Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze sprzętu. Dla amatora :)
Autor Wiadomość
ZKC 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   Pomoc w wyborze sprzętu. Dla amatora :)

Witam wszystkich.
Zdaje sobie sprawę że takich tematów jest wiele ale prosze Was, doświaczonych użytkowników o pomoc w wyborze lustrzanki dla amatora.
Od prawie 3 lat fotografuje kompaktem i wciągnęło mnie to hobby. Owy kompakt nie posiada trybów manualnych więc nie daje, żadego pola do nauki i rozwoju. Z początku myślałem o hybrydzie jednak ceny lustrzanek tak spadły, że postanowiłem kupić jednak lustro.
Tu jednak zaczyna się problem, co wybrać. Kompaktem głównie fotografowałem rodzine i makro, na więcej nie pozwalał sprzęt :( Prawdopodobnie lustrzanką ukierunkuje się też na inne tematy, jak krajobraty, portrety.
Jestem w stanie wydać jednorazowo około 2500 tys. mówie tu o body wraz z kitowym obiektywem(razem z kartą pamięci, torbą). Potem myśle, że około 2 tyś rocznie na dodatkowe obiektywy. Sprzęt zamierzam używać w celu rozwoju swojej pasji i takuje fotografie wyłącznie jako hobby a nie jako przyszłe źródło dochodu.
Prosze o pomoc w wyborze sprzętu i szkieł.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Canon 400D albo Nikon D80 + obiektyw Sigma 17-70 f/2.8-4.5 DC Macro Canon

Ewentualnie Olympus E-510 + Zuiko 14-42mm f/3,5-5,6 + Zuiko 40-150mm f/4,0-5,6
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Lub tez A200+Tamron 17-50. I masz juz dobry zoom standardowy, ktorego nie bedziesz musial szybko wymieniac.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

W takiej sytuacji to najlepiej udaj się do jakiegoś foto sklepu i zobacz, który najlepiej ci leży, poczytaj troszkę o puszkach, wtedy zweryfikujesz potrzeby do oczekiwań co do zestawu aparat+obiektyw. Nie ma zestawów uniwersalnych, jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego....
Obserwując ceny mozna dojść do wniosku, ze najlepszym zestawem pod względem jakość/cena jest canon 40D, z tym że niestety w tej sytuacji przekroczyłbyś budżet.
Ja bym wybierał między canonem 450D, nikonem D80, bądź też pentaxem K200 - chociażby w takim zestawie:
http://www.cyfrowe.pl/apa...5-i-50-200.html

pewnie można znaleźć jeszcze taniej
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

kozidron napisał/a:
zobacz, który najlepiej ci leży, poczytaj troszkę o puszkach

hehe, uprzedziłeś mnie :)
 
 
ZKC 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

kozidron napisał/a:
Ja bym wybierał między canonem 450D, nikonem D80, bądź też pentaxem K200

Właśnie między czymś takim się zastanawiam. W Canonie troche obawiam się braku stabilizacji zwłaszcza jak zaloże jakieś długie tele typu Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO.
MC napisał/a:
Lub tez A200

Sony miałem okazje się bawić. Co prawda był to model A300 ale chyba jest bardzo podobny do A200.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

ZKC napisał/a:
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO.


U mnie pod canonem ten obiektyw słabo działał, af się gubił, no i trochę mydło od 250mm, dlatego zdecydowałem sie na inne tele.
Za to u kolegi na pentaxie K10 całkiem wporzo, (no niestety mydła powyżej 250 to nie przeskoczysz)....
 
 
ZKC 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Na plus dla Canona to na pewno jakość zdjęć i dostępność obiektywów. Minus to budowa(mały uchwyt i brzydki plastik) i brak stablilizacji(można kupić obietywy z IS ale są droższe). Co do Sony to główne narzekanie są do kitowych obiektywów i szumy na długich ekspozycjach i przy wysokim ISO. Na plus dobrze działająca mechaniczna stabilizacja obrazui dobra jakość zdjęć do czułości 800 ISO. Olympus ma ładną i solidną obudowe jak na amatorski sprzęt chwalona jest też opytka ZD ale na tym chyba kończą się zalety. Szum i mały wizjerek to najczęściej pojawiające się oskarżenia. Na plus dla Pentaxa to dobry zakres tonalny na niskich czułościach i uszczelniany korpus. Minusy to słaby tryb zdjęć seryjnych oraz stosunkowo słaba skuteczność stabilizacji.
Takie są moje spostrzeżenia i odczucia po czytaniu recenzji i postów.
I bądź tu człowieku mądry i coś wybierz. :D :)
 
 
VanRay 
Nowy



Posty: 12
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

ZKC napisał/a:
W Canonie troche obawiam się braku stabilizacji zwłaszcza jak zaloże jakieś długie tele typu Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO.


