Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
spory zoom, do fotowania przyrody
Autor Wiadomość
kreescher 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008   spory zoom, do fotowania przyrody

Witajcie.

Mam zamiar zakupić swój pierwszy aparat cyfrowy i prawdopodobnie kupie jakiś duży kompakt. Na lustrzankę niestety mnie nie stać (chyba że samo body :] ).

Do wydania mam maximum z 1200 zł. Zamierzam fotografować dużo krajobrazów, przyrody, zwierząt (więc musi być szybki i czuły). Zoom to minimum x12. Najlepiej ze stabilizacją (lub dwoma). Do tego dobre szkła, wysoka jasność, nie za duży tłok na matrycy (minimum to z 6 MP (podobno im więcej na małej matrycy tym więcej artefaktów-zresztą sami wiecie).
Dodatkowo dobre makro (owady to moje największe hobby :] ).

No i jeśli zabiore ten aparat na wycieczkę do miasta to też ma mi dobrze się sprawdzać :) . Im lżejszy tym lepiej, ale wiadomo że lekkości nie da się pogodzić z tym co wcześniej napisałem.

Nie zamierzam na razie używać statywu, tylko robić zdjęcia "z ręki".
Aha no i zamierzam prawdopodobnie kupić aparat w sklepie rtv euro agd. Co prawda wiem że sporo przepłace, ale 30 rat 0% bardzo mi się sprzyda :].

zastanawiałem się nad soniaczami i innymi tego typu aparatami, ale słyszałem że każdy ma jakąś wadę...

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 14:27 ]
Poczytałem nieco i na jednym z wątków znalazłem co o nazwie Raynox 250.

konkretnie tutaj:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=3896


jako że uwielbiam makro pewnie pod tym kątem warto przyjrzeć się aparatom. Które z nich mogą nakładać takie szkiełko?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Amix 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 211
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008   

To chyba tylko FZ-18 lub FZ-28. Kompaktu z 6Mpix już chyba nie znajdziesz. Takie matryce miały starsze aparaty z małym zoomem.
Pomyśl jeszcze o FZ50, ale jest wielki jak nie wiem co.
 
 
kreescher 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008   

fz 18 i fz 28 chodzą po takich samych cenach, który jest lepszy? I czy nadadzą sie na makro (da się dodać te szkiełka)?
 
 
Amix 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 211
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008   

O FZ-28, to jeszcze nikt nic nie wie konkretnego. Tylko tyle co z testów, a jakie są testy, każdy wie, papier wszystko przyjmie. Nie wiem tylko po co dopakowali na praktycznie prawie taka sama matrycę jeszcze 2Mpix, chyba znowu marketing.
Ja na dzień dzisiejszy bał bym sie kupować FZ-28, tym bardziej, ze chodzą jak piszesz po takiej samej cenie. Trochę to dziwne, nowszy model, a cena taka sama.

Tam jedynie co widzę, to zrobili mądrą rzecz, że przenieśli z kółka nastaw podgląd zdjęć na osobny przycisk i nie trzeba bez przerwy tym kółkiem kręcić, chcąc oglądnąć zrobione fotki.
 
 
kreescher 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008   

fz 18 i 28 chodzą po 1000 zł, fz 50 można kupić do 1300 zł...

więc mam 2 możliwości. Albo pozostać przy wybraniu 1 aparatu z tych 3-ech lub poszukać jeszcze czegoś innego.

Z tego co wiem to branymi często pod uwagę aparatami są:
-Canon PowerShot Sx IS
-Sony DSC-Hx (9 dostała 3+ w teście ale poprzednicy mieli lepsze oceny)
-Olympus SP-xxx (1 z nich dostał 3+ w teście)

Wszystkie z nich można kupić do tych 1300 zł...

