Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sro 15 Paź, 2008
Zakupiłem wymarzony aparat - Canon 450D
Autor Wiadomość
PANTACANONIKON 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   Zakupiłem wymarzony aparat - Canon 450D

Cześć.

Witam wszystkie Panie i wszystkich Panów na tym forum.
Fotografią zajmowałem się dość dużo ( czarno-biała , analogowa).
Miałem kilka lustrzanek, począwszy od Zenitów a skończywszy na Minolcie 505.

Przez ostatnie dwa-trzy tygodnie zastanawiałem się nad zakupem lustrzanki cyfrowej.
Jako pracownik dużej sieci handlowej miałem możliwość "bawienia się" różnymi aparatami.
Mój wybór zawęził się do trzech modeli:

- Nikon D80 (dobra, solidna konstrukcja, ale nieco przestarzała i generująca dużo szumów przy długich czasach naświetlania (wysokie iso)
- Pentax 200 - solidny, ciężki, prosty w obsłudze, jednak zdjęcia z niego wydawały mi się lekko nie ostre (może to wina egzemplarza lub ustawień), poza tym wolniej ostrzył.
- Canon 450D - martyca CMOS ( mniej szumów niż przy CCD), nieco za bardzo plastikowy, ale u mnie w ręce dobrze leży.
Po zrobieniu kilkuset fotek wszystkimi tymi aparatami w różnych warunkach oświetleniowych doszedłem do wniosku, że najbardziej naturalne zdjęcia wychodzą z Canona. Oczywiście nie były to żadne obiektywne testy lecz moje subiektywne wrażenia.
Poza tym czytałem dziesiątki testów tych aparatów oraz obiektywów z nimi współpracujących.
Dlaczego nie wybrałem Canona 40d lub Nikona D90?
Canon - zbyt ciężki i zbyt skomplikowany ( jak dla mojej żony)
Nikon - 1. za drogi, 2. za drogi, 3. za drogi.

Poza tym w przyszłości (za 2-3 lata) - mam nadzieję na przejście na 50D (lub jego następcę).

Sorki za przydługi wstęp.

Teraz pytania.
Jak i co mam sprawdzić w swoim aparacie, aby stwierdzić, że działa poprawnie i że jest poprawnie skalibrowany?
Ile uszkodzonych pikseli jest jeszcze normą a ile już wadą.
I na koniec pytanie retoryczne - czy dobry wybór zrobiłem?

Proszę o szczere odpowiedzi bez owijania w bawełnę.
pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

PANTACANONIKON napisał/a:
I na koniec pytanie retoryczne - czy dobry wybór zrobiłem?

Szczerze? Bardzo dobry. Dlaczego? Bo jestes zadowolony. I o to chodzi.
PANTACANONIKON napisał/a:
Ile uszkodzonych pikseli jest jeszcze normą a ile już wadą.

Masz rzeczywiscie taki problem czy pytasz tylko teoretycznie?
PANTACANONIKON napisał/a:
ak i co mam sprawdzić w swoim aparacie, aby stwierdzić, że działa poprawnie i że jest poprawnie skalibrowany?

A cos jest nie tak? Cos wzbudza Twoje obawy? Czy tak tylko prewencyjnie?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

PANTACANONIKON, takie dziwne rozdrabnianie się ....skoro i tak w jakimś czasie masz zamiar przejść na 50D a 40D jest za ciężki, no i skomplikowany w obsłudze(dla żony)....już z góry planując przejście na półkę wyżej czemu nie zrobisz tego teraz...tym bardziej biorąc pod uwagę obecną cenę 40D.......
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

No, teraz to już może trochę za późno na takie dylematy, skoro 450 jest już kupiony.
Argument z wagą jest zrozumiały, ale do momentu gdy dowiadujemy się że w planach masz 50D. Nie będzie lżejszy ani mniejszy od 40D, nawet za 2 czy 3 lata.

Natomiast argumentu o skomplikowaniu obsługi 40D po prostu nie rozumiem. Jest sporo opcji zaawansowanych, ale nie trzeba ich od początku używać. 40D można zmusić do robienia "ładnych" (ostrych) zdjęć poprzestając na ustawieniach predefinowanych stylów obrazu. Dokładnie to samo jest w 450D. 40D ma dodatkowy górny wyświetlacz, wygodne pokrętło główne (zamiast przycisków) i w trybie seryjnym pracuje szybciej niż 450D - moim zdaniem pracuje się z nim wygodniej niż z serią 3xx/4xx.

Ja bym jeszcze zapytał o obiektyw. Czy masz do niego Ef-s 18-55 IS?
I o jakie uszkodzone piksele Ci chodzi? Na matrycy czy na wyświetlaczu?

A pytanie o wybór - skoro retoryczne - pozostawie bez odpowiedzi.
 
