Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Wto 05 Sie, 2008
Jaki Aparat wybrać
Autor Wiadomość
diabel4you 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   Jaki Aparat wybrać

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem tego forum
Jak większość zapewne nowych użytkowników chciałbym zakupić pierwszą w swoim życiu lustrzankę cyfrową i tu moje zapewne trywialne wiele wałkowane pytanie jaką wybrać chodzi oczywiście o tą najniższą półkę cenową czyli do 2000 zł czyli w grę wchodziły by takie aparaty jak:
Pentax k200D
Nikon D60
Sony A200
Może na styk Sony A 300
Canon Eos 400D
Canon Eod 1000D
Aparat miał by być praktycznie do wszystkiego zdjęcia rodzinki, jakiś krajobraz może i do astrofoto bo trochę się tym interesuję , po prostu bym chciał kupić najlepszy aparat w swojej cenie czyli stosunek cena jakość. od razu piszę że nie zamierzam kupować niewiadomo ile obiektywów chciałbym na początek żeby mi wystarczył jakiś dobry kitowy obiektyw
Z góry dziękuję za podpowiedzi i proszę na wyrozumiałość
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Canon 450D.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

.....dokładnie 450D, na pstryk.pl jest za 1800 ziko, jeszcze na kartę wystarczy ...
 
 
diabel4you 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

a jak to jest z tym canonowym plastikiem obudowy, małym gripem i podobno mają kiepskie kitya co myślicie o pentaxe ??

Ale te 1800 zł to tylko za same body a co z obiektywem ??
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Długo bym o tym mógł, tylko po co. Plastikowe to są wszystkie tanie zabawki. O małych Canonach piszę się i powiela wiele starych opinii. Dużo jest wyssanych z palca. 450D trzyma się naprawdę poprawnie i piszę to jako użytkownik dużych i wygodnych aparatów. Kiedyś optyczni namówlili mni do potestowania 450D, byłem nastawiony niechętnie do tego modelu i sympatycznie się rozczarowałem. Dobry aparat, kit akceptowalnie poprawny.
Co myślimy o aparacie Pentax? To też bardzo dobry aparat, tylko w naszym dziwnym kraju często masz mały wybór w znalezieniu do niego odpowiedniego obiektywu. Jeżeli chcesz zostać przy kicie to tragedii nie będzie.

Edit - Canon z kitem kosztuje niewiele ponad 2000 zł. Za tydzień będzie kosztował jeszcze mniej ;)
http://www.pstryk.pl/deta...55+f+3.5+5.6+is
 
 
timi1970 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 182
Skąd: Poznań/Przybyszewo
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

diabel4you, tutaj masz z kitem za 1998 zł
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

rzeczywiście ale wtopiłem, dopiero kawe pije, dokładnie z kitem jest za 2k, no poczytaj sobie test kita(np na optycznych), ten z IS-em zdecydowanie (jako kit oczywiscie) na sam początek ci wystarczy....
do 400D dostajesz tego starego kita, powiem tak - badziewie straszne przekonałem się od razu a dostałem go razem z body za chyba 150 ziko, wiec za ta cene .....

Bierz 450D + nowy kit i przeczytaj jakies testy ...
 
 
diabel4you 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Panowie a jak sprawa wygląda później z akcesoriami nie to żebym od razy coś kupował ale w dalszej perspektywie chodzi mi o ceny obiektywów, lamp, batterypack itp i jaki byście polecali tani tele jakiś np 55-200
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Do Canona dostaniesz od ręki niemal wszystko, to jedna z ogromnych zalet tego systemu. Tele to chyba wolałbyś tak koło 300mm. Tanio - Sigma 70-300 APO. Drożej, ale ze stabilizacją to Canon 70-300 IS USM. Za podobne pieniądze dostaniesz rewelacyjne cudo 70-200/4L, tylko coś mi się zdaję, że nie będziesz miał ochoty pakować się w taką optykę. To są już ceny w okolicach 2000 za obiektyw.
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

A patrzyłeś tu?
http://forum.optyczne.pl/...2af445f5f#53445
 
 
diabel4you 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Panowie a czy ten pentax tak bardzo mocno szumi w porównaniu do canona i jak jest z tą ingerencją oprogramowania w odszumianiu plików raw bo to tej pory pentax był moim faworytem świetny uszczelniony korpus górny wyświetlacz akumulatorki typu paluszki dla mnie to plus dobrej jakości obiektyw kitowy i kompatybilność wsteczna nawet ze starymi obiektywami ale skoro uważacie że canon jest lepszym aparatem to może zmienię zdanie
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Pentax jest bardzo dobrym aparatem. Canon jest zwyczajnie trochę lepszy, ale ważne są jeszcze obiektywy.
 
 
diabel4you 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

no właśnie a pentax podobno ma dość dobry obiektyw kitowy a canon dosc słabej jakość
wiec widzę zakres zawężył się pomiędzy pentaxem a canonem ??
 
 
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

diabel4you napisał/a:
świetny uszczelniony korpus górny wyświetlacz akumulatorki typu paluszki dla mnie to plus dobrej jakości obiektyw kitowy i kompatybilność wsteczna nawet ze starymi obiektywami

no więc czego jeszcze potrzebujesz?
MM napisał/a:
Canon jest zwyczajnie trochę lepszy, ale ważne są jeszcze obiektywy

MM a może by tak sprecyzować w czym lepszy? Każdy z nich jest w czymś lepszy, np. canon ma lepszy af, ma LV, pentax lepszą obudowę, stabilizacją w korpusie itd. Lepszość jednego z nich zależy tylko od potrzeb konsumenta!!!
http://fotozakupy.pl/a/pe...-55-ii-mm,7531s
mam pentaxa i nie uważam żeby mi czegoś brakowało w k100d a matołem nie jestem i kita już nie używam od kiedy kupiłem pierwszą M-kę manualną.

[ Dodano: Wto 05 Sie, 2008 20:29 ]
MM napisał/a:
Plastikowe to są wszystkie tanie zabawki

no pewnie, tylko plastik plastikowi nierówny. zanim kupiłem k100 śliniłem się przed monitorem na c350d a jak go w łapę wziąłem to... :roll: nie wiem jak tam 450d ale k200 jest super wykonany jak na tworzywo sztuczne.
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Zależy czego oczekujesz od systemu. W Canonie masz większy wybór osprzętu i trochę mniejsze szumy. Pentax K200D jest zaopatrzony w matrycę CCD, szumi trochę bardziej (trochę, w plikach JPEG nie ma większej różnicy, dopiero na rawach Canon pokazuje klasę).
W Pentaxie dostaniesz świetny obiektyw kitowy, stabilizację wszystkich starych szkieł (tych od Zenita też :) ) i większy problem z nowymi szkłami (czekam na Tamrona już miesiąc :/ ).
Wspomniałeś o astrofoto, tutaj lepszy będzie Canon. Jeżeli o resztę chodzi, IMHO Pentax jest solidniejszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15