Piszesz też o testach, kiedy można się spodziewać testów fz28?
fz50 i fz18 dostały po 4+ więc to chyba całkiem nieźle ;]

Skoro jednak fz50 dostał taką samą ocenę jak fz18 (a ten jest nieco tańszy) to jak na razie 18 jest faworytem. w dodatku 50 ma mniejszy zoom i zaczyna sie od 35!
 
 
Amix 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 211
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008   

Ale FZ-50 ma większą fizycznie matrycę i obiektyw lepszy, ale jak pisałem wielki jak smok :wink:

Ja jak miał bym brać kompakt, to szczerze, nie wiem co, ale u mnie tak po cichu wygrał by chyba FZ-18.

Olympusa jako kompakt w ogóle nie bierz pod uwagę.

Moim faworytem jako kompakt jest Panasonic LX3, ale to jako dodatek do lustrzanki
 
 
kreescher 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008   

piękny aparat, ale cena jak dla mnie za wysoka, pewnie nie spadnie poniżej 1500...

a w fz28 tez zastosowali nieco wiekszą matryce niż w fz18...

Słyszałem kiedyś o takiej jednej stronie gdzie można porównywać zdjęcia zrobione przez różne aparaty. Kojarzysz może coś?

[ Dodano: Nie 31 Sie, 2008 00:02 ]
Zmienie nieco moje kryteria.
Chciałbym aparat do 1300 zł, mało szumiący, z zoomem minimum 10, dobry do makro.

Czy to zmienia postać rzeczy? Czy nadal pozostać przy fz28 (patrzyłem na porównania 28 z 18 i 28 wypada o wiele lepiej (przede wszystkim szumy)) i fz50? fz 50 jest bardzo fajny tylko szkoda że ogniskowa zaczyna się od 35 :sad: . Czy zarówno na 28 jak i 50 da się założyć szkiełka do makro?
 
 
Erais 
Entuzjasta
Erais



Posty: 589
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 31 Sie, 2008   

Ja posiadam Nikona P80- robię przyrodę (makro, krajobrazy, ptaki) ogólnie jestem zadowolony, a że "Każdy żyd swój towar chwali"- polecam. Zresztą poczytaj o P80 na forum :wink:
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

No jeżeli z zoomem minimum 10 to tutaj do stawki może dołączyć bardzo dobry Fuji S9600, z tym że nie posiada on stabilizacji (ani dwóch) ale stabilizacja, nie powinna byc czynnikiem decydującym przy zakupie aparatu (choć dobrze gdy jest ;) )
Fuji S9600 posaida dużą (fizycznie) matrycę, a przede wszystkim szeroki kąt od 28mm (tego zdecydowanie brakuje w FZ50, a bardzo się przydaje)
Także rozważ jeszcze ten model :)
Ima dalej w las, tym wiecej drzew ;)
 
 
kreescher 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

porównując fz50 do tego Fuji S9600.
Czy tak jak sądze fz50 bardziej szumi i czy jest to spora roznica? (fz50 od 400 iso mocno szumi a Fuji?)

coż brak stabilizacji jednak trochę denerwuje. NO i ten zoom bardzo mały. OK fajnie że jest szeroki kąt ale czy nie charakteryzuje się on w tym aparacie sporymi błędami w optyce?

Czy ekran jest odchylany w Fuji?

I czy da się na niego zamontować rynoxa?

Co mi się niezwykle podoba w tym aparacie to to że w rtv euro agd kosztuje tylko 1000 zł, kiedy fz 50 1600 ! NO a jak juz wspominalem mamy tam wspaniale raty 0% :]

Chciałbym zobaczyć jakieś porównania jakości zdjęć zrobionych przez fuji i panasoniksa ;]


