Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka dla kobiety :D
Autor Wiadomość
Kasieńka 
Bywalec
<(*_*)>


Posty: 103
Skąd: Świdwin
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   Lustrzanka dla kobiety :D

Witam wszystkich użytkowników forum. Jak zauważyliście jestem tu nowa :D
Bardzo proszę o pomoc w wyborze lustrzanki cyfrowej. Do tej pory jestem użytkowniczką kompaktu Sony DSC-H1. Potrzebuje lustrzanki do amatorskiej fotografii, głownie przyrody i zwierząt. Chodzi mi o aparat dostępny dla użytkownika, funkcjonalny, łatwy w obsłudze itp. Nie szukam aparatu do zdjęć typowo artystycznych. Po prostu jestem miłośniczką dzikiej przyrody i zwierząt i lubię ją uwieczniać :D Chciałabym aby aparat sprawował się dobrze przy słabym naświetleniu, co niestety przy moim dotychczasowym sprzęcie jest dość kiepskie. Chciałabym się dowiedzieć jak patrzeć na stabilizacje w korpusie. Bo słyszałam podzielone zdania. Zależy mi jeszcze na life view, ponieważ dużo robię zdjęć na makro i boję się wizjera (zawsze korzystałam z life view). Zastanawiałam się nad aparatami :
Nikon D80/D90
Olympus E3
Sony Alpha 300/350/700
Canon EOS 40D/50D ewentualnie 450D.
Proszę o odpowiedź i jakieś rady, wskazówki względem mojego fotografowania (w życiu nie miałam lustrzanki w ręku). :D
Z góry dziękuje.
Kaśka
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   Re: Lustrzanka dla kobiety :D

Do przyrody, a szczególnie różnistych zwierzątek o niemikroskopowych wymiarach, z tych bodies co wymieniłaś to 40d. I przygotuj się na zakupy długich szkieł za c.a. półtora-dwukrotność ceny korpusu. I tak te są u Canona tanie jak na jakość.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

szanowna koleżanko!
w zasadzie amatorsko to każdym z tych aparatów zrobisz zdjęcia przyrody i zwierząt lepsze niż kompaktem

ale serio, to popatrz w sklepach (internetowych) jakie szkła cię interesują (ile pieniążków chcesz na nie wydać) i pod to dobieraj system

przydatne są także testy na : http://www.optyczne.pl/Te...Inne_testy.html

wiele dowiesz się z tematów na forum dotyczących obiektywów do "twoich zainteresowań"

imo każdy będzie ci doradzał, ale tak naprawdę to ewentualnie powielał swój wybór, lub go poprawiał

wiele zależy od świadomości pytającego - więc aby dobrze wybrać zacznij od poznania szkieł/obiektywów, decyzji ile chcesz przelać na konto swojego hobby, a później decyduj o systemie w który wejdziesz :cool:

przepraszam jeśli moja odpowiedź nie spełnia twoich oczekiwań, ale napisałem w najlepszej wierze :smile: :cool:
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Najlepszy live view to mają Sony a300/350.
Nikonem D90 nakręcisz film.
Olympus E3 jest świetnie uszczelniony i sprawdzi się w trudnych warunkach.
Canon 40D/50D da Ci szybki tryb seryjny i świetną pracę na wysokich czułościach.

Na te trudne warunki oświetleniowe (zacienione miejsca, bez lampy) to bym jednak polecał Nikona D90 / Canona 40/50. A do tego jasne obiektywy stałoogniskowe (tu chyba Canon ma jednak więcej do powiedzenia).
Jeśli chodzi o stabilizację w korpusie, to dobrze jak jest, bo można wyłączyć. Czasem się przyda i wtedy można włączyć. Ale ani Canon ani Nikon tego nie praktykują (tylko w obiektywach). Generalnie do obiektów ruchomych w słabym oświetleniu to nic nie da. Raczej ma zadanie kompensować drganie ręki, ale przecież do poważnej fotografii przyrodniczej na pewno nabędziesz jakiś statywik, prawda?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Baku napisał/a:

Jeśli chodzi o stabilizację w korpusie, to dobrze jak jest, bo można wyłączyć. Czasem się przyda i wtedy można włączyć. Ale ani Canon ani Nikon tego nie praktykują (tylko w obiektywach). Generalnie do obiektów ruchomych w słabym oświetleniu to nic nie da. Raczej ma zadanie kompensować drganie ręki, ale przecież do poważnej fotografii przyrodniczej na pewno nabędziesz jakiś statywik, prawda?


Delikatnie OT, ale ośmielę się troche popolemizowac:
Koleżanka raczej mówi o takiej mniej poważnej foto przyrody, jak myśle. W takiej często jednak po prostu się idzie bez statywu. Nie robi się zasiadek itede. I tu niekiedy stabilizacja się przydaje. Nie wszystkie obiekty, nawet te potencjalnie bardzo ruchliwe, się akurat ruszają. Szczególnie gdy ma się dość tani i ciemny obiektyw jednak stabilizacja może sporo pomóc. Ja radze jednak odwrotną metodę - kiedy na pewno się nie przyda to wyłączyć. Na statywie. Nie chę oczywiście jakoś specjalnie uwydatniac przydatności stabilizacji wszędzie i wobec, aby było jasne...
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

W sumie, RB, masz rację. Mam statyw taki w sumie bardzo prościutki, ale to obowiązkowy dla mnie ekwipunek na wycieczkach. Ostatnio go ze sobą nie zabrałem. Chciałem zrobić w lesie zdjęcie pająka z ładną pajęczyną. Było raczej ponuro (jak to w listopadzie) i cienisto (jak to w lesie) a pająk raczej wysoko (jak to pająk). Zrobiłem mu X zdjęć posiłkując się dość dużym ISO. Później w domu wszystkie co do jednego skasowałem. I tu zagościła w mojej głowie myśl: Czy stabilizacja by mi pomogła? Pająk nie uciekał (nawet pozował), tylko drżała (trochę z zimna też) moja łapa wyciągnięta w dość niewygodnej pozycji, próbując utrzymać te 1300g.

