Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Firmware do Canon 40D
Autor Wiadomość
slawo10 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

oj ludziska, ludziska
jak czytam te wpisy, to nic tylko widzę zabobony, gusła, przesądy…
każdy trzyma w rękach najnowsze produkty mikrotechnologii, a świadomość techniczna pozostaje w czasach Dziadów Mickiewicza
a bierze się to tylko z jednego – strach przed nieznanym, niezrozumianym
ponieważ zawodowo zajmuję się obsługą, serwisowaniem i trochę programowaniem elektroniki przemysłowej bez obaw podchodzę do tego softu – po oczywiście weryfikacji na podstawie własnej wiedzy
pisząc, że każdy robi update softu na własną odpowiedzialność nie miałem na myśli szkód, które może wyrządzić to oprogramowanie, ponieważ takiego nie wyrządzi, a obawiam się o niektórych użytkowników, którzy potrafią czasami sknocić nawet najprostszą rzecz
czasami bywa tak, że przeglądarka niedociąga do końca pliku, a otrzymujemy komunikat o poprawnym zakończeniu pobierania, dlatego podałem sumy kontrolne pliku – to jeden z powodów
kiedyś podałem ten odnośnik http://chdk.wikia.com/wiki/40D z informacjami o możliwości zhackowania softu – tj. „odkryciu pewnych zaszytych” funkcji
jak się okazało, do dzisiaj nic z tego nie wyszło z prostego powodu, wprowadzanie zaawansowanych zmian na pliku wynikowym, już skompilowanym jest bardzo, bardzo trudne, a nawet przeważnie niemożliwe
zmiany takie jak, dodanie obsługi nowych urządzeń, zmiana algorytmu zapisywania JPG etc, etc jest tylko możliwa, gdy jest się w posiadaniu kodu źródłowego, a do tego ma dostęp tylko garstka programistów Canona, całkiem inaczej jest z dostępem do gotowego firmware
czego więc można się obawiać – trojana? i telepatycznego przesyłania zdjęć na body hackera – to nie ten system
fotografia i ewentualne przeróbki softu to jest hobby bardzo niewielkiej liczby pasjonatów – np. licznik migawki do DIGIC III i IV
przypomnijcie sobie jaki numer nosiło oficjalne oprogramowanie udostępnione na stronie internetowej przed pojawieniem się v.1.0.8, czy to było 1.0.7?
czy ktoś popatrzył na sufit i powiedział: a teraz soft nazwiemy 1.0.8
wszystko się rozwija i ma różne wersje
Win 3,1; 95; 98; ME; 2000 itd.
Canon 20D; 30D; 40D; 50D
firmware 1.0.0 ………………1.0.8 ………… i ostatnie 1.1.1
zastanówcie się teraz, kiedy producent oficjalnie udostępnia nowy soft, a no wtedy gdy jest do tego zmuszony niepoprawną pracą urządzenia
czy to, że poda, iż w konkretnym oprogramowaniu poprawiono 3 błędy, są to rzeczywiście tylko 3 błędy – buahahaha – przepraszam za mój wybuch śmiechu
od jakiegoś czasu w instrukcjach obsługi można znaleźć regułkę typu * producent zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian technicznych bez uprzedniego informowania
najprawdopodobniej wersja 1.1.1 jest jedną z ostatnich, ponieważ 40D już chyba nie jest produkowany
jeżeli nowe produkty wypuszczone przez Canona np. lampa będą w 100% kompatybilne wstecz, to nigdy na oficjalnej stronie nie pojawi się nowy soft
odpowiedzcie sami sobie na pytanie, dlaczego osoby, które kupiły 40D w grudniu mają wgrane 1.1.0, dlaczego na całym świecie serwisy do grudnia wgrywały wersję 1.1.0, a od grudnia wgrywają 1.1.1 – jak nic, można dojść do wniosku, że traktują użytkowników jak króliki doświadczalne;)
wgrywając nowy soft, zastanówcie się, czego od niego oczekujecie
po wgraniu nowego softu 40D na pewno nie stanie się 1DMKIII, na pewno matryca nie rozciągnie się do 35mm, nie będzie miała 21mlpks, wyświetlacz nie zyska na rozdzielczości itp.
obecnie zauważone zmiany są bez wątpienia pozytywne, ale nie należy też sugerować się liczbą, większa wcale nie musi oznaczać, że w każdym aspekcie będzie lepiej, chodzi mi o 1.1.0->1.1.1
na zagranicznym forum czytam jedne z uwag, forumowicz wymienia zauważone zalety 1.0 względem 0.8 i „wady” wersji 1.1 a na koniec dodaje, że wrócił do 0.8, ponieważ na stronie Canon nie ma informacji o zaimplementowanych poprawkach – czasami ręce opadają
ale wiecie co? niewiedza jest niedobra, ale o wiele gorsi są dywersanci, którzy zamiast cicho siedzieć i nie chwalić się publicznie swoja niewiedzą niepotrzebnie rozsiewają strach
zakładam, że co niektórym rozwiałem wątpliwości z tym związane
i co najważniejsze
OSTRZEŻENIE !!!
KAŻDY ŚCIĄGA I INSTALUJE NOWE FIRMWARE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ:)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

