Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Koncert życzeń
Autor Wiadomość
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Dawno nie miałem żadnych życzeń, no to poproszę o:
* M. Zuiko 25/1.8, bo ciekawe będzie porównanie do Panaleiki
* 14-140 Panasa, sample były już rok temu:
http://www.optyczne.pl/57...j%C4%99cia.html
Na UWA m4/3 już chyba nie ma co liczyć, ale mimo wszystko też poproszę...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

TS napisał/a:
* 14-140 Panasa, sample były już rok temu:

Znasz?
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2014   -

Arku planujesz test nowego Tamrona 150-600 jakoś na dniach może??..

Interesuje mnie, bo zastanawiam się poważnie nad jego kupnem (mam C 400/5.6L i o ile jakość zdjęć z niego jest b. fajna, to jednak zasięgu brakuje a czasem IS też by się przydał).
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014   

muzyk, dzięki, ale zależy mi na teście tutaj, żeby łatwo porównać do stałek, które znam. Z ciekawości, bo i tak nie kupię :)
Ale już Olka 25/1.8 chcę kupić, tylko troszkę drogi jest i muszę być pewien, że warto tyle wydać za ,,plastikowe'' szkło. Może lepiej dołożyć do Panaleiki...?
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 791
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

Ja z pewną taką nieśmiałością prosiłbym o uzupełnienie bazy obiektywów m4/3. Przypadkiem na cyfrowych.pl trafiłem na Samyanga 12/2.0 (fizycznie dostępny i nawet cena O.K.). Chciałem na optycznych sprawdzić dokładniej specyfikację, a tu zonk. Ku mojemu zdumieniu ten obiektyw nie waży pół kilo jak inne jasne krótkoogniskowe Samyangi do DSLR i bezluster (16, 14, 10mm), ale bodaj 255g, więc zdaje się, że to potencjalnie ciekawe szkło, 2x tańsze od 12/2.0 Olka.
Tak przy okazji, skoro już bazgrzę, to pragnę odnotować błędnie podane w Waszej bazie wymiary Panasonic-a 14/2.5. Podana tam średnica 46mm (identyczna ze średnicą mocowania filtra) to oczywisty błąd. Jeśli dobrze pamiętam, to jest to ok. 56mm.
Pozdrawiam
-J.
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Sob 03 Maj, 2014   

Dzień dobry , test Pentaxa DA*300 f/4 ED IF SDM popproooszszę :-)
 
 
webster021 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   1987!

Witam
Była by mozliwos przetestowania starszych obiektywów marki Canon tj:
C 35-70 3.5-4.5
C 35-105 3.5-4.5
C 70-210 4
wiem ze to stare obiektywy, ale pewnie wiekszosc miała lub ma te obiektywy (ja posiadam).
Najbardziej ciekawia mnie testy typu rozdzielczosci obrazu na jakich przysłonach najlepiej uzyskac ostry obraz itp...
pozdrawiam
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

webster021, to absolutnie nierealne, żeby testować takie stare szkła, które są dostępne już tylko jako używane i to w segmencie naprawdę tanim. Test, na jakiej przysłonie jest najlepiej – możesz wykonać sam, dysponując statywem i np. półką z książkami. No, jeszcze aparat z Live View dla większej precyzji ustawiania ostrości.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

webster021, pewnie ciężko jest przeprowadzić takie testy ze względu na dostępność tych szkieł a gdyby redakcja miała zrobić testy iluś tam letniego szkła zaraz padłyby zarzuty, że obiektyw był uszkodzony. Testy optyczne mają sens, jeżeli dotyczą produkowanych obiektywów.
webster021, skoro masz te obiektywy to powinieneś wiedzieć na co je stać. Testy przeważnie są dla tych którzy zastanawiają się nad czymś co zamierzają kupić.

edit. a Komor mnie uprzedził, do skasowania ;)
 
 
webster021 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

Ok dzieki za odp.
statyw mam LV mam wiec biore sie za własny test...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   

Pewnie wiele osób czeka na wynik testów Samyang 10 mm f/2.8 ED AS NCS CS lub Samyang 10 mm T3.1 ED AS NCS CS (ta sama optyka) - bo ciekawe jak tym razem udała się ta konstrukcja - tak jak np. pierwsza 14mm czy jak jej druga wersja? Ten w sumie niezbyt drogi obiektyw może być świetną alternatywą dla Sigm, Tamronów a także markowych produktów.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Czw 22 Maj, 2014   

Tokina AT-X PRO FX SD 16-28 mm f/2.8 (IF)
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 09 Cze, 2014   

Panasonic G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH. (H-F007014E) - będzie potem można porównać do Olympusa M.Zuiko Digital 7-14 mm f/2.8 ED PRO, jak już będzie dostępny :) .
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

PANASONIC 15mm F1,7 ???
 
 
letrel 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

Bylbym zadowolony z testow:

1. Fujinon 55-200/3.5-4.8
2. Fujinon 56/1.2
3. Fujinon 18-135
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 14