Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
akumulatorki AA - test
Autor Wiadomość
Bilbo
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 81
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 25 Paź, 2008   akumulatorki AA - test

na początku napiszę że nie wiem jak się mierzy pojemność aku. nie mam też ładowarki z taką funkcją.
Aku. mierzę miernikiem - czyli napięcie (V).

sorki za reklamę ale podam jakie posiadam aku:

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=3588
https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=1479

Forever-y - to zwykłe Ni-MH
Varty - to także Ni-MH lecz z technologią nisko rozładowującą się samoczynnie.

i właśnie tu jest problem: coraz więcej jest takich "nowoczesnych" ogniw lecz ja nie widzę tutaj różnicy względem nawet zwykłych Foreverów.

Badałem napięcie przez okres 14 dni.
Forevery to pojemność 2500 mAh (używane często od ponad roku)
Varta 1100 mAh (używane sporadycznie ponad pół roku)
(identyczne jak na stronie).

po naładowaniu:
Varta: 1,37 V.
Forever 1,37 V.

codziennie w obydwu przypadkach napięcie spadało o 0,001 (?)
czyli na drugi dzień obydwie 1,36, trzeci: 1,35 itd.

po siedmiu dniach różnica była niewielka:
Varta: 1,33
Forever: 1,32

Trzy następne dni to samo:
Varta: 1,32
Forever: 1,31

następne 4 dni:
Varta: trzyma tak samo: 1.32
Forever trochę gorzej: 1,30

czyli różnica trochę większa.
przy dokładnym pomiarze (drugie miejsce po przecinku) różnica teraz jest 1,315 vs. 1,30

chyba nie jest to aż tak wielka różnica patrząc na większą pojemność tych niemarkowych ?
Varty niby mają mniejszą pojemność ale "powinny" jednak trzymać swoje napięcie bo ... reklama zobowiązuje (?) ;)

a może to tak jak z aku. samochodowymi ? duża pojemność sprzyja szybszemu samo rozładowaniu (czyt. spadek mocy dla urządzeń, świateł, ponieważ jest niedoładowany przy swojej dużej pojemności ?).

mam nadzieję że jasno to napisałem i zrozumiale. No chyba że popełniłem błąd fachowy ;) nie znam się na elektronice ;P

Może te nowe technologie aku mają tą zaletę że pracują w temp 0 st. C. i nie padną bezpowrotnie ?
Kiedyś robiłem Energizer-ami w temp. -22 st. C. !! (aparat Canon A510) 2 lata temu silne mrozy nad morzem ;)
Nad klifem ok 4 godzin (myślałem że palce stracę) ;) ale warto było.

http://onephoto.net/info.php3?id=239785

(i inne w tej galerii). ale ja tu nie o tym ;)

Jednak te dwie pary wytrzymały kilkaset zdjęć !!
Jednak po jakimś czasie padły tak nagle i bezpowrotnie że nawet nie mogły wykonać 3 zdjęć. Właśnie; nie było nawet specjalnego ostrzeżenia - może tylko to że robiły coraz mniej ale nie było to tak zauważalne.

Co myślicie na temat Sanyo Eneloop ? wielu właśnie te chwali mimo tego że każda firma chyba ma już w ofercie produkty w tej technologii.
Podobno Energizer to Sanyo tylko z swoich "koszulkach" (jak i wiele innych).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 25 Paź, 2008   

Mam Eneloopy we wszystkich lampach - zapomniałem już o typowych problemach takich jak konieczność ładowania akumulatorów, które leżą długo nieużywane... Ostatnio wyciągnąłem lampę, która leżała w torbie kilka miesięcy i działała tak, jakby akumulatory były świeżo po ładowaniu...
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2008   

...yhy, pierwsze jakie zakupilem to enelopy, pozniej eksperymentowalem z innymi, ale do kitu byly, min. gp trzy razy oddawalem nowe opakowanie bo odrazu uszkodzone byly i nie chciala ladowarka ruszyc wskazywala blad jednego albo dwoch z opakowania, a cos poza tym to sie za szybko rozladowuja mimo ze maja 2500,.....itp...a enelopy sa ok, mimo ze tylko 2000 poj .
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

No właśnie - ciekawe byłoby sprawdzić takie Sanyo matodą jaką kolega wskazał powyżej. Chyba zakupię komplet.
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

potwierdzam, GP wariują
naładowałem je do pełna i po 10 minutach wywaliły na amen (nawet się obiektyw w kompakcie nie zdążył wsunąć)
kiedy rozładowałem je i naładowałem je do ok. 3/4, działały normalnie (ale też wyłączają się nagle)
oczywiście były formatowane
 
 
Bilbo
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 81
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Paweł_G napisał/a:
No właśnie - ciekawe byłoby sprawdzić takie Sanyo matodą jaką kolega wskazał powyżej. Chyba zakupię komplet.





no właśnie, też chyba ZNOWU zaryzykuję i kupię tym razem Sanyo chociaż mam już w/w Varty produkowane w tej samej technologii i jednak się nie sprawdziły. (bo pracują podobnie jak Forever).
Kupię tylko i wyłącznie na niskie temperatury.

PS. czy mógłby mi ktoś napisać jak mierzy się realnie pojemność za pomocą miernika (multimetru) ? Może być z obliczeniami w/g wzoru (z pomiarów natężenia i A , Ohm itd) ;)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

JA miałem przeróżnne aku, ale teraz jade tylko na Eneelopach. Innych już nie chcę.
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Mam komplet Sony 2700 i Hahnelów tej samej pojemności. Na razie nie narzekam (pracują w lampie).
Pomiar napięcia nie musi dać dobrego wyniku, lepiej badać spadek napięcia na rezystorze - akumulator to źródło prądowe.
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

a fakt, Sony robi niezłe - aku dostarczone mi z DSC-H2 wciąż nieźle dają radę (z tego co wiem MC może rozwinąć wątek)
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze aku Ni-MH rozladowuja sie od drgan.
Co do moich preferencji to uwielbiam Sanyo Cadinca (Ni-Cd) i Sanyo Twicell (Ni-MH) oba typy mozna ladowac pradem rzedu 2-3C i nic sie im nie dzieje.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

piotrmkg napisał/a:
Co do moich preferencji to uwielbiam Sanyo Cadinca (Ni-Cd)

Ni-Cd, to od dawna przeżytek, podobnie jak (z tego co widzę w sklepach) Ni-MH w starej technologii - praktycznie każda licząca się firma ma już swoją wersję Eneloopów...
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

jaad75 napisał/a:
Ni-Cd, to od dawna przeżytek


Dziwne ze w swiecie RC (takie zabaweczki zdalnie sterowane :-) ), jest to jedyne godne zaufania rozwiazanie jako zasilanie odbiornikow. nikt przy zdrowych zmyslach nie zalozy pakietu ni-mh do smiglowca czy samolotu, bo sie po 5min rozladuje do polowy od drgan. co do przyszlosci to mysle ze nalezy ona do lipoli (aku litowo-polimerowe) bo sa lekkie i mozna je szybko ladowac.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

NiCd mają szerokie zastosowanie w modelarstwie z racji małegooporu wewn. i dużego prądu rozładowania.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

Tyle, że mówimy o AA i to pod kątem ich zastosowań w fotografii... :smile:
Nie wiem jak to wygląda w modelarstwie...
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

...juz na 100% moge potwierdzic ze gp ktore kupilem z ladowarka - (naprawde dobra), sa do kitu, w 580 exII wytrzymuja tak ok polowe mniej niz eneloopy...gp mam juz po kilkukrotnym naladowaniu i niestety nie jestem z nich zadowolony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13