Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test lustrzanki Canon EOS 1D Mark III
Autor Wiadomość
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   Test lustrzanki Canon EOS 1D Mark III

Zapraszamy do lektury i dyskusji

http://www.optyczne.pl/79...D_Mark_III.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Co tu duzo pisac... Swietny aparat i tyle, ale cena kolosalna jak na polskie kieszenie :cry:
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Cena już dużo spadła, bo do 10 tys. A spadnie jeszcze jak tylko wejdzie następca, który musi być na fotokinie.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Fakt, pomylilo mi sie z 1Ds... Jak ceny beda spadac w takim tempie, to FF szybko zagosci pod strzechami.
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Zastanawiam się, czy następca 1D nie będzie szybką pełną klatką coś w stylu D3. Jeśli wsadzą więcej pikseli na APS-H to poleci po wysokich czułościach i D3 będzie górą. Dlatego jeśli chcą mieć więcej pikseli niż D3 a jednocześnie ma mu dorównywać albo być lepszym, to muszą wejść w FF.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Ja nie chcę FF w Marku bez "s" przy D. Tzn. może być Mark reporterski z FF i APS-H. Czymś trzeba te foty lotnicze robić :wink:
Miałem przyjemność przez ponad tydzień testować sobie taki aparat i zrobił on bardzo pozytywne wrażenie. Przy normalnym oświetleniu AF szalał z moim 100-400L jak jeszcze nigdy i przy okazji pokazał potencjał tkwiący w tym obiektywie. Gotowe jpg-i były bardzo dobrej jakości.
Może mi umknęło w opisie, ale wizjer w 1D jest niesamowity nawet dla kogoś mającego 5D. Kryje oczywiście cały kadr.
Nie robiłem zdjęć przy ISO 1600 i specyficznych kadrach, przy foto lotniczym (dużo niebieskiego nieba itd.) długość serii (RAW + jpg) wydawała się nie mieć końca. Nigdy nie zapchałem bufora i chyba nie udczułem spowolnienia serii (oprócz tej kiedy AF był włączony na śledzenie).
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Mnie coś nie pasuje ta zmierzona szybkosztrzelność na jpg i rawach. Tym co bawiłem się na zlocie to dał pełną 6s salwę. Na rawach nie sprawdzałem. Natomiast na maszynce znajomego w rawach ciągnie pełną serią przez dobre 3s, a potem troche zwalnia. Robi średnio około 38 rawów w serii. A tu wyniki w teście raczej pokazują dużo mniejszą serię.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Wujek_Pstrykacz, bo u nas testy szybkosci zawsze robimy na ISO 1600 fotografujac stoper na tle bogatym w kolory. taki obraz jest malo podatny na kompresje i takie zdjecie wazy kilkadziesiat % wiecej niz normalne, stad ta roznica.
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Weź pod uwagę, że test jest na ISO 1600. Przy mniej pstrokatym zdjęciu i na niższej czułości może być lepiej.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

To fakt. Tym aparatem najlepiej pracować do ISO800.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Podoba mi się lepsze (szerzej rozsunięte) niż w N D3/300/700 rozmieszczenie krzyżowych pól af. Natomiast już opisane w teście nieprzewidywalne działanie af w niektórych sytuacjach bardzo mi się nie podoba. Nie chciałbym mieć aparatu, w którym [cytat] "należało by wykonać co najmniej 4 serie zdjęć, aby mieć nadzieję, że ostrość na pewno ustawiona zostanie poprawnie".
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

Chciałbym aby w następcy 5D był ten 'kiepski" AF z 1D Mark III :mrgreen: . Skoro Nikon włożył AF z D3 do D700 to może i Canon.... :mrgreen:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

Aparat może i jest fajny ale matryca APS-H to taki pomysł Canona do którego sam producent nie jest przekonany. Do zdjęć krajobrazu czy architektury lepszy będzie 5D na pełnej klatce, szczególnie że brak w ofercie Canona szerokokątnego zooma pod APS-H :sad: (to już lepiej traktowany jest APS-C który doczekał się 10-22 :wink: ). Do zdjęć tele jest już trochę lepiej ale i tak do tego celu wolę APS-C... Pozostaje reporterka, ale tu znowu szukając obiektywów o standardowych zakresach ogniskowych dla FF tj 16-35 czy 24-70, pod APS-H takich w ofercie Canona się nie znajdzie :sad: Nie wiem czy lepszym pomysłem nie byłoby wsadzenie w korpus 1D matrycy APS-C i dodatkowej obsługi obiektywów EF-S (ciii) :roll: (oczywiście poza wersją 1Ds na FF).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

A właśnie dla mnie zestaw 1D MkIII z 16-35 f/2.8 jest bardzo uniwersalny i trudno wyobrazić sobie coś lepszego. Mógłbym czegoś takiego nie zdejmować z korpusu. Na 16 mm ma się pole 94 stopnie czyli tyle ile na FF daje 20 mm. Świetne do krajobrazu i zdjęć w tłumie. Środek, to też krajobraz czy street photo. Na 35 mm mamy 44 stopnie a więc odpowiednik klasycznej analogowej 50-tki. Palce lizać...

Żałuję, że dokładnie takiego szkła nie ma ani pod FF ani pod APS-C.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

Arek napisał/a:
A właśnie dla mnie zestaw 1D MkIII z 16-35 f/2.8 jest bardzo uniwersalny i trudno wyobrazić sobie coś lepszego. Mógłbym czegoś takiego nie zdejmować z korpusu. Na 16 mm ma się pole 94 stopnie czyli tyle ile na FF daje 20 mm. Świetne do krajobrazu i zdjęć w tłumie. Środek, to też krajobraz czy street photo. Na 35 mm mamy 44 stopnie a więc odpowiednik klasycznej analogowej 50-tki. Palce lizać...

Żałuję, że dokładnie takiego szkła nie ma ani pod FF ani pod APS-C.


Dlatego ten 16-35 jest podstawowym szkłem fotoreporterskim dla profi w Canonie. Też mam chrapkę na 1D co przy obecnych cenach staje się coraz bardziej realne. Pozbyłem się korpusu typowo do spottingu i czeka wolne miejsce w torbie. Kto widział moją torbę ten wie, że 1D zmieści się tam idealnie :mrgreen: :wink:
Do tego 1D ma przewagę np. nad D3 w pokryciu pól AF-u w kadrze. Jak ktoś jest świadomym swoich potrzeb to taki aparat z matrycą APS-H może być ideałem, ale jednak drugi korpus z FF i tak bardzo się przydaje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13