Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka głowica do Manfrotto 055 XPROB
Autor Wiadomość
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Wujek_Pstrykacz ale my tu o głowicach ... Gitzo chyba ,że się mylę :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Statywy czy głowice "frotki" wydają się bardzo stabilne. Jak się ma ciężki sprzęt to już statywy stają się mniej stabilne a głowice kulowe zawsze minimalnie "puszczą" kadr. Ale kulowe tak mają, dlatego dałem linka do precyzyjnej głowicy jaką ma Goltar. Ta solidność "frotek" jest do momentu, kiedy mamy okazję mieć styczność z czymś lepszym. Ja generalnie w cuda i reklamy nie wierzę, jak coś dotyczy mojej działki to muszę sam pomacać i sprawdzić. Pomacałem Gitzo, sprawdziłem (cały czas mowa o ciężkich tele a nie 450D plus lekki kit) i wiem jedno - to INNA JAKOŚĆ. Nie delikatna czy subtelna różnica a inna jakość. Cały czas mowa o pracy z ciężkim sprzętem. Tylko jest problem - w zestawie który najbardziej mi się spodobał statyw kosztował 3000 zł i głowica drugie tyle :lol:
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Ok MM, logiczne to co piszesz, ale zastanów się - ile osób na tym forum:
1. ma zestawy powyżej powiedzmy 3 kg ?
2. ma szkła o wadze powyżej powiedzmy 1,5 kg ?
3. chce wydać na statyw i głowicę 3-6.ooo ?
Przyjmuję wszystkie argumenty, choć mam wrażenie, że odbywa się to na zasadzie twierdzenia, że merc jest niedobry bo rols jest lepszy :)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

AQQ, odpowiem tak (ja) :mrgreen: :
ad.1 ja
ad.2 ja(-)
ad.3 w żadnym razie :twisted:
dlatego wyczaiłem statyw (mam monopod tej firmy) który powinien styknąć jeśli chodzi o wytrzymałość, solidność i w mniejszym stopniu "użytkowość"
jak już będę miał i przetestuję, to dam namiary.
w chwili obecnej , jedno co mogę napisać, to ; głowica kulowa -jest-nie polecam
konstrukcja monopodu solidna, ale ciężka. blokowanie nóg b.dobre, choć prymitywne.
test przeprowadziłem stukając (waląc :mrgreen: ) rozłożonym monopodem w glebę. wbija się bez nawet lekkiego wsuwania się elementów nogi.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Jeśli chodzi o moje upodobania, to produkcja głowic kulowych (dowolnej firmy) mogłaby być ustawowo zabroniona :) :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Ja nikomu Broń Boże nie każę kupować Gitzo, ja tylko napisałem o czymś klepszym niż frotka. Jakby wszyscy mający jakieś plastikowe statywiki kupili frotki to byłby wypas na całego.
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

W sumie Gizo to produent naprawdę wypasionych (czytaj drogich) rusztowań i drabin więc kto jak kto ale na solidnych statywach też się znają :mrgreen:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Gitzo to ekstraklasa, a Manfrotto to pierwsza liga, reszta to już niższe ligi choć zdarzają się i perełki wśród nich.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Gitzo z glowica mozna miec za 600 zł. Oryginał. Na giełdzie w Stodole w Wawie pewien Polak co mieszka w Paryzu handluje tym tematem. Sciaga we Francji stare modele Gitzo ( 10 - 15 lat ) i odnawia je. Bawilem sie jego statywami na gieldzie. Wykonanie i stabilnosc bdb. Ale traca wiekem.

P.S.

Mam Manfrotto monopod i glowice - ekstra.

Mam nogi tripod z tematu postu - ekstra + nalepsza glowica Goldphoto - "dobra" jak na matora. Jest wytrzymala ale malo precyzyjna.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
reszta to już niższe ligi choć zdarzają się i perełki wśród nich.


Np. Velbon :) przynajmniej z serią Sherpa, bo reszty nie znam.
 
 
kamień 
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

Przejrzałem ceny Gitzo, i mają trochę nie miłe ceny dla kieszeni amatora.
Ja jednak zamówiłem już kulową 486RC2 . A czas pokaże czy mi to odpowiada czy nie.
Poza tym zawsze można sprzedać i szukać dalej ideału.
Niemniej dziękuję wszystkim kolegą za rady i opinie
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

Mnie też nie stać na Gitzo, ale jak sobie kupię coś pokroju 500/4L albo 300/2.8L to trzeba będzie się szarpnąć na prawdziwy statyw a z całą pewnoscią na tę zarąbistą głowicę do ciężkich tele.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

322RC MM to fajna propozycja tylko nie wiem czy chcesz wydawać tyle kasy. Sama głowica na ptaszarnie w sam raz, przekręciłem tylko płytkę mocującą szybkozłączkę aby mieć uchwyt w lewej dłoni. Pistoletowy uchwyt pozwala na łatwe śledzenie celu a jak wiadomo ptaki to nie martwa natura ;) i szybką blokadę. Istnieje tez możliwość regulacji siły mechanizmu blokującego choć nie są to jakieś kolosalne różnice. Jak potrzeba płytkę można też zamontować na szczycie uchwytu i używać całości w pozycji pionowej tyle, że max obciążenie wówczas się zmniejsza. Udżiwg do 5kg, narazie tego nie wykorzysta ale wolę mieć zapas, kto wie jakie szkła i body w przyszłości przyjedzie mi mocować na niej a generalanie jak MM lubię długie szkła :)
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Do 300/2.8 L iS lub 500/4 L IS , o których mówi MM , to tylko wimberlayII + Gitzo , może być również jobu design black widow + Gitzo ... również bardzo dobra głowica polecam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14