Myślę że za bardzo to przeżywasz. Jak byś miał w tym duże doświadczenia to byś wiedział że kolejne update firmware-u szczególnie dla produktu który istnieje już długo na rynku obejmują tak drobne i mało istotne zmiany że szkoda sobie tym głowy zawracać.

slawo10 napisał/a:
kiedyś podałem ten odnośnik http://chdk.wikia.com/wiki/40D z informacjami o możliwości zhackowania softu – tj. „odkryciu pewnych zaszytych” funkcji
jak się okazało, do dzisiaj nic z tego nie wyszło z prostego powodu, wprowadzanie zaawansowanych zmian na pliku wynikowym, już skompilowanym jest bardzo, bardzo trudne, a nawet przeważnie niemożliwe


Akurat z tym się zgodzę i przestałem się łudzić że na tej stronie kiedykolwiek pojawi się firmware do 40D
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

slawo10, gdybys chcial wiedziec sam jestem i programista, informatykiem i przez 3 lata zajmowalem sie mikroelektronika, a jako hobby mialem flashowanie telefonow od starych i poczciwych nokii, do nowszych modeli SonyEricsson'a...

i wiesz co ?

czytam Twoją długą wypowiedź i to właśnie mi ręce opadają.
czemu aż tak się z tym unosisz?
nie wiem... masz jakiś problem że ludzie nie padają Ci pod nogami bo napisałeś coś na forum co może być przydatne?

Ja stoję po drugiej stronie barykady... widzę wpis od zupełnie nieznanej mi osoby, która zachwala nowy soft.. ok bardzo fajnie, ale z drugiej strony widzę swój aparat za jakieś 2,5 k PLN, którego nie chcę mi się wysyłać do serwisu, bo okaże się że ten przepiękny soft jednak nie jest taki przepiękny....
co on mi daje?
powiedz mi... czy naprawdę powinienem go wgrywać? co on mi da ?
i tak jak novy, zaznaczył:
novy napisał/a:
obejmują tak drobne i mało istotne zmiany że szkoda sobie tym głowy zawracać.


I to jest koniec tematu!

Jeśli są kosmetyczne i małe zmiany... to nie szkoda zachodu ?

Dostanę kompletną listę zmian (changelog), to się zastanowię czy w ogóle opłaca mi się cokolwiek wgrywać i za przeproszeniem choćby ruszyć dupę po aparat, aby w ogóle go podłączyć.

Więc błagam... ochłoń odrobinę a nie obrażasz tutaj wszystkich z góry na dół bo mają inny pogląd od Twojego.

