Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
40d i problemy z autofokusem?
Autor Wiadomość
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Jasi000 napisał/a:
A ew. kalibracja w serwisie Canona w Warszawie jest od reki czy trwa dlugo?


Od ręki nie sądzę. Chyba że jakimś cudem. A jak długo - telefon do "przyjaciela" i spytać się.

http://www.canon.pl/gdzie_serwisowac/fotovideo/
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

A ja powiem, ze mnie dzisiaj jasny szl... trafil.

Od poczatku wygladalo to tak: mialem 400D, do tego taka stajnia jak w podpisie.

Po zmianie body na 40D zle ostrzy Sigma 70-300 monstrualny FF.

Sigma 30mm BF.

Tamron 17-50 znajomego ktory z 400D pracowal ok, front focus - spory.

Dzisiaj chcialem kupic sobie 85/1.8 u Cyfrowych w gdansku. Back focus.
Przetestowany u nich tamron - Back Focus.

I jak to sie nie wsciec ?!?! Zachowanie tego body wola o pomste do nieba.

Mam takiego gula na piep$#& Canona, ze zaczalem sie dzisiaj powaznie zastanawiac nad zmiana systemu na nikosia.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Ale z tego wynika, że masz po prostu walnięte body, a nie wszystkie obiektywy? Może to jedyne pocieszenie...
 
 
Jasi000 
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Ale 40d ma teoretycznie mniejsze szanse na zle ostrzenie z firmowymi obiektywami Canona?
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Na to nie ma żadnych przesłanek ani teoretycznych ani praktycznych. Kontrola jakości czy to w 400d, 450d, 40d i przy szkłach jest zapewne taka sama. Są dwa elementy kalibrowalne - body i obiektyw. Więc nie zależy to ani od jednego ani od drugiego. ZAWSZE może się zdarzyć że w jednym albo drugim będą przesunięcia na -/+ i mamy niezgodność i wizytę w serwisie. Pozostaje tylko i wyłącznie przetestowanie konkretnego egzemplarza. Kupowanie "w ciemno" wiąże się z prawdopodobnym problemem (oczywiście nie w 100%)
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Body raczej nie jest walniete, bo ostrosc idealnie nastawialo wraz z canonem 50 1.8 oraz moja sigma 50 macro nadal ustawia idealnie. Po kalibracji dobrze tez ustawialo, sigme 24-70.

Moim zdaniem canon wypuscil nowe body ktore ma jeszcze bardziej zagmatwane ustawianie ostrosci i teraz sam sobie nie potrafi z tym poradzic - 85/1.8.

Z drugiej strony nie jest to dla mnie zadne zdziwienie skoro ludzie z L-kami maja problemy z FF/BF ...

Wydawalo mi sie, ze kupujac obiektywy canona to nie bede mial problemu z FF/BF albo chociaz bedzie on na tyle maly, ze nie bedzie uciazliwy, niestety tak sie nie stalo.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Jasi000 napisał/a:
Microsoft i rynek komputerowy to bardzo specyficzny przyklad. W niesamowicie krotkim czasie rozwinal sie i zaczal miec strategiczne znaczenie w funkcjonowaniu wszystkich ludzi. Taki rynek z oczywistych wzgledow rzadzi sie innymi prawami niz np. lustrzanki cyfrowe. Tego nie ma co porownywac...

Mam jeszcze pytanie, bo dzis, w roznych sklepach, odbieram body i szklo. I w zwiazku z tym body (przy samym odbiorze) moge sprawdzic tylko z innym obiektywem niz moj. I jak rozpoznac czy to body zle dziala czy to wina tego przypadkowego obiektywu?


Tak jak napisałem wcześniej - nie ma sensu sprawdzać body z obiektywem a potem kupić inny egzemplarz szkła. Wyniki nie będą powtarzalne. No chyba, że kontrola jakości na tyle się zmieniła w ostatnim czasie. Jeśli z testowanym obiektywem będzie ostro tam gdzie powinno być, będziesz pewien, że aparat jest sprawny i jest w stanie wygenerować ostre i prawidłowe obrazy. I tyle. Na nic więcej nie licz.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Wątek dotyczący firmy Canon jako takiej został wydzielony TUTAJ.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

komar_kzy napisał/a:
Mam takiego gula na piep$#& Canona, ze zaczalem sie dzisiaj powaznie zastanawiac nad zmiana systemu na nikosia.

A uważasz, że w nikosiu wszystko zawsze jest idealnie?
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Moze nie zawsze ale przynajmniej trzyma poziom taki jak sie nalezy. Jak mialem 400D tez szklarnia chodzila ok. Zastanawiam sie tez czy sie nie uwstecznic i nie kupic 5d, moze wtedy szkielka znowu zaczna pracowac jak trzeba.

Mam kilku znajomych z nikonami i nie slyszalem zeby mieli takie problemy z af-em jak ja mam teraz na puszcze canona.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

komar_kzy napisał/a:
Mam kilku znajomych z nikonami i nie slyszalem zeby mieli takie problemy z af-em jak ja mam teraz na puszcze canona.

Rozumiem ale na pewno masz także znajomych ( chociażby na tym forum), którzy nie mają problemu z canonami ( nawet 40d). Sądzę, ze radą na to jest spokojne, bez emocji dopasowywanie szkła - chociaż także rozumiem, że może to czasem wkurzać.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

gorzej, jeśli akurat w tym przypadku szkła już były, działały i.... są po gwarancji. Teraz to dla odmiany należałoby dopasowywać puchę do szkieł ;D
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Tak tylko powstaje wtedy pytanie czy nos dla tabakiery czy odwrotnie?
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

A co, teraz sprzedać te wszystkie szkła, czy też płacić za regulację?
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

w sprawie korekcji af w 40d, na fotopolis znalazłem coś takiego. może nowy soft to nam da? - : http://www.usa.canon.com/...1846&fromTips=1
proszę wejść w -product features, a nastepnie w high end, zostaje tylko patrzeć na opcję cf.n III. bardzo ciekawe :???:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14