w d80 tez nie ma stabilizacji
 
 
ZKC 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

VanRay napisał/a:
w d80 tez nie ma stabilizacji

dokładnie, jest ten sam problem co w Canonie. Zresztą D80 wydaje mi się, że jest sprzętem dla bardziej zaawansowanych amatrów, jest też konstrukcją troche przestarzałą(wyszedł już nastepna D90). Za to D60 jest bardzo okrojony. Można być zadowolonym chyba tylko z jakości zdjęć.
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

ZKC napisał/a:
I bądź tu człowieku mądry i coś wybierz. :D :)


Niestety ale w podanym przez Ciebie zakresie cenowym nic lepszego nie znajdziesz

Musisz wybierac z przedstawionych propozycji albo dorzucic kasy

Generalnie zasada jest taka że lepiej kupic gorszy korpus a lepszy obiektyw niż odwrotnie i to nie dlatego że w ten sposób zrobisz lepsze zdjęcia ale dlatego że korpusy szybciej tanieją więc za jakiś czas taniej kupisz lepszy aparat niż lepsze szkło

Może najlepszym wyjściem dla Ciebie byłby Nikon D60 + kit + 70-300 VR

Zobacz sobie takie coś http://www.euromega.pl/sh...ef22=sk&id=2325

Albo takie http://www.fotoset.pl/?p=...re&iProduct=249

Ale wolałbym trochę dołożyc i wziąc to http://www.accord-foto.pl/a_p1861.html

Albo możesz chwilowo zrezygnowac z teleobiektywu i wtedy zostanie Ci więcej na lepsze, krótkie szkło

http://www.fotoceny.pl/tow/14179_a.html

http://www.fotoceny.pl/tow/14238_a.html
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

ZKC, nie dramatyzuj z tą stabilizacją, przydaje się ale na dłuższych ogniskowych powyżej 70mm (ta w obiektywach z "reguły" jest bardziej wydajna). Na sony nie narzekałbym tak na szum, są gorsze rzeczy, niż ten osławiony szum(np. braki w optytce, które sony powoli zapełnia, nie wspominam o drogich zeissach).
Skoro pentax jest zły bo ma małą szybkostrzelność, to w tej cenie lepiej nie będzie, musiałbyś dołożyć do canona 40D.

ZKC napisał/a:
I bądź tu człowieku mądry i coś wybierz. :D :)


na tym rzecz polega musisz się zastanowić z czego jestes w stanie zrezygnować, w tej cenie żaden producent nie da ci:
1. nisko szumiącej matrycy canona
2. stabilizacji z sony lub E3 olka
3. wygodnego, dużego korpusu i świetnej ergonomii od nikona D80
4. uszczelnień i rozpiętości od pentaxa
5. całkiem niezłych materiałów z jakich zrobione są olki

a wybór należy do ciebie, wybierz się do tego sklepu i pooglądaj wszystkie puszki, jak zawęzisz skale poszukiwań będzie ci łatwiej....
 
 
ZKC 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

henk napisał/a:
Niestety ale w podanym przez Ciebie zakresie cenowym nic lepszego nie znajdziesz

Z jednej strony nie stać mnie na wydawanie większych pieniędzy a z drugiej nie chce.
Bo wiem, że wielu funkcji drogich lustrzanek nie wykorzystam.
Jak na razie chce się uczyć. Przejść przez Av i Tv by pojść do M i móc wykorzystać 100% tego co mam. Z 2-3 lata pewnie bym wymienił body np na Canon 50D czy nawet Canon 60D :)

[ Dodano: Pon 20 Paź, 2008 19:43 ]
kozidron napisał/a:
a tym rzecz polega musisz się zastanowić z czego jestes w stanie zrezygnować,

Właśnie prosze Was o pomoc w wyborze. Z czego można zrezygnować a co powinno zostać nawet w najtańszej lustrzance. Jesteście doświadczonymi użytkownikami. Czego używacie cześciej a czego mniej? Co się bardziej przydaje?
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Trzepaczka matrycy nie przydaje się wcale
 
 
ZKC 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

kozidron napisał/a:
wybierz się do tego sklepu i pooglądaj wszystkie puszki

Byłem już w sklepie. Dokładnie w MM. Akurat mieli Canona 1000D i Olka E520 wystawionego do obejrzenia. Wcześniej bawiłem się też Sony A300 mojej kuzynki.
Myśle, że wybór będzie ograniczony do tych modeli tyle, że zamiast 1000D to Canon 450D.
henk napisał/a:
Trzepaczka matrycy nie przydaje się wcale

Trzepaczka, czyli czyszczenie matrycy??
Ale tą "usługę" mają wszystkie modele dostępne obecnie w sprzedaży.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13