Boże, widzisz i nie grzmisz...

P.S. nie wypisuj mi tu takich słów jak:
slawo10 napisał/a:
jak czytam te wpisy, to nic tylko widzę zabobony, gusła, przesądy…
każdy trzyma w rękach najnowsze produkty mikrotechnologii, a świadomość techniczna pozostaje w czasach Dziadów Mickiewicza

bo w ogóle nie widzę w Tobie autorytetu żeby czytać czy też wzorować się na osobie która używa takich określeń.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

slawo10 napisał/a:
niewiedza jest niedobra, ale o wiele gorsi są dywersanci, którzy zamiast cicho siedzieć i nie chwalić się publicznie swoja niewiedzą niepotrzebnie rozsiewają strach
slawo10 dzięki za ciekawą informację ale więcej tolerancji dla innych forumowiczów...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 17 Sty, 2009   

slawo10, przyłączam się do kolegów. Nie ma się czym podniecać. Ja z nieco innej branży (komputery i systemy operacyjne, nie Windows) mam doświadczenia takie, że czasem są poprawki do poprawek, czasem coś tam wycofują, jak się okaże że ludzie tracą zawartość dysków lub po uaktualnieniu system umiera… Warto zaczekać parę dni, poczytać co na stronach newsowych napiszą, generalnie na spokojnie.
Co innego jak się z przyczyn zawodowych człowiek tym interesuje i ma bezpieczne „test bed”. Produkcyjny sprzęt to na spokojnie, po namyśle. :)
 
 
DonYoorando 
Nowy



Posty: 7
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Czyli jest nowa wersja firmware i wszyscy się cieszymy, czy nie ma nowej wersji i wszyscy się cieszymy?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Pojawiła się już oficjalnie wersja 1.1.1 oprogramowania do Canona 40D:

1527 nowość – Canon EOS 40D - firmware 1.1.1.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

Pozostaje pytanie, czy warto robić upgrade z 1.1.0...
Mnie tam żaden z tych "ficzerów" które wyczytałem w artykuliku jakoś nie dotyczy, ale może jest coś jeszcze, bo dla tych pięciu nędznych punkcików to szkoda czasu...
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

też bym sobie tym nie zawracał głowy, jakoś wodotrysków w tym firmware nie ma....pomyśleli by raczej o jakiejś pośredniej wartości iso między 1600 a 3200, pewnie za dużo zachodu bo 3200 to tryb H
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

komor napisał/a:
Pojawiła się już oficjalnie wersja 1.1.1 oprogramowania do Canona 40D:

1527 nowość – Canon EOS 40D - firmware 1.1.1.


... o dupe rozbic takia aktualizacje :evil: popieprzylo mi AF :evil:
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

mam ściągnięte na dysk a i tak zastanawiam się czy aktualizować :D
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

007areka napisał/a:
popieprzylo mi AF

Serio, jak to mozliwe? :evil: Oficjalny firmware sciagniety ze strony kwanona?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

007areka, ale co konkretnie się dzieje?
 
 
icegrub 
Uczestnik



Posty: 77
Skąd: Wlkp
Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

Mi też się wydaje że nie ostrzy tak jak na 1.0.8 Może mam takie wrażenie muszę dokładnie przetestować 1.0.8 i 1.1.1, już myślałem że ja tylko mam takie skojarzenia ale "007areka" też tak ma więc coś w tym jest...?
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

komor napisał/a:
007areka, ale co konkretnie się dzieje?

... przedzial ostrosci sie inaczej uklada...np na 85 milem delikatny BF....teraz jest FF :???: chore to jest.....wgram jeszce raz poprzednio wersje i zobacze efekty...........ps.(wczesniej zapominalem odpinac obiektyw i aktualizowalem zza lozonym 17-55 teraz wgrywalewm bez szkla ale ne wiem czy to ma wplyw)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15