Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa Błyskowa do D80
Autor Wiadomość
maqui 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   Lampa Błyskowa do D80

Witam
Mam pytanko niedawno kupiłem sobie aparacik - Nikona D80. Wcześniej wykorzystywałem Panasonica FZ50 do którego dokupiłem lampe błyskową Cullman MD34S. Mam pytanko czy pasowała by ona i nie uszkodziła przy tym mojego Nikona??? stopka obu aparatów różnią się jednak sama stopka lampy ma zaledwie jeden "kikut". (sory za brak fachowego słownictwa). Będe wdzięczny za wszelką pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

nie bawiłbym się w kupno lampy jakiejś dziwnej lampy,
zwłaszcza że w nikonie są SB-600/800/900
 
 
maqui 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Ale Ja już tego Culmana mam;) kupilem go do Panasonica i zastanawiam sie czy bedzie wspolpracowal, bez szkoda dla Nikosia
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

wydaje mi się że korpusowi nic nie będzie, jakby-co, to prędzej lampa zostanie uszkodzona... ale tak mi się tylko wydaje
"kikut" - tzn. styki na stopce? przenoszą informacje do lampy, więc jeśli masz jeden "kikut", to oznacza, że niektóre funkcje nie będą dostępne :neutral:
 
 
maqui 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

hmmm jestes pewien ze aparat nie ulegnie spaleniu lub coś podobnego?? nie chce ryzykować uszkodzenia aparatu;)
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

w tym problem że nie jestem pewien... :sad:
mogę Ci jedynie zacytować, co piszą w instrukcji do mojej F-80:
(rozdział "Zdjęcia z lampą błyskową", podrozdział "Współpracujące zewnętrzne lampy błyskowe")
"UWAGA:
Lampy błyskowe obcych producentów
Używaj wyłącznie lamp błyskowych Nikona serii Speedlight. Lampy innych producentów mogą uszkodzić elektronikę aparatu na skutek niekompatybilności napięć (250 V lub więcej), umiejscowienia styków lub fazy." :neutral:
tyle producent...
w rzeczywistości- oznaczało-by to kategoryczny zakaz stosowania wszelkiej maści Metz`ów, Sigm, Tumax`ów, itp. do body Nikona
maqui, sprawdź w instrukcji kompatybilność lampy z korpusami- jeśli to jest wersja pod Panasa- lepiej nie podpinać pod Nikona, bo kłopoty gwarantowane :neutral:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

gdyby nikon robił komputery to na 100% w instrukcji zalecali by obróbkę na nich, bo inne mogą spowodować utratę zdjęć.



zgodnie z tym cullman ma napięcie 6V a nikony serii D dopuszczają 12V. Jeżeli stopka ma jeden bolec to znaczy że jest na nim wyzwolenie lampy. kropka. nie ma przesyłu przesłony i czułości, czyli lampa powinna mieć jakieś ręczne ustawienia tych parametrów. wtedy można by ją wykorzystać do jakichś działań, choć ciężko tu mówić o komforcie.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

ghost napisał/a:
gdyby nikon robił komputery to na 100% w instrukcji zalecali by obróbkę na nich, bo inne mogą spowodować utratę zdjęć.

:mrgreen: dlatego chętnie bym skonfrontował tego eksperta od pisania instrukcji z zadowolonymi użytkownikami Nikonów z lampami producentów niezależnych :wink:
 
 
maqui 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

No dobra - sprawdzilem podaną stronę i mój Cullman 34 ma napięcie 5,95 v. Ale hmm jakoś nie mam "odwagi" próbować. Mam zatem pytanie jaka była by dobra lampa błyskowa dla Nikona D80 za w miarę rozsądną cene np. SB400??? co o tym sądzicie?
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

http://www.skapiec.pl/sit...030_komentarze/
sam musisz zdecydować czy taka Ci wystarczy
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

garreth, chodzi o lampy sterego typu z tylko środkowym stykiem. tzw. wysoko napięciowe?
jaad będzie wiedział dokładnie :mrgreen:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008   

krisv740 napisał/a:
jaad będzie wiedział dokładnie :mrgreen:

Że niby co? Ja używam niskonapięciowych... :razz:
A z tą lampą nie powinno być problemów, tyle, że będzie działała tylko w manualu lub własnej automatyce...
Aha - o SB400 zapomnij, nie ma sensu sobie nią zawracać głowy...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
krisv740 napisał/a:
jaad będzie wiedział dokładnie :mrgreen:

Że niby co? Ja używam niskonapięciowych... :razz:
A z tą lampą nie powinno być problemów, tyle, że będzie działała tylko w manualu lub własnej automatyce...
Aha - o SB400 zapomnij, nie ma sensu sobie nią zawracać głowy...

a jednak wiedziałeś :razz:
chodziło mi oczywscie o to , że dobrze się na tym znasz :smile:
 
 
maqui 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Hmm a co powiecie o SB600?? Cena wydaje sie atrakcyjna na poziomie 670 zł na www.fotoaparaciki.pl
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

maqui napisał/a:
Hmm a co powiecie o SB600??

Dozbieraj do SB800.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14