 
MaciekR 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Wadowice i okolice
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   wymarzony aparat

Witam, też miałem podobny dylematy i też wybrałem 450D, miedzy innymi ze wzgledu na rozmiar. Po dwu miesięcznej zabawie natrafiła sie okazja sprzędaży 450stki i to praktycznie bez straty. Kupiłem 40D który nie leżał mi własnie pod kątem rozmiarów i wagi ale teraz nie zwracam na to uwagi, teraz to nawet bardziej mi to odpowiada, czuję że trzymam aparat w recę i nie przeszkadza to nawet mojej dziewczynie która przy niewielkiej wiedzy świetnie sobie daje z 40stka radę właśnie jak Baku napisał na ustawieniach predefiniowanych. Pozdrawiam
p.s za dwa trzy lata to myslę że będę mógł przeskoczyć na pełną kaltkę:)
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

Ja tak à propos wielkości. Większość podświadomie utożsamia wielkość body (w obrębie tego samego producenta) z jego jakością, im większy tym lepsza jakość ale myślę że gdyby było odwrotnie każdy wolał by mniejsze body a i argumenty za tym szybko by się znalazły.
 
 
TheMichal 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

GoOrange napisał/a:
Ja tak à propos wielkości. Większość podświadomie utożsamia wielkość body (w obrębie tego samego producenta) z jego jakością, im większy tym lepsza jakość ale myślę że gdyby było odwrotnie każdy wolał by mniejsze body a i argumenty za tym szybko by się znalazły.


dla mnie większe body to pewniejszy uchwyt i lepszy komfort (lepsze rozłożenie masy korpus-obiektyw). Mam A300, wziąłem kiedyś do ręki A700 i mnie lepiej leży w dłoni, a z gripem to już pewnie pełen "wypas". Ale motyw psychologiczny też występuje - jest duże, jest pro :wink:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

To fakt, z gripem A700 jeszcze lepiej lezy w lapie. Ale robi sie juz wtedy dosyc ciezka. Po dodaniu lampy blyskowej jest juz sporo.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

MC napisał/a:
To fakt, z gripem A700 jeszcze lepiej lezy w lapie.

No to tak samo 450. Grip zdecydowanie poprawia stabilność trzymania ( zwłaszcza przy dużych szkłach) no i elektrownia działa znacznie dłużej. Nie wiem tylko dlaczego pasek wskazujący naładowanie( tylko z gripem) niezbyt dokładnie wskazuje stan, tzn.zupełnie nagle opada na niemal zero - ale to chyba na osobny temat.
PANTACANONIKON napisał/a:
I na koniec pytanie retoryczne - czy dobry wybór zrobiłem?

Tu świetnie odpowiedział MC. Nie szukaj zalet ani wad na siłę. Jesteś zadowolony - OK. Porobisz trochę, zacznie czegoś brakować - zmienisz body. Pozdrawiam.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

Jasper napisał/a:
Jesteś zadowolony - OK. Porobisz trochę, zacznie czegoś brakować - zmienisz body. Pozdrawiam.

Jak to mówi stropolskie przysłowie

;)
 
 
Portal 
Bywalec


Posty: 196
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   Re: Zakupiłem wymarzony aparat - Canon 450D

PANTACANONIKON napisał/a:

Jak i co mam sprawdzić w swoim aparacie, aby stwierdzić, że działa poprawnie i że jest poprawnie skalibrowany?


zrob sobie test AF czyli sprawdz FF/BF bo zdaza sie ze zle ostrzy i jezeli sa duze odchyly to wtedy serwis aby skalibrowal
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

Jasper, rozumiem, ze problem z naladowanie baterii dotyczy Canona? Bo w Sony jest wskaznik procentowy i dziala znakomicie.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

MC napisał/a:
Jasper, rozumiem, ze problem z naladowanie baterii dotyczy Canona? Bo w Sony jest wskaznik procentowy i dziala znakomicie.

Tak jest. Wydaje mi się, że gdzieś o tym czytałem ale nie mogę sobie przypomnieć.
Aktualizacja oprogramowania nie zmieniła kwestii, ale dla mnie ( czyt. amatora) to nie jest wielki problem, bo aby wypstrykać energię z dwóch akumulatorów to hoho....

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 16:52 ]
MC O! przepraszam. Dopiero zobaczyłem Twój podpis. Ja także jestem oddany tej fajnej pasji tylko jeszcze niewiele umiem - w tym sensie określiłem siebie jako amatora.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

Canon jest zbyt mało profesjonalny żeby zrobić wskaźnik procentowy, dlatego oddał pole super profesjonalnej firmie Sony :mrgreen:

Chyba sobie.
Ostatnio zmieniony przez rafalg Sro 15 Paź, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

rafalg napisał/a:
Canon jest zbyt mało profesjonalny żeby zrobić wskaźnik procentowy, dlatego oddał pole super profesjonalnej firmie Sony :mrgreen:

No jasne, bo wszystko co ma Sony jest najgorsze i najglupsze, a co ma Canon - najlepsze. Wspolczuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14