Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ile wydaliście na swój sprzęt, a ile zamierzaliście wydać??
Autor Wiadomość
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   Ile wydaliście na swój sprzęt, a ile zamierzaliście wydać??

Ciekawi mnie jak u was wyglądało dojrzewanie do kupna tej a nie innej lustrzanki - czy mieliście od razu target, na którego zbieraliście kasę, czy wyglądało to w sposób bardziej stopniowy - najpierw myśleliście o czymś tańszym jednak z czasem stwierdzaliście że przyda się wam jeszcze coś, i jeszcze coś, i może jeszcze coś :)

Ja osobiście planowałem wydać na samym początku ok.2500zł... gdy przyszedłem na to forum, poczytalem troszkę, i zwiększyłem budżet do 3, max 4 tysięcy... aktualnie przyjemność zwana aparatem, kosztowała mnie już 5500, a skończy się pewnie na 10tys... :) a najgorsze (i najlepsze) jest to że absolutnie nie żałuje wydanej kasy :P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

2.5 do 3.5

ponad 10 tys :twisted:

nie licząc analogów i kompaktów , bo to nastepne 5 tys. :twisted: :twisted:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

Myślę, że 10000zł, to jest cena o której zwykle trzeba mówić w przypadku w miarę dobrej klasy systemu. Bez fanaberii. Po prostu przyzwoite body, 2-3 w miarę dobre szkła, lampa i akcesoria...
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

ja zaczynalem przygode z lustrzankami AF (wczesniej zenit i praktica) od eos 50E i ef 50 1.4 potem dokupilem 24mm i 100-300, a na koniec zmienilem body na eos 3. w sumie zakladalem ze przed 10k sie zmieszcze a udalo mi sie zamknac w 8, ale trzeba pamietac ze jak kompletowalem sprzet (1999-2001) to za 50mm 1.4 trzeba bylo zaplacic 3k pln a najtansza L'ka kosztowala 6k pln za 35L i 85L trzeba bylo zaplacic po 15k pln od sztuki.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

jaad75 napisał/a:
Myślę, że 10000zł, to jest cena o której zwykle trzeba mówić w przypadku w miarę dobrej klasy systemu. Bez fanaberii. Po prostu przyzwoite body, 2-3 w miarę dobre szkła, lampa i akcesoria...


ja tylko dodam, że mocno zaciskając pasa
bo jak doliczysz plecak,torbe, filtr, mocowania, pierd..... :razz: :cry: :mrgreen:
 
 
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

krisv740 napisał/a:
bo jak doliczysz plecak,torbe, filtr, mocowania, pierd....


to jest najgorsze... bo tak się wydaje, "eh - filtr UV 100zł..." gorzej jak trzeba kupić 3 takie, bo każdy obiektyw by chciał... o polarkach nie wspominając...
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

Wkrótce może się to zbliżyć u mnie do 8 tyś (ale liczę obecny sprzęt).
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

Ja wydałem już około 10 tys. ale z tym co jeszcze (na chwilę obecną) chcę kupić to dobiję do 15 tys. Co będzie potem, trudno określić raczej w rachubę wchodzi zmiana body na lepsze. W tej chwili zosoby finansowe przeznaczam na rozbudowę/wymianę szkieł. Ale coś mi się zdaję że to raczej nie ma końca, zawsze coś po głowie będzie człowiekowi chodziło.
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

no mi juz od dluzszego czasu chodzi po glowie, aparat 4"x5" analog oczywiscie :) ale na szczescie za calosc wyjdzie max 800-900$.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

A ja mam sprzęt za 6k a chciałbym mieć za 8k :)
 
 
wulf 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 213
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Wyliczyłem sobie, że za każdy kilogram zapłaciłem 2500zł :lol: niedługo dokupuję jeszcze 3kg. Nie dziwcie się, że przeliczam na kilogramy bo trzeba to jednak nosić i to nieraz bardzo wysoko.
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

U mnie wychodzi że poszło już 7 500 zł. Z tym że z 70-200 mam jeszcze dwie raty do spłacenia :mrgreen: W planach mam 50/1,4 85/1,8 16-35/2,8 L i jakieś tele do ptaków plus extender więc przynajmniej 10 000 zł do uciułania ale nie poddaje się i zawsze gdy jest kumulacja powyżej 20 baniek kreśle cyferki :razz:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

davaeorn napisał/a:
Ciekawi mnie jak u was wyglądało dojrzewanie do kupna tej a nie innej lustrzanki - czy mieliście od razu target, na którego zbieraliście kasę, czy wyglądało to w sposób bardziej stopniowy - najpierw myśleliście o czymś tańszym jednak z czasem stwierdzaliście że przyda się wam jeszcze coś, i jeszcze coś, i może jeszcze coś :)

w moim przypadku nie było raczej dojrzewania do zakupu - o wszystkim zadecydował przypadek :wink: :grin:
wiedziałem, że chcę lustro analogowe w cenie do 1000-1500 zł, tylko bardzo długo wahałem się nad wyborem systemu,
pomiędzy C a N;
pewnego dnia dzwoni Wujek i mówi, że jego znajomy (właściciel sklepu i komisu foto) ma do sprzedaży prawie nówkę - Nikona F-80 z kitem (ściągnął z Niemiec), tylko muszę się decydować w ciągu 2-3 dni, inaczej aparat ląduje na półce i jednocześnie na Allegro;
następnego dnia pojechałem, "obmacałem" aparat wzdłuż i wszerz;
po kwadransie wychodziłem ze sklepu "chudszy" o parę stówek, ale z pudełkiem pod pachą :mrgreen:

jeśli chodzi o sprawy finansowe - gdybym podsumował koszty zakupu sprzętu + koszty wywołań, to pewnie dostałbym zawału... ale kogo to obchodzi? frajda z fotografii większa i cenniejsza, niż wszystkie pieniądze :grin:
rafalg napisał/a:
Ale coś mi się zdaję że to raczej nie ma końca, zawsze coś po głowie będzie człowiekowi chodziło.

hobby zawsze jest kosztowne, ale nie można się tym przejmować :wink: :grin:

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 09:01 ]
Paweł_G napisał/a:
zawsze gdy jest kumulacja powyżej 20 baniek kreśle cyferki :razz:

:mrgreen: a robiłeś sobie rachunek, ile już wydałeś na lotka? jak ja szacunkowo policzyłem, to wyszło... że za te pieniądze kupiłbym dwa dobrej klasy szkiełka :twisted: :razz:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

garreth, Czasem trafiam trójkę więc zwraca mi się w części :razz:
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

mavierk napisał/a:
A ja mam sprzęt za 6k a chciałbym mieć za 8k :)


Chyba każdy tak ma...! :mrgreen: :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14