Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Oczywiście jakie szklo??
Autor Wiadomość
jurektc 
Nowy
jurektc


Posty: 9
Skąd: szczecin
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   Oczywiście jakie szklo??

Posiadam D80 z kitowym obiektywem 18-55 ale gdy patrze na zdjecia robione Nikkorem AF 50
f1,4D to szczeka mi opadła.Ostrosc ostrosc i jeszcze raz ostrosc poprostu idał.Czy sie myle?czy sa lepsze w podobnej cenie? Teraz widze ile warte sa szkła kitowe.A moje pytanie to
jaki zestaw szkieł powinien zawierac ktos kto nie chce dwa razy wydawac pieniązków.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

A jakie ogniskowe Cie interesuja?
 
 
jurektc 
Nowy
jurektc


Posty: 9
Skąd: szczecin
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Zebym to wiedział? Człowiek nie zajmujacy sie zawodowo chcialby robic dobre ostre zdjęcia po troche portretu krajobrazu i jeszcze nie wiem czego.Nie jestem sprecyzowany bo dopiero zaczynam ta przygode a mysle ze z czasem to wyjdzie,dlatego moja prosba jaki i do czego to prosze wy mi wytłumaczcie bo ja nie mam pojecia.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Najpierw sam musisz wiedzieć co chcesz uzyskać, a potem do tego dobierać obiektywy - a nie odwrotnie ;)
 
 
jurektc 
Nowy
jurektc


Posty: 9
Skąd: szczecin
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Zapewne masz racje i do tego wiem ze moje pytanie jest nie sprecyzowane. Ale tak jak pisałem poprostu nie wiem co mnie wciagnie.Myslalem ze zadajac takie pytanie dla znajacych sie w temacie miłośników foto to wy mnie pokierujecie co do dobrej jakosci sprzetu wykorzystywanego w danej kategori.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Do tego możesz przeczytać byłe i nadal ciągnięte wątki - masz lekturę na parę wieczorów ;)


To nie złośliwość. Obiektywy to droga rzecz. Za jakiś czas będziesz wiedział czego Ci brakuje. Poza tym sytuacja na rynku obiektywów też się zmienia, za jakiś czas będą inne, pewnie lepsze.
 
 
jurektc 
Nowy
jurektc


Posty: 9
Skąd: szczecin
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Własnie dla tego ze tak duzo jest szkieł i w ogromnej rozbieznosci cenowej oczekiwalem od was pomocy.Wiec moze zatrzymamy sie na portrecie.Czy szko które zachwalałem wczesniej sie do tego nadaje.Czy polecicie cos innego?
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

jurektc napisał/a:
Własnie dla tego ze tak duzo jest szkieł i w ogromnej rozbieznosci cenowej oczekiwalem od was pomocy.Wiec moze zatrzymamy sie na portrecie.Czy szko które zachwalałem wczesniej sie do tego nadaje.Czy polecicie cos innego?


Nadaje się, ale lepsze jest 85mm 1.8. Obydwoma powinieneś uzyskać podobne odwzorowanie bo 85-ka ostrzy dopiero z 85cm ale za to przy foceniu czegoś co jest dalej masz większe przybliżenie. O jakości bokehu to już w ogóle nie wspominam, bo pod tym względem 85-ka bije na głowe 50mm 1.8 nie wiem jak werje 50mm 1.4 bo nie mam. Szkła powinieneś kupować jak najjaśniejsze, najlepiej stałoogniskowe. Będzie ich trochę więcej niż jak byś wziął ciężkiego jasnego zooma, ale za to są lekkie i masz zawsze zapas światła, 50-ke niekoniecznie ze światłem 1.4 Wersja 1.8 kosztuje śmieszną kase około 400 zł i od 2.8 jest już zaje..... ostro i nadal masz spsory zapas 1 i 1/3 EV. Moim zdaniem najlepiej kupować szkła systemowe, ale to tylko moja opinia.
 
 
jurektc 
Nowy
jurektc


Posty: 9
Skąd: szczecin
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Dobra, jakis obraz pomalu nabiera kształtu co do portretu choc przydałoby sie więcej opini.A co proponujecie do krajobrazu? bo makro zostawiam w spokoju.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Od biedy jakis zoom standardowy. Fajne efekty mozna uzyskac Sigma 10-20 lub pewnie nowa Tokina.
 
 
jurektc 
Nowy
jurektc


Posty: 9
Skąd: szczecin
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

To ja myslałem ze do krajobrazów trzeba szerokokątny.Ale to nic z czasem i przyjdzie wiedza :-)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

A Sigma 10-20 i Tokina to niby co? Tele?
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

jurektc, Sigma 10-20 i Tokina 11-16, o których wspomniał MC to właśnie szkła szerokokątne. Portretów nimi nie porobisz, chyba że chcesz uzyskac charakterystyczne przerysowania wynikające z plastyki obrazu przy tak krótkiej ogniskowej.
Zoomy standardowe zaczynają się (dla APS-C) w okolicach 17 mm, a więc tam, gdzie zakres tych szkieł się kończy. Takim obiektywem jest kitowe szkiełko Nikona, które już masz.

Możesz rozszerzyc sobie ten zakres kupując coś typowo do krajobrazów (szkło superszerokokątne) lub coś do portretu, może 50-tkę F/1.4, a może 85 F/1.8
Obydwa wyjścia to dopełnienie zestawu, w którego skład wchodziłby obiektyw kitowy.
Możesz też zrobic inaczej i zrezygnowac na razie z kupna bardziej specjalistycznych szkieł i wymienic kit na porządniejszy obiektyw standardowy.
 
 
jurektc 
Nowy
jurektc


Posty: 9
Skąd: szczecin
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

A jaki to jest porzadny obiektyw standartowy,prosze o szczegoły.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Porzadny to jest np. Tamron 17-50/2.8
Oczywiscie lepszy bedzie ten:
http://www.cyfrowe.pl/apa...s-dx-if-ed.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 15