Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 01 Sie, 2008
Co wybrać Nikona D70 czy Sony A200??
Autor Wiadomość
funio 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   Co wybrać Nikona D70 czy Sony A200??

Witam
Kupuję swoją pierwszą lustrzankę i nie wiem co wybrać czy Nikona D70 czy Sony A200?? Nikona D70 sprowadziłem z USA i nie wiem czy go zostawić czy sprzedać i kupić Sony A200
odnośnie Sony czy kupić coś takiego:
Link do A200
czy kupić body Sony A200 z obiektywami Sigma 70-300 f/4-5.6 Macro DG i Sigma 18-50mm f/3.5-5.6 DC

Nikona D70 posiadam w takim zestawie Link do mojej Aukcji Allegro

Z góry dzięki za odpowiedć
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Ja bym na a 200 nie wymieniał. Zresztą napisz może do czego głównie potrzebujesz aparatu? Bo takie zmienianie na tym poziomie to bez sensu jest (nie zyskujesz ani na świetle w szkłach ani ani też na jakości specjalnie , ani też na szumach ... Nie rozumiem takiego pomysłu. Wytłumacz może trochę skąd Ci się ten pomysł narodził?
 
 
funio 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Hmm
Powiem tak sprowadziłem Nikona D70 z myślą taką albo go zostawię dla siebie albo go sprzedam. Kawałek czasu zajmuje się już fotografią i czas zmienić z kompaktów(ala lustrzanek) na coś fajniejszego. Nikonem robiłem zdjęcia i naprawdę rewelacja..Poczytałem trochę to często piszą ze robi trochę za ciemne itp i wychwalają sony a200 więc wpadłem na pomysł kupić sona a200 a nikona sprzedać.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Tak jak napisał k1caj_ns, jeśli chcesz zmieniać na Sonacza to od razu celuj w A700.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

W tej chwili jak sony to tylko A 700 w Twoim przypadku jest rozsądnym wyborem. Możesz pozostać w systemie i zamierzyć się na d80 lub d300. W Canonie masz 30D lub 40D. To są takie optymalne rozwiązania warto też wspomnieć ,że przede wszystkim decydujesz się na system ,a nie na aparat więc trzeba myśleć o szkle do tego i w przyszłości dokupieniu kilku obiektywów. Rodzi się więc pytanie co będziesz chciał głównie fotografować i jaki masz maksymalny budżet na ten zakup? Jeśli jest to po niżej 2500 zł to tego co masz bym nie wymieniał bo jest to zbyt duża strata ,a zysk prawie żaden.
 
 
funio 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

a ogólnie która z lustrzanek jest lepsza Sony A200 czy Nikon D70?? bo w takim wypadku z nikonem mam kilka obiektywów. A i jaki komplet Sony A200 będzie lepszy z tych dwóch co napisałem w 1 poście??
 
 
KaleSony 
Bywalec
Znawca tematu


Posty: 134
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

funio napisał/a:
a ogólnie która z lustrzanek jest lepsza Sony A200 czy Nikon D70?? bo w takim wypadku z nikonem mam kilka obiektywów. A i jaki komplet Sony A200 będzie lepszy z tych dwóch co napisałem w 1 poście??


Sony jest lepsza, D70 to już bardzo stara konstrukcja, do tego strasznie kobylasta, a jedyną przewagą nad a200 to fakt, że może służyć zamiast młotka do wbijania gwoździ.

Zestaw marzenie to A200 + CZ 16-80
albo
A200+Tamron 17-50/2.8 + sigma 70-300

Jak nie zależy Ci na jasnym obiektywie to kup samo body a200, używanego kita 18-70 na allegro i np sigme 70-300 APO.

