Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka jest przyszlość formatu APS-C?
Autor Wiadomość
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   Jaka jest przyszlość formatu APS-C?

To chyba na optycznych.pl (a może to było na fotografuj.pl) przeczytałem tekst, w którym autor opisywał, jak to dawniej profesjonaliści używali aparatów dalmierzowych, a porządne tele było obiektem powszechnej zazdrości. Dziś patrzę na swój sprzęt: C 400D i superzoom 18-200 IS Sigmy i trochę gniecie mnie ten napis na aparacie „entry level”. Przecież jestem cholera profesjonalistą, tyle tylko, że nie zajmuję się fotografią zawodowo. No dobra, żarty na bok, bo naprawdę mam ogromny zgryz z odpowiedzią na pytanie: „co dalej?”. Od dłuższego czasu staczam wewnętrzną batalię z rozsądkiem, czy wchodzić w pełną klatkę, czy pozostać przy formacie APS-C. Słowo „wchodzić” znaczy tutaj: poczekać, aż pełna klatka zejdzie do klasy amatorskiej. A może przyszłość dla tej klasy jest już na zawsze związana z formatem APS-C.. Może jest zbyt dużo ludzi, którzy posiadają dobre szkła, do których dokręcają jedynie nowocześniejsze body. Ostatnio coraz częściej skłaniam się do tego drugiego rozwiązania. Kupić kilka fajnych ostrych szkieł, a pełną klatkę traktować już tylko w kategoriach ciekawostek na optycznych.pl. Chciałbym spotkać tylko jakiegoś proroka, który mi powie, że zawsze będę miał co dokręcać do tych szkieł..

PS
Oczywiście problem nie spedza mi snu z powiek. Robię foty ile wlezie i cieszę się, że są takie fajne :) )
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

Pełna klatka raczej szybko nie zejdzie do klasy amatorskiej o ile wogóle. Będzie raczej zarezerwowana dla wyższej półki. Formaty niepełnoklatkowe pozostaną może być tak że APS-H przesunie się do klasy półprofesjonalnej. Co do zakupów to ja mam taką politykę, że ewentualne zasoby finansowe przeznaczam na zakup szkieł z przeznaczeniem pod FF jak kiedyś będę przechodził (poczekam na 5D jak stanieje) to kolekcję bedę miał gotową.
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

Też się nad tym zastanawiałem przy okazji kupowania obiektywów. Na razie moje wrażenie jest takie że wszystko zmierza w stronę takiego podziału: EF dla bardziej wymagających i EF-S dla reszty. Myślę że obiektywy EF-S nigdy nie będą wysokiej jakości i nigdy nie doczekamy się EF-S L :wink:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

novy napisał/a:
Myślę że obiektywy EF-S nigdy nie będą wysokiej jakości i nigdy nie doczekamy się EF-S L
Chyba że nowy 1D mk4 będzie miał matrycę APS-C... :wink:
Raczej jednak zgadzam się z Tobą, nie będzie EF-S L i nie będzie 1D mk4 z matrycą APS-C.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

novy napisał/a:
Myślę że obiektywy EF-S nigdy nie będą wysokiej jakości i nigdy nie doczekamy się EF-S L

Tutaj to bym polemizował a 17-55 f/2.8 to co jest kiepski? Od L-ki niewiele go różni.
Nie wszystkie EF-S są do bani. Niektóre L-ki są też słabe.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

rafalg napisał/a:
Pełna klatka raczej szybko nie zejdzie do klasy amatorskiej o ile wogóle. Będzie raczej zarezerwowana dla wyższej półki.


Pażywiom, uwidim. Ale sądzę, że mylisz się w sposób zasadniczy. Kilka lat temu cena marnej cyfrowej małpki Canon a20, z matrycą 2.1 Mpix, jedynym ISO100, praktycznie wyłacznie pełna automatyką wynosiła w pięknym kraju nad Wisła dobrze ponad 3 tysiące tutejszych jednostek monetarnych. W owych jakze zamierzchłych czasach (był to bowiem rok 2001) lustrzanki cyfrowe wogóle nie były imaginowane sobie przez nikogo jako sprzęt dla biedniejszego profesjonalisty - wszak Kodak DCS kosztował marne 12 tysięcy... USD, a nowo wypuszczony Nikon D1 znacznie mniej, bo USD tysięcy pięć. Przypomne, że w owych czasach 1 USD wart był zdrowo ponad 4 polskie złote.

3-4 lata i bedziemy mieć FF za 3 tys.PLN.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

RB napisał/a:
3-4 lata i bedziemy mieć FF za 3 tys.PLN.

a może szybciej...............................
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

krisv740 napisał/a:
RB napisał/a:
3-4 lata i bedziemy mieć FF za 3 tys.PLN.

a może szybciej...............................