PS
EKHM... Tutaj piszą że jest stabilizacja...
Cytat:
Klasyczne wzornictwo i pewna ergonomiczna obudowa sprawia, że aparat Fujifilm Finepix S9600 zauważony jest przez mężczyzn. Niektóre kompakty po prostu są za małe. Aparat ten wyróżnia się zarówno wysoką megapikselową rozdzielczością, jak i dużym zbliżeniem optycznym. Zaletą aparatu jest możliwość zapisywania zdjęć w formacie RAW.
Tradycjonalistom aparat oferuje elektroniczny wizjer i możliwość nastawień manualnych. Ponadto posiada robiący wrażenie ruchomy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości do wygodnego kadrowania i przeglądania wykonanych zdjęć i filmów. Obecność takich udogodnień jak stabilizator obrazu, automatyczne ustawianie ostrości, zdjęcia seryjne czy samowyzwalacz tylko podnoszą walory aparatu.
W dodatkowych akcesoriach rekomendowanych do tego modelu znajduje się duży wybór produktów czyszczących, kart pamięci, drukarek, dzięki czemu każdy fotoamator może wydrukować swoje zdjęcia w domu oraz toreb zabezpieczających aparat przed kurzem i porysowaniem w czasie podróży. Wszystkie polecane akcesoria gwarantują pełną kompatybilność z aparatem.



PS2 Jaki jest maxymalny czas otwarcia migawki?? (chyba 60 sek)

Trochę ciemny jest... aż f/ 2.8 - 4.9
 
 
Amix 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 211
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

Wpisujesz w Google Fuji S9600 i masz wszystko o aparacie np. http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4765

Te raty bez odsetek w RTV Euro to farsa, sprawdź ceny w innych sklepach, sporo mniejsze. Nie ma odsetek ale cena o 300-400 zł wyższa i tu są te odsetki.
To samo dzieje sie w Vobisie, ceny z kosmosu maja, a raty bez odsetek.
 
 
kreescher 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

Amix napisał/a:

Te raty bez odsetek w RTV Euro to farsa, sprawdź ceny w innych sklepach, sporo mniejsze. Nie ma odsetek ale cena o 300-400 zł wyższa i tu są te odsetki.
To samo dzieje sie w Vobisie, ceny z kosmosu maja, a raty bez odsetek.


o ile tak jest z fz50 (cena ponad 600 zł wyższa niż na allegro nowka!!!) to fuji jest tylko o jakies 50 złoty droższy! Na skąpcu najniższa cena to 989 zł a w rtv to 1 033 zł... Różnica jest minimalna a raty jak najbardziej prawdziwe ;] )

Jaka jest wydajność fuji na dobrych akumulatorkach?
 
 
bodym
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

Z tymi odsetkami to Amix, ma rację. Odsetki zależą od sklepu i banku jaki udziela kredytu. W rtv euro pani od kredytów powiedział mi, że 0% to jest do 6 miesięcy, a powyżej mam zapłacić ubezpieczenie :evil: . W innym ile rat - tyle procent. Myślę, że jak się pokaże FZ28 to FZ18 powinien stanieć.
 
 
kreescher 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

pewnie macie rację :neutral:

A fz 28 już jest...

No cóż więc będę wybierać z tych 4 aparatów
-fz18
-fz28
-fz50
-s9600

(no i może jeszcze nikon P80)

a jak wy byście mieli dostać za darmo jeden z tych aparatów to który byście wybrali? (nie po to by sprzedać tylko po to by używać :smile: )
 
 
Erais 
Entuzjasta
Erais



Posty: 589
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

Za darmo, ponownie wziąłbym Nikona :mrgreen: A ogólnie i a poważnie, nie robiłem żadnym z nich zdjęć, więc trudno wybrać. Jeśli to cię na coś na kieruje: FZ28, jest bliźniaczo podobny do Nikona- jedyne różnice, to ciut ciemniejszy obiektyw w FZ, ISO od 100 (Nikon 64), czas od 60 s. (Nikon 8s.), No i do Panasonica coś tam dokręcisz, do Nikona na razie nic- znalazłem co prawda zagraniczny sklep z adapterem 38-52mm, ale czy przy jego szerokim kącie "nie wlezie" mi to w zdjęcie w postaci czarnej obwódki, to na razie pytanie bez odpowiedzi :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15