Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zrobić czarną ramkę ?
Autor Wiadomość
jordan23
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Że tak zapytam często widzę tu fotki obrobione taką czarną ramką. Jaki program taką ramkę udostępnia ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Anzelmo 
Nowy
Amatorus


Posty: 13
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

właśnie a ja bym jeszcze poprosił o patent na taki fajny podpisik na fotce :)
Sz@kal i jordan23 jak go wstawiacie do fotek :)
 
 
jordan23
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Tekst praktycznie każde programy mają. Ten akurat zrobiłem w programie GIMP
jeszcze raz pytam :)
Że tak zapytam często widzę tu fotki obrobione taką czarną ramką. Jaki program taką ramkę udostępnia ?
Drugie moje pytanko jeszcze czy większość tych pięknych MAKRO owadów jest zrobione czystym fz18 ?czy te fotki sa z raynoxem ?I czy Raynox DCR-250 spokojnie wystarczy do tak wyraźnych zdjęć makro ?Dzięki wielkie za odpowiedź
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

jordan23, zmniejsz awatara bo forum rozjerzdżasz :razz: :wink: :twisted:
a co do ramek to jeśli o mnie chodzi to można powiedzieć że żaden bo robie je na piechote właśnie w Gimpie :mrgreen:
 
 
jordan23
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Sz@kal ok ,tylko gdzie jest ta opcja w gimpie ?jak się nazywa ? weź napisz jak możesz po kolei co trzeba nacisnąć (...../..../..) bo nie mogę znaleźć :)
A większość fot jest robionych z raynoxem ?
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

Jeśli to ma być zwykła czarna ramka wokół zdjęcia, to może utwórz jednolity czarny obraz trochę pikseli większy od zdjęcia i naklej na to Twoje zdjęcie:-) Inny sposób, to zaznacz całe zdjęcie i użyj opcji ''Rysuj wzdłuż zaznaczenia''. Szerokość i kolor linii są dowolnie modyfikowane.

Ja używam gimpa ale szczerze mówiąc nie natknąłem się na polecenie robienia ramek. Choć nigdy czegoś takiego w nim nie szukałem:-)
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

najprościej zmienić rozmiar płótna ustawiając kolor wypełnienia na czarny.
podobną funkcję udostępnia np Irfan czy faststone
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

w psie możesz użyć opcji canvas size - dobierasz sobie odpiwiednio większe zdjęcie do tego, co masz :D
 
 
jordan23
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

Ok.Wielkie dzięki :]
PS.Sz@kal a w jakim programie dajesz ten napis ?i jaka to czcionka ?
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

jordan23, zacznijmy od tego że nie ma w programach typu gimp czy ps czegoś takiego jak "Dodaj czarną ramkę i ładny podpis"

Czytając Twoje pytania mam wrażenie że nigdy nic nie robiłeś w Gimpie i chcesz gotową receptę na ładną ramkę. Zazwyczaj dajesz nowy plik (najlepiej o 5-10 pikseli większy niż zdjęcie), od razu wylewasz na niego czarną farbę i wklejasz do niego zdjęcie i wypośrodkowujesz.
To chyba najprostszy sposób.

A napis?
Klikasz w znaczek "A", wpisujesz tekst, wybierasz czcionkę i gotowe.


Jeśli liczysz na automaty to do napisów polecam BatchWatermakCreator a do ramek niestety nie mam nic pod ręką, ale chyba jest około 12 darmowych programów w necie do dodawania tylko ramek do zdjęć.

Nie bierz moich uwag bardzo do siebie, ale nie ma gotowych recept. Należy zawsze próbować :)
P.S. Zawsze można kupić "drogą" książkę Podstawy Photoshopa :)
P.S.2 FZ18 i zdjęcia makro zazwyczaj są opisane. Większość z nich to FZ18 i RAYNOX DCR-250, choć zdjęcia z naszych lumixów są zazwyczaj i tak w tyle za miłośnikami makro którzy z lustrzankami i fajnymi obiektywami strzelają robaczki.
P.S.3 - tak tylko na wszelki wypadek zaznaczę że to jest forum "optyczne" a nie "fz18".
Sam trafiłem tutaj poprzez obszerny temat o FZ18, ale studiując podstawy fotografii i bawiąc się w warsztaty, można nauczyć się naprawdę wiele i można naprawdę wiele tematów poczytać i coś w nich odpisać. A tak widzę że jest tutaj na forum naprawdę sporo ludzi którzy po przejrzeniu tematu od fz18, w ogóle nie zaglądają dalej :)
 
 
jordan23
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Dzięki za odpowiedź . Napewno się przyda. Pracowałem w gimpie ale po prostu chyba przeoczyłem taką funkcję. Problem został rozwiązany. Zainstalowałem sobie Corel Paint Shop Pro Photo X2 !REWELACJA !Wszystko co trzeba tam jest .Wiele efektów i możliwości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14