Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma-30 mm f/1.4 EX DC HSM
Autor Wiadomość
batmanka_ 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

niezłe :grin:

im więcej czytam tym bardziej jestem głupia..

1) mam brać sony 35mm 1.8 bo jest lepsze niż sigma 30 mm 1.4
2) mam brać sigme bo jaśniejsza
3) mam brać sigme 20mm bo szerokokątny a takiego nie mam (i tylko pamiętać, żeby nie podchodzić w pobliże nosa fotografowanej osoby bo zniekształcę jej twarz)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2271
Skąd: Zamość
Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Ale dlaczego zaraz "masz" ;) Koledzy tylko sugerują wspomniane ogniskowe, bez nakazu zakupu ;P Jeśli masz jakiś uniwersalny zum to sprawdź jak będzie Ci się z tymi ogniskowymi robiło zdjęcia. Ja bym chyba do pociech łyknął coś z okolic 28-35 mm, bo jakoś tak... klasyczniej ;D A czy Sigmę, czy Soniacza... przejdź do sklepu, weź oba te obiektywy w rękę i oceń sama...
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

ophiuchus napisał/a:
Jeśli masz jakiś uniwersalny zum to sprawdź jak będzie Ci się z tymi ogniskowymi robiło zdjęcia.

No właśnie, batmanka_, jak to z tym jest? Rzeczywiście masz tylko 50kę?
 
 
batmanka_ 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Chłopaki, nie zawracałabym Wam gitary, gdybym mogła sobie gdzieś podejść i obmacać :)
problem jest tylko taki, że tu gdzie mieszkam nie ma nigdzie tego obiektywu, a wierzcie mi przekopałam wszystko :???:

Napisałam "mam" jako zbiór zdań Waszych i znajomych pasjonujących się fotografią, mam trochę kontaktów z fotojokerem z racji mojej pracy..

W domu mam kita 18-200 f 3.5 (wgl nie używam) , sprawdzałam sobie na sucho i 20 mm i 30 mm i tak naprawdę to mi ciężko ocenić obiektywnie, różnica jest ale jaka to by się pewnie dopiero okazało, gdybym była np. u rodziców, gdzie w pokoju ""3x4"" metry zrobienie zdjęcia jest praktycznie niemożliwe.

Ważne jest też dla mnie żeby światło nie było mniejsze niż 1.8 bo ja praktycznie nie przekraczam 2.2 f jak robię zdjęcia.. jak jest mniej to już jest za ciemno.. niestety w mieszkaniach poza miesiącami letnimi szału ze światłem nie ma.

Sorry za słownictwo ale tyle wiem ile zdobyłam :P

Chyba się skłonię ku 20 mm jednak.. będzie to coś innego dla mnie i jak będę pamiętać o centralnym umiejscowieniu postaci to powinno być ok a efekt końcowy ciekawszy a jak mi się zamarzy portret to zawsze mam swoją 50tkę.. dobrze kombinuje ?
 
 
bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

batmanka_ napisał/a:
dobrze kombinuje

batmanka_ napisał/a:
jak będę pamiętać o centralnym umiejscowieniu postaci

tak sobie :)

może kupisz lampe albo dwie i powalczysz z 18-200....
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

batmanka_ napisał/a:
jak jest mniej to już jest za ciemno.. niestety w mieszkaniach poza miesiącami letnimi szału ze światłem nie ma.

Korzystasz ze światła obiektywu dlatego, że jest jasny i w niekorzystnym świetle łatwiej, czy ze względu na głębię ostrości?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

Między 30 a 50 mm jest moim zdaniem wystarczająca różnica, żeby wziąć. 20 mm do portretu to już dla mnie przesada, tym bardziej że ta Sigma 20/1.8 jest dość stara (choć jara), duża i o wiele droższa. Polecam Sigmę 30/1.4, mam używam do portretu. Nie mam porównania do Sony 35/1.8, ale to już 5 mm mniej i nieco ciemniej. Jakość obrazka z Sigmy mnie bardzo zadowala, więc nawet jak Sony jest lepsze, to mnie to nie przekonuje. Oczywiście jak zawsze w przypadku Sigmy, trzeba trafić dobry egzemplarz. Jeśli nie masz możliwości sprawdzić na miejscu to kupując przez internet możesz zwrócić do 10 dni, jak wieść gminna niesie…
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Cena na leb na szyje: z 450 na 265 Euro.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Pewnie nie w PL…
 
 
Cichy9
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

komor, w PL też zleciała o 500 zł w dół w porównaniu do tego, jak kupowałem
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

komor, fakt naglego spadku wydal mi sie interesujacy.

 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

cybertoman, ale co w tym dziwnego, skoro wychodzi nowa wersja?
 
 
knipser 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Niską cenę ugruntują wyniki świeżo przeprowadzonego testu na photozone. :wink:

EDIT: Chociaż widzę, że testowali wcześniej na innych bagnetach i też było średnio.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

jaad75, że aż o tyle. Wygląda, że nowa wersja jest znacznie lepsza.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Teraz dopiero to szkło zbliża się cenowo do swojej realnej wartości :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14