Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus E520 vs Sony A300 vs Nikon D60
Autor Wiadomość
iceman81 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   Olympus E520 vs Sony A300 vs Nikon D60

Witam serdecznie wszystkich użytowników forum,

przymierzam się do zakupienia mojej pierwszej lustrzanki i chciałbym zwrócić sie do bardziej zaawansowanych użytkowników o pomoc w wyborze.
Poszukuję aparatu w okolicach 1500 zł,
więc mój pierwszy wybór padł na: Olympus E520, Sony A300 lub Nikon D60
Czytałem różne testy i opinie i sam nie jestem w stanie jednoznacznie wybrać.

Jednocześnie proszę o wszelkie sugestie aparatów które mógłbym wziąć pod uwagę i które warto obejrzeć w sklepie na żywo

Na początek z tych trzech chyba bardziej bym się skłaniał do Sony.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

Na zywo to warto wszystkie obejrzec...
Jak podglad na zywo nie jest dla Ciebie az tak wazny, bo wez A200...
 
 
ziemowy 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 335
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

W tej klasie sprzętu różnic dużych nie ma. Tak naprawde co być nie wybrał będziesz zadowolony.
Ja moge Ci polecić Olympusa E520 ze względu na najbardziej solidną obudowe ze wszystkich typowanych przez Ciebie i dobry, szeroki uchwyt.
 
 
drogi321 
Uczestnik
Nikoniarz



Posty: 51
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

Ja napewno odradzam Sony ich wykonanie nie jest najlepsze co prawda mają stabilizacje w korpusie. Olympusa też odradzam jest dość mały i słyszałęm opinie, że często się psuje. Wg. mnie weź nikona D60 nie ma ona ani LV ani stabilizacji ale jest z tych wszystkich najlepiej wykonany i najwytrzymalszy. Jak na pierwszą lustrzankę D60 będzie w sam raz. Na początek kup go z kitem 18-55 z VR naucz się pstrykać a pozniej kup inne szkła.
 
 
Riddle
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

1500 na lustrzankę? Nie lepiej poczekać i dozbierać 2500 na D80 z 18-105? D60 to matryca D80 oprawiona w obudowę, bez funkcji dodatkowych:) Jestem przeciwko Olympusom gdyż 4/3 jest nieciekawe, z tych trzech jedynie sony a300 (a nawet bardziej to a200 gdyż jest wygodniejszy) jest naprawdę dobrym aparatem.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

tak dla poprawności to d60 (i d80) oraz a200/300 mają tą samą matrycę. więc efekty będą zbliżone.
olek jest specyficzny... sony / d60 zapewnią dobre efekty,
-jak napisał MC: jeżeli chcesz LiveView = A300, jeżeli nie, nie ma sensu dopłacać - weź A200.
-idź pomacaj. a200 jest tania i działa z wszystkimi obiektywami sony/minolta AF, ale plastik nie jest przyjemny. D60 ma ładniejsze wykonanie, za cenę paru braków (mniej punktów AF, brak wbudowanego silnika AF)
 
 
iceman81 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

No właśnie w tym Nikonie niepokoi mnie brak silnika AF w aparacie co przekłada się na mniejszą ilość obiektywów które mają silnik.
A jakie są wasze opinie o Canonie 1000D, bo wg mnie jest ciekawą propozycjąna początek, oczywiście zkitowym obiektywem ale tą wersją IS.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Riddle napisał/a:
1500 na lustrzankę? Nie lepiej poczekać i dozbierać 2500 na D80 z 18-105? D60 to matryca D80 oprawiona w obudowę, bez funkcji dodatkowych:)


Niedawno byłes przeciwnikiem funkcji dodatkowych dla początkującego...
IMO jak się ma 1500 to się kupuje za 1500 i robi zdjęcia. Jak mozna dozbierywac to mozna się zastanowic czy sie chce miec większa obudową i dwa kólka.
 
 
Riddle
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Wiesz, ale tam chodziło o 40D, które gość by kupił z kitem. Jeśli kupi np. D80, ale z lepszym obiektywem, wcale nie będzie odczuwał braków w stosunku do 40D.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Riddle napisał/a:
Wiesz, ale tam chodziło o 40D, które gość by kupił z kitem. Jeśli kupi np. D80, ale z lepszym obiektywem, wcale nie będzie odczuwał braków w stosunku do 40D.


Mając d60 nie powinien też chyba odczuć braków w stosunku do d80, czy może doszliśmy do jakiegos krytycznego optimum funkcji niezbędnych które właśnie ma d80 BO JEST ŚWIETNY I TYLE... szczególnie że można robić zdjęcia a 1000 PLN w kieszeni...

Poza tym o ile wiem funkcja 'you' jest na tym forum zabroniona, więc proszę abyś z łaski swojej usunął ją ze swojej stopki.
 
 
arthuro 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 86
Skąd: wrocław
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

RB napisał/a:

Poza tym o ile wiem funkcja 'you' jest na tym forum zabroniona, więc proszę abyś z łaski swojej usunął ją ze swojej stopki.

Riddle chce chyba kolejne ostrzezenie :evil:
 
 
Riddle
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

arthuro napisał/a:
Riddle chce chyba kolejne ostrzezenie


No pewnie! :twisted: Nikt na tym forum nie ma tak fajnie zaznaczonych czerownym paseczkiem pod avatarem postów! A tak na serio to nie chciało mi się czytać regulaminu, tylko przeleciałem wbudowanym na stronie wyszukiwanianiem na obecność słowa "you", no, ale cóż, ta wyszukiwarka jak widać potrzebuje silnego dopracowania.

RB - Po prostu jak dla mnie d60 to jak hmm.. choinka z oberwaną połową gałęzi i bez ozdób, D80 to pełna ilość gałęzi i ponabijana bąbkami, a 40D jeszcze na dodatek ma gdzieś kilka ledwo zauważalnych bąbek więcej.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

No i paseczek sie jakby taki wyrazniejszy zrobil...
D60 mi sie bardzo nie podoba i jesli juz w Nikonie - to D80 jest za bardzo przyzwoite pieniadze.
 
 
hostman 
Początkujący


Posty: 26
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie 23 Lis, 2008   

MC napisał/a:
No i paseczek sie jakby taki wyrazniejszy zrobil...
D60 mi sie bardzo nie podoba i jesli juz w Nikonie - to D80 jest za bardzo przyzwoite pieniadze.


cena D80 + kit jest blisko body D90 jak ktoś ma już szkło można się zastanawiać... .

Ale Panowie czekam na opinie 450D i 1000D. Tylko pod kątem późniejszej rozbudowy w optykę. Canon i Sony mają ceny jednak wyższe.. i o ile 1000D robi zbliżone zdjęcia do D60 o tyle A200/300 odstaje.. . Przynajmniej, tak można wywnioskować z przeprowadzanych testów.
Jednak przeglądając portale fotograficzne zbytniej różnicy między tymi modelami nie widziałem, ale teraz człowiek nigdy nie wie na ile to aparat, a na ile php :roll: Osobiście chce doskonalić fotografię a nie php.
A stoję przed dylematem kupna.. .
Pozdrawiam
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Nie 23 Lis, 2008   

W NEXT jest artykuł o omawianych modelach
http://www.nextmag.pl/ind.../aid/804/pid/15
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13