylko jeden z czynników, jakie można brać pod uwagę, a czy jest istotny to może zależeć od indywidualnej szumofobii, tfu! chciałem napisać: własnego wyczulenia na jakość zdjęć... :P

A tak na poważnie, to – jak radzi ghost – idź do sklepu i pomacaj czy Canon 450D nie jest dla Ciebie za mały i zbyt plastikowy, Nikon D80 nie jest zbyt duży i ciężki, itd., itp.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

ghost napisał/a:

zapewniam że na przeciętnym zdjęciu nie widać czy jest z D300 za 4.5k czy z A200 za 900 zł.


Chociaż nie jestem szumofobem (chociazby z racji posiadanego a100 :-D ) to zapewniam, że w pewnych dziedzinach fotografii będzie to widać... tam gdzie chcesz lub wręcz musisz podbić ISO... Z d300 będzie to łatwiejsze i ładniejsze :-)
Aczkolwiek fakt - w większości standardowych zastosowań różnicy nie zobaczysz
 
 
vespero 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Canon 450d jest lekki ale to CMOS, ale szkło w standardzie nie najlepsze
A może w wersji body i dokupić Canon EF-S 17-85.
Z tego chodzenia znalazł się jeszcze canon 40d body 2399 (ab foto)
Tylko szkło - brak.
Jedyne to Obiektyw Canon EF-S 17-85 f/4-5.6 IS USM za 1 188 (fotojoker) tylko ze obiektyw ma mieszane opinie i wtedy az 3.6k
I bede musiał dozbierać bo narazie mam 3 k.

Tylko co o tym sądzicie ?

Zostaje 450d z kitem i szukać obiektywu albo dopłacić i wziąć 40d i szukac obiektywu

albo:

Nikon d 80 z nikkor 18-135 2888
z ob. 50 mm/ f 1.8 2222
z sigma 18-200 2444

i sigma 70-300 za 199 albo sigma APO 70-300 za 299.

Więc teraz raczej jaki obiektyw i jaki aparat.

Albo canon 450d z kitem za 1998 cena/jakosc tylko jakie zdjęcia z tego wychodzą i czy jest sens czy lepiej wziać e40d ( nie ma jakiegos taniego kitu do niego a potem bym dokupił drozsze szkło ?)
 
 
adamo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

witam.

podepnę sie pod temat czy wybór Alpha 200+ Carl Zeiss DT 16-80 mm f/3.5-4.5 jest optymalny czy tez tani korpus ograniczy możliwości tego obiektywu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16