Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka w trudnych warunkach atmosferycznych
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Testów, własnego porównania (k30/50/5/3 vs Nikon d7000/7100).


P.S.
Medytacji - a co to takiego w przypadku aparatów?
Masz jakieś praktyki w tym?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

muzyk, kochany, bo nie wiem jak sprawdzić czy bardziej szczelny jest K30 czy D7000. Kupiłeś je wszystkie i testowałeś na szczelność? Jeśli tak to w jaki sposób i ile sztuk utopiłeś/zasypałeś piaskiem żeby mieć pewność, że wynik jest statystycznie poprawny?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   



 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

komor napisał/a:
Kupiłeś je wszystkie i testowałeś na szczelność?

Wiadomo, że te uszczelki, które są pokazane na zdjęciach są niewidoczne i aby porównać ich jakość trzeba by raczej kupić i rozkręcić...
Najprostsze porównanie to slot karty/kart, klapka komory akumulatora.
Jak pisałem, najbardziej uszczelniony, co z resztą można zobaczyć w necie, wydaje się być K30.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

komor napisał/a:
muzyk, kochany, bo nie wiem jak sprawdzić czy bardziej szczelny jest K30 czy D7000.


komor, nie wiem czy k30 to najbardziej szczelny z pentaxów, pewnie nie :P
muzyk, pewnie przyjął kryterium "na ilość filmów na youtubie" jednak właściciele pentaxa chętniej wylewają na niego wodę, to jedna z kilku dyscyplin w jakiej ta marka wypada dobrze :P to czemu nie polewać
Niestety jeden z właścicieli d7000 zrobił taki prysznic swojemu body, że pentaxy wysiadają co potwierdzałoby, że te aparaty są podobnie szczelne. Jak canon zacznie robić matryce o wyższym DR, można będzie się spodziewać, że Andrzej zacznie polewać swoje pentaxy :twisted:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

kozidron napisał/a:
pewnie przyjął kryterium "na ilość filmów na youtubie"

Z k30- jeden oglądałem, ten z kranem.
kozidron napisał/a:
Jak canon zacznie robić matryce o wyższym DR, można będzie się spodziewać, że Andrzej zacznie polewać swoje pentaxy :twisted:

:mrgreen:
 
 
MNISZKA 
Rozmowny


Posty: 251
Skąd: blisko stolicy
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

A jak wygląda kwestia szczelności od strony bagnetu. Czy żeby można było z aparatem wyjść na średnio intensywny deszcz musi być tam jakaś uszczelka. Wiem, że jak obiektyw jest uszczelniony to powinien wytrzymać, ale np. u Sigmy żaden obiektyw jej nie posiada mimo że EX oznacza uszczelnienie.
 
 
gonia65 
Uczestnik


Pomogła: 1 raz
Posty: 91
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Jak pisałam powyżej mam pentaxa k-20 i k-5. Oba były wystawione na dosyć intensywny deszcz. K-5 była wykąpana po burzy piaskowej pod prysznicem zeby zmyć piasek i pył. Działaja do tej pory. Z tym, że oba miały dopięte obiektywy WR czyli tez uszczelniane.
 
 
nemos_22 
Bywalec


Posty: 149
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

nie chce siać propagandy ale 4 lata temu wpadłem do wisły wraz z moja kadyszka i pentaconem 300/4 na tamie wojskowej,
obiektyw odpial sie od korpusu i przez chwile wszystko bylo pod woda, po prowizorycznym suszeniu sprzet cieszy do dzisiaj ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

muzyk,
Coś o szczelności Pentaxa

http://allegro.pl/przedmiot-i4354714111.html
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

dcs napisał/a:
Coś o szczelności Pentaxa


Pechowiec? Jeśli serwis nie uznał naprawy za gwarancyjną - to coś było na rzeczy? Tym bardziej że użytkownik skupia się na zdjęciach z manualem (oczywiście nieuszczelnionym), nigdzie nie wystawia ani obiektywu WR ani nawet zwykłego "kita"- czyżby sie rozpuścił przy nurkowaniu? (sprzedał sporo sprzętu do nurkowania i baterię od Quadrokoptera). Resztę można sobie dośpiewać. Z tym "deszczem" - to chyba pół prawdy. :wink:

Co do szczelności - w czasie umiarkowanych opadów zdarzało mi sie robić zdjęcia nawet K-x -em i nic mu nie było (szczęście?) - oczywiście starałem się go jakoś chronić - choćby daszkiem czapki i za pazuchą, czego z k-5 już nie robiłem.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

W dodatku lokalizacja: Gdańsk. Oo... i nóż sprężynowy -wiadomo co z niego za gagatek. ;)

AndrzejM.Makuch,
Jakie wnioski wyciągnąłeś z żarcia dla psów z nadwagą?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Co do szczelności - w czasie umiarkowanych opadów zdarzało mi sie robić zdjęcia nawet K-x -em i nic mu nie było (szczęście?)

A ja Canonem i Sigmą. :) Też im nic nie było/nie jest.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

To taki myk marketingowy Pentaxa z obiektywami WR.
Pentax jako jedyna firma nie ma w ofercie budżetowych obiektywów z wbudowanymi cichymi i szybkimi silnikami, wiele bardzo drogich limitedow też ich nie ma -nawet te najnowsze HD.

Muszą na coś łapać nowych klientów.

Jak widać prościej i taniej dać pasek gumy niż przeprojektować napęd.

AndrzejM.Makuch, następnym razem zalinkuję fotki tych uszczelnień w WR
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

dcs, twierdzisz, że uszczelnienia nie działają i to tylko taki chwyt marketingowy?
dcs napisał/a:
Pentax jako jedyna firma nie ma w ofercie budżetowych obiektywów z wbudowanymi cichymi i szybkimi silnikami

Miałem niedawno okazję popstrykać d3100 z "szybkim" 18-55. Mój k-r z da-l napędzanym śrubokrętem to był normalnie demon prędkości :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15