Też prawdopodobne.
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

taka sama jak 4/3 (a może nawet nie, bo może micro4/3 odniesie sukces)
jeśli FF będzie tanie to wymrze śmiercią naturalną
jeśli producenci zdecydują się trzymać wysokie ceny FF (pozycjonowanie modeli) to będzie długo funkcjonować...
można kupować obiektywy pod FF i nie martwić się oprzyszłość, ale płacimy drożej i nosimy niepotrzebnie duże i ciężkie szkła do małej matrycy
albo kupować szkła pod APS (lub 4/3) i myśleć co to będzie za kilka lat...


a może wejdzie jakaś technologia która załatwi FF?
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

Piotr_0602 napisał/a:
taka sama jak 4/3 (a może nawet nie, bo może micro4/3 odniesie sukces)
jeśli FF będzie tanie to wymrze śmiercią naturalną
jeśli producenci zdecydują się trzymać wysokie ceny FF (pozycjonowanie modeli) to będzie długo funkcjonować...
można kupować obiektywy pod FF i nie martwić się oprzyszłość, ale płacimy drożej i nosimy niepotrzebnie duże i ciężkie szkła do małej matrycy
albo kupować szkła pod APS (lub 4/3) i myśleć co to będzie za kilka lat...


a może wejdzie jakaś technologia która załatwi FF?

Hm... A dlaczego FF miało by zniknąć?? i to jeszcze z powodu niskiej ceny i konkurencji?? :lol: smieszy mnie troche jak ktoś takie głupoty wypisuje:). Choc jestem zwollenikiem APS to jednak już prędzej ten format zniknie niż FF. FF Jak by nie patzreć jest najbardziej optymalny i za długie ma dzieje żeby "wymrzeć śmiercią naturalną":).
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

konczako napisał/a:
Piotr_0602 napisał/a:
taka sama jak 4/3 (a może nawet nie, bo może micro4/3 odniesie sukces)
jeśli FF będzie tanie to wymrze śmiercią naturalną
jeśli producenci zdecydują się trzymać wysokie ceny FF (pozycjonowanie modeli) to będzie długo funkcjonować...
można kupować obiektywy pod FF i nie martwić się oprzyszłość, ale płacimy drożej i nosimy niepotrzebnie duże i ciężkie szkła do małej matrycy
albo kupować szkła pod APS (lub 4/3) i myśleć co to będzie za kilka lat...


a może wejdzie jakaś technologia która załatwi FF?

Hm... A dlaczego FF miało by zniknąć?? i to jeszcze z powodu niskiej ceny i konkurencji?? :lol: smieszy mnie troche jak ktoś takie głupoty wypisuje:). Choc jestem zwollenikiem APS to jednak już prędzej ten format zniknie niż FF. FF Jak by nie patzreć jest najbardziej optymalny i za długie ma dzieje żeby "wymrzeć śmiercią naturalną":).


Nic nie trwa wiecznie. Jak pojawią się supermatryce na nanotechnologii, albo obiektywy z płynną soczewką regulowaną polem magnetycznym (już ze 2 lata temu jakieś opracowywano), dowolnie sterowalna GO (lub robiona "sztucznie" przez procek płytka GO), ISO 1000000 to komu się będzie chciało dźwigać ciężki zestaw FF? Przesiadłem się niedawno na FF i czasami po prostu go nie zabieram, bo body plus dwie L-ki to duży i ciężki zestaw. Nie zabieram, i wiele okazji przepada. Dlatego dokupuję kompakt, a ostatnio bardzo zainteresowało mnie micro4/3. Na razie raczkuje, ale w przyszłym roku może być ciekawie.

Lustrzanki wymrą wcześniej, na pewno. Jak nie za 5 lat, to za 15 na mus. G1 jest pierwszą jaskółką, bazującą na razie na upgradowanej starej technologi LCD. W wchodza już OLEDy, a za nimi następne technologie. EVF wyprze optyczny wizjer, prędzej czy później.
I kto wie czy za ileś lat klasyczna forma FF + duży obiektyw też nie zejdzie do jakiejś niszy lub wymrze.
A trójwymiarowa fotografia? Dwie L-ki FF w jednym body to dopiero będzie kloc.
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   

Lepsze jest wrogiem dobrego. Dla zawodowca/zaawansowanego amatora z krajow imperialistycznych apsc umarlo razem z premierami D700, 5D2 i A900. Nowy 5D mkI mozna juz kupic za 999 funtow...
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   

Piotr_0602,
Powinieneś się zająć pisaniem powieści science fiction :mrgreen:

Format 135 (chwała Leice) najpierw zdobywał rynek materiałów światłoczułych, a teraz aparatów cyfrowych. To chyba przesądzone, bo inaczej dlaczego topowe Canony, Nikony i Sony już dziś mają detektory 36x24? Zbieg okoliczności?
Jaka jest przyszłość APS-C?
Kto w życiu miał w rękach puszkę z kliszą APS? Ktoś ma taki aparat? Pomysł miał być rewolucyjny ale rynku nie zdobył. Jak Vista :mrgreen:
Z drugiej strony szkła małe i lekkie... Duża grupa odbiorców zarówno APS-C, jak i FF nie pozwoli umrzeć żadnemu z tych standardów w najbliższym czasie.

A teraz idę się rozglądać za kolejnym szkłem FF, do analoga i APS-C teraz oraz do cyfry FF na przyszłość.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   

tylko po co się przejmować, co będzie jutro? umrzeć możecie już dziś :) Dlatego zbieram na jak najlepsze szkła, żeby to nimi się rozkoszować aż po krańce moich dni - a że zazwyczaj kryją one pełna klatkę... :)
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   Re: Jaka jest przyszlość formatu APS-C?

Tutejszyn napisał/a:
Jaka jest przyszlość formatu APS-C?

w pro żadna
u średniaków krótka
w entry level mniej lub bardziej dłuższa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15