Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Czw 06 Lis, 2008
Sony A900
Autor Wiadomość
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

MC napisał/a:
Wybacz, ale nie rozumiem...
DR=Digital Range
DRO=Digital Range Optimizer
Widzisz roznice? Bo ja tak...
Przepraszam, zaszło nieporozumienie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

mvm napisał/a:
Honorowy Ambasador firmy SONY


Ciekaw jestem po co zamawia się taki test w danej redakcji. Ten człowiek może sobie być kim chce, to
jego prywatna sprawa i nic nam do tego. Gdy jednak czytam, że autor testu, w którym bierze udział Sony jest honorowym ambasadorem Sony, to nie wygląda to dobrze dla samego testu, ani nie stawia w poważnym świetle redakcji, która go zamówiła. Przekracza się w tym momencie pewną granicę, której nie powinno się
przekraczać.
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Umknęła mi jedna kwestia a900 ma to pełnoprawne iso 100 czy nie?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Cytat:
Przekracza się w tym momencie pewną granicę, której nie powinno się
przekraczać.

Jako redaktorowi konkurencyjnego serwisu, mogę Ci zarzucić stronniczość itp
I co z tego wyniknie - nic. Łatwo rzucać takie słowa. trudniej robić zdjęcia ;)

ISO 100 ma mniejszą dynamikę niż 200.
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Czy to właśnie znaczy, że iso 100 nie jest natywne? Bo to słowo robi taką kariere?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

znaczy, że na iso200 aparat rejestruje większą rozpiętość tonalną, czyli iso100 jest realizowane "na około" - nie natywnie.
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Dziękuje za to, że jesteś ghost :mrgreen: Teraz już kumam
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

ghost napisał/a:
stronniczość


Nie zgodziłbym się z takim stwierdzeniem, bo sprawa ma dwa wątki:

1. Techniczne porównanie wyników A900 i Hasela: Tu się nie wypowiadam, bo nie mam danych. Ani jednego ani drugiego nawet w rękach nie miałem. I obu życzę jak najlepiej, bo m.in. dzięki temu zabawki w systemie, którym się posługuję będą jak przypuszczam też coraz lepsze i tańsze.

2. Wiarygodność (w kontekście całej sprawy) osoby zwanej "ambasadorem marki x*". Jestem życzliwy, więc powiem, że dla mnie to wiarygodność na poziomie "pracownika PR marki x". Gdybym był nieżyczliwy, napisałbym "akwizytora".

-----------------------------
* - w miejsce x wstawić C, N, P, S, co kto woli :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Coz, naganne by bylo, gdyby dana osoba dostala pieniadze od firmy X, zrobila test jako autorytet, ktory naciagalby wyniki i wszystko pozostaloby tajemnica.
Co do "natywnosci" - ponoc prawda lezy po srodku, a raczej w granicach iso130. Komus tak wyszlo na dpreview.
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

MC napisał/a:
Coz, naganne by bylo, gdyby dana osoba dostala pieniadze od firmy X, zrobila test jako autorytet, ktory naciagalby wyniki i wszystko pozostaloby tajemnica.


W sumie racja. Trzeba przyznać, że testy tam zrobione są z rozbrajającą szczerością, w kwesti umieszczenia dokładnych danych o autorze. Żadnej ściemy w stylu nie mam żadnych związków z firmą Sony itp. Wszystko jasne a ocena wyników to już każdego indywidualna sprawa.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Arek napisał/a:
Ciekaw jestem po co zamawia się taki test w danej redakcji. Ten człowiek może sobie być kim chce, to
jego prywatna sprawa i nic nam do tego. Gdy jednak czytam, że autor testu, w którym bierze udział Sony jest honorowym ambasadorem Sony, to nie wygląda to dobrze dla samego testu, ani nie stawia w poważnym świetle redakcji, która go zamówiła. Przekracza się w tym momencie pewną granicę, której nie powinno się
przekraczać.


Czemu? Jest to rodzaj tekstu sponsorowanego, wyraźnie zostało podpisane co i jak... Nikt chyba nie mówił o powaznym tescie, autor mówi o własnych impresjach na temat. Przekraczaniem granicy byłoby napisanie tego bez podpisania...
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Ja Wam powiem że jak to czytałem, zwłaszcza wypowiedź z forum, to mam wrażenie że facet w intencjach jest szczery ale ktoś wcześniej zdrowo mu mózg wyprał! Takie się odnosi wrażenie jakby działało na niego już samo logo SONY, trąci to jednak mimo wszystko lekkim uprzedzeniem!
 
 
bladyrunner
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Dla mnie test o tyle ciekawy, że od dawna się zastanawiałem nad tym na ile mały obrazek może powalczyć ze średnim formatem. Przemyślenia te jednak zaczęły się u mnie pojawiać po premierze Canona 1Ds mark III, który jako pierwszy zbliżał się do ilości megapikseli oferowanych przez średni format, co w połączeniu z faktem iż wywodził się z firmy o wiadomej pozycji na rynku fotograficznym, czyniło z niego oczywistego kandydata do takich porównań. Tak się nie stało i zamiast 1Ds dostaliśmy test z udziałem A900, które jest na dodatek przedstawiane jako jakieś objawienie ("oto jesteśmy świadkami zgonu średniego formatu" itp.) i choć jestem daleki żeby w ogóle się wypowiadać na temat aparatu którego nie znam, to jednak mam wrażenie głębokiej tendencyjności całego przedsięwzięcia.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

bladyrunner napisał/a:
"oto jesteśmy świadkami zgonu średniego formatu"

Nie sądzę, by do tego doszło w dającej się przewidzieć przyszłości.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   

całość tego porównania trąci myszką, mały obrazek nie powalczy z średnim formatem i nie ma się co oszukiwać....każdy kto widział co "może" średni format wie o co chodzi a jak ktoś rzuca hasło z cyklu: " ciekawe czy rozpoznasz jedno od drugiego na odbitce A3" to chyba zmysły postradał albo nie rozumie przeznaczenia średniego formatu. Nie przypominam sobie żebym widział jak coś ze średniaka odbijano na A3.


dziękuje za to, że jesteś forum optyczne.........
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 15