Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
40d i problemy z autofokusem?
Autor Wiadomość
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

MM, niby tak, ale robię zdjęcia i na 100 mm, i na 300. Za to zmienianie stałek nie bardzo mi pasuje. Poza tym dla mnie nawet stosunkowo nieduża różnica w cenie może oznaczac długie wstrzymanie się z zakupem. Zresztą pisanie 'mogłeś brac' teraz już niczego nie zmieni, można było tak dyskutowac jak szukałem tele. Wyboru nie żałuję.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

100-300 to świetny obiektyw. Jednak stałka musi być lepsza. Ale Monastor ma rację, zoom jest wygodnieszy. Ja miałem sytuacje z krogulcem potwierdzającą to. Gdybym miał stałkę 300mm to zrobiłbym mu portrecik, a tak szybko ogniskową na około 180mm i cały ptak w kadrze zmieścił sie.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

Wszystko sprowadza się do tego czy na pierwszym miejscu stawiamy jakość czy jednak uniwersalność. Ja wybieram to drugie mimo ,że z ogniskowych pomiędzy 100 a 400 mm przy foto zwierząt (między innymi ptaków) zdarza mi się korzystać rzadko. Na meczach piłkarskich natomiast sprawa inaczej.

Monastor, Jak ta Sigma zgrywa się dobrze to super bo sam rozważałem jej zakup głównie ze względu na stałe światło ale ze strachu przed możliwymi problemami F zrezygnowałem (tym bardziej ,że obiektyw kupowałem przez internet).

Problemem może być teraz zmiana body. Wyjściem może być albo kalibracja w serwisie albo ten sofcik . :o
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

k1caj_ns, były problemy, ale po kalibracji jest bardzo dobrze. Body jeszcze przez pewien czas na pewno nie zmienię.

Jakośc i tak jest bardzo dobra, a może byc dużo lepsza jak nauczę się to szkło w pełni wykorzystac. Kupowanie topowych szkieł jest nie na moją kieszeń, zresztą dla kogoś kto nie umie robic świetnych zdjęc kupowanie topowych obiektywów to paranoja. Przecierpię już tą różnicę w liniach na milimetr, której i tak bym nie zauważył (z zooma maksimum nie wyciskam, a co dopiero ze stałki), a zyskałem większą kontrolę nad kadrem.
 
 
pepto 
Uczestnik



Posty: 50
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008   

Monastor :) Troche ostatnio długo siedze w murach od zmierzchu po zachód. 8 września jade na załużony urlop, jade w góry, postaram sie pochwalić swoim okiem fotografa :)

P.S.
Najważniejsze jest nie żałować swoich decyzji. Pozdrawiam
 
 
slawo10 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Witam wszystkich
po długich poszukiwaniach stałem się szczęśliwym właścicielem 40D, Tamrona 17-50 i ... front focusa
ze względu na cenę, zakupy robiłem na allegro, Canon ma rok polskiej gwarancji, Tamron to amerykaniec
po kilku zdjęciach w pomieszczeniach dało się zauważyć, że ostrzy lekko przed
no więc nie mogło się obyć bez testów na sprawdzenie ff i bf, robiłem ten od Nikona i Pentaxa
i wyszło mi, że przy najkrótszej ogniskowej 17 jest OK, ale przy zwiększaniu ogniskowej zwiększa się ff osiągając przy ogniskowej 50 mm jakieś 10-12 mm frontf
robiąc zdjęcia w plenerze nie zauważyłem aby ostrząc na odległość np 10 - 50 metrów i więcej obrazy były nieostre nawet na najdłuższej ogniskowej - być może to kwestia większej głębi ostrości etc
mam w związku z tym pytanie, czy zwiększanie się front focusa wraz z ogniskową wskazuje na wadę obiektywu, czy może też to być wina body?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Najprosciej to sprawdzic poprzez przetestowania jakiegokolwiek innego obiektywu.
 
 
slawo10 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Na forum Nikon znalazłem coś takiego:

"D300 a kalibracja pod tamron 17-50 2.8
Witam- moi drodzy kupiłem Tamrona 17-50 2.8 na allegro-po pierwszych zdjęciach-zwłaszcza na tele-ku mojemu zdziwieniu na zdjęciach nie mogę doszukać sie ostrości (na 10 zdjęć 7 jest do kosza)..."

u mnie problem jest podobny, im dłuższa ogniskowa tym gorzej, chociaż nie tragicznie, ale jak chcem z 1 metra zrobić zdjęcie dla płaskiej powierzchni ze wzorkami, to ostrości za bardzo doszukać się nie da
w trójwymiarze jest lepiej i im dalej są odstawione fotografowane obiekty też się poprawia
jak na razie pozostaje LV i doostrzanie ręczne - wtedy jest rewelka, no ale to nie rozwiązanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14