Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa na stopce a pionowe kadry
Autor Wiadomość
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   Lampa na stopce a pionowe kadry

W sobotę byłem popstrykać dla znajomej turniej tańca towarzyskiego. Był tam również fotograf który robił zdjęcia. Kadrował cały czas w pionie żeby uchwycić całe sylwetki pary. Robił to cały czas waląc lampą na wprost. Widok tego jegomościa skłonił mnie do refleksji nad sposobem prawidłowego naświetlania zdjęcia przy pomocy lampy na stopce właśnie w pionowych kadrach. Walenie lampą na wpros powoduje zawsze niedoświetlenie prawej strony kadru i brzydkie długie cienie. Zawodowcy używają tych pokracznych uchwytów przesuwających lampę nad obiektyw połączonych kablem TTL. Jaka jest wasza alternatywa? Ja po prostu radzę sobie w ten sposób że odchylam palnik do góry lub jak jest od czego odbić światło kieruję go w lewo.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

W pomieszczeniu możesz albo odbijać, albo używać urządzeń typu Lightsphere, Whale Tail, czy nawet prosty Omnibounce, żeby wypełnić cienie i powiększyć rozmiar "źródła" światła. Strzelanie na wprost z pozycji portretowej bez żadnego modyfikatora zawsze spowoduje niepożądane boczne cienie. Możesz używać w zasadzie każdego modyfikatora, który można zamontować na lampę z głowicą w pozycji równoległej do osi obiektywu, problem jest np. ze "sztucznymi sufitami" Lumiquesta, których sensowne używanie w pozycji portretowej wymaga Stroboframe'a lub podobnego urządzenia...
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   Re: Lampa na stopce a pionowe kadry

Paweł_G napisał/a:
Jaka jest wasza alternatywa?

Dodatkowa/e lampa/y.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

AQQ napisał/a:
Dodatkowa/e lampa/y.

No tak... :smile:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   

jaad75, Czyli jak - zakładam Omnibounce którego posiadam i walę nim z boku na wprost? Jakoś nie polubiłem się z tym "Danonkiem" bo przeważnie daje różnokolorowe zafarby ale w sumie robię zawsze w raw więc pozostaje korekcja wb.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Paweł_G napisał/a:
Jakoś nie polubiłem się z tym "Danonkiem" bo przeważnie daje różnokolorowe zafarby

Daje różnokolorowe zafarby, bo jego działanie polega na wysyłaniu światła we wszystkich kierunkach i wypełnianiu cieni światłem odbitym od różnych powierzchni, więc siłą rzeczy łapaniu zafarbów z tych powierzchni również...
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

jaad75, tak wiem że w ten sposób działa Stoffen. Kupiłem go bo to najtańszy modyfikator światła na rynku. Coraz częsciej myślę jednak o kupnie Lumiquesta...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Paweł_G napisał/a:
Coraz częsciej myślę jednak o kupnie Lumiquesta...

Jeśli mówisz suficie Lumiquesta, to raczej niezbędne będzie zaopatrzenie się w ramę...
Może pomyśl o tym?
http://www.dembflashproducts.com/
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Paweł_G, w kwestii tego Omnibounce'a, to czy oryginalny canonowski mocno różni się od tańszego niemarkowego?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Bumber napisał/a:
czy oryginalny canonowski

Canonowski nie jest "oryginalny" - Omnibounce to produkt Stofena... :twisted:
BTW, chyba to raczej Nikon dokłada tego typu dyfuzor do swoich lamp...
A odpowiadając na pytanie - zasada działania jest identyczna i spokojnie można kupować "podróbki"... Oryginalne Omnibounce też mocno różnią się między sobą...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Podłączając się pod temat Omnibąca :) i Stoffena. Ponieważ Stoffen jest to produkt dość tani, to czy warto w ogóle go kupić na początek drogi życiowej z lampą? Tzn. czy jest to produkt kategorii „zawsze się przyda, choć nie tak często jak sądziłem” czy jednak coś z kategorii „kupiłem bo mi się wydawało przydatne ale teraz widzę, że leży i się kurzy”?

Jeśli pomieszczenie ma jasne ściany w białym kolorze to nada się to na coś? A na dworze?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

komor, to jeden z tych modyfikatorów, który warto mieć. Jest bardzo poręczny i praktycznie można go nie sciągać z lampy, ale trzeba też zdawać sobie sprawę z faktu, że cudów nie ma i w warunkach, w których nie ma prawa zadziałać (np. na wolnym powietrzu), po prostu nie zadziała. Nie powiększa też rozmiaru źródła światła, więc w pozycji na wprost gdy brak ścian wokół, jego działanie ograniczy się w zasadzie do zabrania 2EV lampie... :smile:
Osobiscie coraz bardziej skłaniam się do porzucenia Omnibounców (mam biały, amber i zielony) na rzecz kombinacji FXtra i UltraBounca Lumiquesta:
http://www.lumiquest.com/products/fxtra.htm
http://www.lumiquest.com/products/ultrabounce.htm
Mniejsze, poręczniejsze i dające znacznie większe możliwości dostosowania światła do moich oczekiwań.
Mam też podróbę WhaleTail Fonga, ale nie używam właśnie ze względu na nieporęczność i słabo skalibrowane filtry.
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

A można to http://www.lumiquest.com/products/ultrabounce.htm wykorzystac w kościele?
Jak dotąd widziałem że fotografowie korzystali tylko z daszków nad palnikiem ale takiej nakładki na ślubie nie widziałem.
Fajnie likwiduje cienie
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 05 Lis, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

henk, zastanów się na jakiej zasadzie działa tego typu modyfikator i sam sobie odpowiesz na to pytanie...
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

jaad75, Wiedziałem że mogę na Ciebie liczyc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16