Konkluzja dla Kasieńki: Warto mieć i statyw i stabilizacje. Ale z obecności stabilizacji w korpusie nie robiłbym powodu NR 1 by kupić aparat takiej czy innej firmy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Przy makro liczy się duża głębia ostrości i tutaj fory ma Olympus. Zresztą ma fajne szkiełko makro w postaci ZD 2/50. Można też tam podpiąć Sigmy 70, 105 i 150 mm oraz drogiego ZD 2/150. Zaletą E-3 jest dobra stabilizacja w korpusie oraz uchylny i obrotowy wyświetlacz, który pozwala poszaleć w makro.

Świetnym szkłem makro jest Nikkor 105 VR. Ma stabilizację. W zestawie z Nikonem D90 zrobisz takie
zdjęcia, że hoho...
 
 
Kasieńka 
Bywalec
<(*_*)>


Posty: 103
Skąd: Świdwin
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Co do mojej fotografii przyrody :D
- głownie robię zdjęcia z marszu, obiektom napotkanym :D Np. Idę na 15-sto kilometrowy spacerek :D jakieś bagienka, lasy, rzeczki, pola itp. i pstrykam wszytko co wydaje mi się interesujące (zwierzątka, krajobrazy, robale, roślinki)
- zdarzają się jak to nazwał RB zasiadki, typu ambona, wygodne miejsce pod krzaczkiem itp. :D Zazwyczaj urządzam zasiadkę 2h przed zmierzchem, aż do ciemności które uniemożliwiają mi fotografowanie.
- a co do statywu to mam pewne obawy, gdyż na takim 15-sto kilometrowym spacerku, nie wiem co się dzieje ze statywem ale z kilometra na kilometr robi się cięższy :D (nie wiem może coś podjada jak nie widzę) :lol: A przy spotkaniu zwierzęcia w lesie na spacerku ma się zaledwie chwilkę żeby zdążyć pstryknąć mu zdjęcie. Więc pomysł rozstawiania w takich chwilach statywu mija się z celem.
A co do aparatów pomiędzy którymi wybieram , po tym co od wam się dowiedziałam i wyczytałam na rożnego rodzaju stronkach internetowych to:
- Olympus E3 mimo że jest dobrym aparatem, to ubogi asortyment oprzyrządowania sprawia iż będę musiała z niego zrezygnować.
- O Sony każdy pisze inaczej. Jedni zachwalają, inni krytykują. Więc wole nie testować na sobie które opinie są prawdziwe. Byłam skłonna do zakupy aparatu tej firmy, gdyż obecnie posiadam taki, i bardzo dobrze mi się z nim współpracuje, ale zeźlił mnie fakt iż w Sony A700 nie ma life view. I już go nie lubię :(
- Obecnie zostały mi Canon i Nikon, z dużym naciskiem na Nikona.
Więc jeśli możecie to proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości. :D
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

...a skad ten nacisk sie wzial??
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

d90 +70-300 vr na początek + coś szerokiego

to zestaw początkujący
poźniej w nikonie brak w zasadzie rozsądnej dłuższej 'budgetowej" propozycji
można 100-300 f4 sigmy/ jakieś 150-500/120-400/80-400(inne) sigmy
ew.80-400/200-400(strasznie drogi)

w canonie 40d/50d+ 70-300 is usm

rozwojowo - 100-400 is usm

tanio ( :mrgreen: :twisted: :?: ) i w miarę jakościowo

do każdego cośszerokiego i już jest

o wadze lekkiej nie ma co myśleć-jeśli ma być fajnie
statyw - przydaje się - waga-kompozyt-rozwiązanie - minus-cena :twisted:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Moim zdaniem dla typowego amatora, który nie chce wydawać kokosów na fotografię a zarazem chce mieć w miarę super sprzęt na zwierzaczki to w sumie powinien wystarczyć dobry 70-300 :) Czyli moim zdaniem sony i nikon:

A700 + 70-300G
d90 + 70-300VR

Ale problem z nikonem jest taki, że aktualnie nie ma racjonalnych szans na rozwój w kierunku w miarę budżetowej foto - 80-400VR jest wolny, 70-200VR z TCx2 nie ma powalającej jakości + jasności. 100-300/4 Sigmy powinno być zadawalające... ale to 300mm

A za to sony... Takie A700 + 70-400G, jeśli będzie jakościowo sięgać podobnej mu eLi, to chyba warto byłoby wydać na ten zestawik te kilka kółeczek :)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

mavierk napisał/a:

A za to sony... Takie A700 + 70-400G, jeśli będzie jakościowo sięgać podobnej mu eLi, to chyba warto byłoby wydać na ten zestawik te kilka kółeczek :)


Tylko ile i... kiedy wreszcie?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

jak 70-300G się znudzi :D
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

mavierk, a masz może informacje ile ta legenda 70-400 sony będzie kosztować?
bo jak podobnie jak 70-200 2.8 to ja zostanę jednak przy kwakonie :twisted:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

no myślę, żę nie powinna być tańsza od 100-400L, więc pewnie okolice 70-200/2.8 i to na dodatek z IS :)

Alternatywą jest jeszcze 70-200/4L z TC x 1.4 od kenko, żeby za drogo nie było :) Wtedy spokojnie na 100-400L można odkładać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13