W fotojokerze A200 masz za 888zł body.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Obiektywy, które masz, to nic specjalnego (powiedzmy, że 50-tka wybija się ponad przeciętność), więc to nie powinien być czynnik decydujący. Z całą pewnością, wybierając Nikona wchodzisz w system bardziej rozbudowany i bardziej zaawansowany, ale jeśli masz sprecyzowane zainteresowania, to być może, że system Sony/Minolty będzie w stanie im sprostać równie dobrze. Jeśli chodzi o samo body, to wybierasz między starszym, ale w miarę zaawansowanym modelem (chociaż w momencie gdy się pojawił, był najniższym modelem Nikona), a totalnym megaplastikowym entry level. W D70 masz bardzo dobrą ergonomię (choć niestety wizjer jest bardzo słaby) i wykonanie, A200 ma zaś wszystkie typowe wady entry level (mały rozmiar, jedną rolkę, niezbyt dobry wizjer i wszechobecny marny plastik). Oczywiście zasadniczą kwestią jest matryca - D70 ma starą 6MP matrycę Sonego i to z jej wczesnego okresu produkcji (jest bodaj drugim aparatem po D100 do którego ten model włożono), natomiast A200 ma jej 10MP następczynię, początkowo bardzo krytykowaną za wyższe szumy, ale wypróbowaną już w wielu modelach - to jest już bodaj trzecia generacja aparatów jej używająca (druga generacja aparatów Sony).
Osobiście, wolałbym zostać przy Nikonie, ale jak wspomniałem, sprzęt który w tej chwili masz nie powinien być tu czynnikiem decydującym, raczej chodzi o to, co zamierzasz fotografować i czy system w który wejdziesz zapewni Ci możliwość rozwoju w założonym kierunku/kierunkach.
BTW, pozostanie dla mnie zagadką, co Cię podkusiło, żeby kupić teraz D70 z marnym zestawem obiektywów na sprzedaż (!)...
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Powyższy post daje w 100% odpowiedź na problem w tym temacie. Można zostać przy starszym dobrym aparacie lub kupić nowszy, ale z miernym wykonaniem i jakością. Zastanowić się trzeba nad skompletowaniem optyki tak do jednego jak i do drugiego. To co posiadasz jest marna i nie spełni oczekiwań.
 
 
funio 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Nic mnie nie podkusiło trafił się właśnie taki zestaw ;) więc wziąłem...i teraz mam dylemat co zrobić?? Nikona wystawiłem go na aukcję zobaczymy co się będzie działo..Dzięki za odpowiedzi...teraz to mam mętlik w głowie...A może polecicie jakiegoś Cannona za nieduże pieniądze??
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Poczytaj trochę wątków w tym dziale, to znajdziesz takie, co polecają Canona i wszystkie inne marki. Poczytaj trochę zanim zadasz pytanie, które było już zadane 15 razy w tym tygodniu...
 
 
funio 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Po przeczytaniu masy postów wybiorę chyba Canona teraz tylko jakiego:)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

funio napisał/a:
Po przeczytaniu masy postów wybiorę chyba Canona teraz tylko jakiego:)


Jak nowego to minimum 450D. Jak używka to minimum 30D, choć można teraz dostać Canona 400D w świetnej cenie od ludzi zamieniających ten model na 40D. Ostatnio widziałem 400D w stanie jak nowy za 1250.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

funio napisał/a:
Po przeczytaniu masy postów wybiorę chyba Canona teraz tylko jakiego:)


To jakiego bedziesz potrzebował zależy od czego ma to być i jakie masz możliwości finansowe. Dobrze że dałeś sobie spokój z Sony A200, jedyny rozsądny model to A700 choć ja i jego bym nie kupił generalnie mam awersję do tej firmy. Sensowny Canon zaczyna się od modelu 450D, ale raczej od razu lepiej iść w 40D. Tak naprawdę to puszka ma drugorzędne znaczenie. Na pierwszym miejscu liczy się system w jaki sie pakujesz. Canon ma dość dobre zasoby szkieł e róznych kategoriach od najtańszych amatorskich poprzez półprofesjonalne no i słynne L-ki. Jest jeszcze kilku innych producentów "zamienników" Canona. Canon i Nikon to najlepsze systemy i tu się trzeba rozglądać za zakupami.
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

Bezapelacyjnie D70. Za obsługę, jakość wykonania, pomiar światła i kolory z RAW (jpg do bani).

http://www.flickr.com/cameras/nikon/d70/

Ilością MPx się nie przejmuj. 6, czy 10 to dla amatora bez znaczenia. Fotki i tak oglądasz w rozdzielczości najwyżej 1024x683, a to jakieś 0,7 MPx. Gdzie tam do 6, czy 10.. Taka rozdzielczość wystarczy do wydruku 30x20cm.


W porównaniu do A200 dostajesz lepszy, bardziej ergonomiczny korpus, dostęp do lepszej szklarni i dobre widoki na przyszłość (np. taniejący D300, zamiast gównianego, plastikowego A700).


Jeżeli wolisz Canona, to cena 40D jest teraz bardzo atrakcyjna. Z używanych warto 30D. Nie kupował bym natomiast nic z serji XXXD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16