Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony SLT-A57 - test aparatu
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   Sony SLT-A57 - test aparatu

W imieniu Maćka zapraszam do lektury:
http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=182

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Pominęliście w rozdziale 2. Budowa, jakość wykonania i funkcjonalność
brak ciągłego nastawienia ostrości między zdjęciami i blokadę przysłony /tryb AE/ przy szybkich zdjęciach. Gdy jest ustawiony tryb AE z priorytetem zdjęć seryjnych są także niedostępne: powiększenie obrazu, inne tryby niż Sporty, bracketing, redukcja szumów nawet gdy jest włączona.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

dcs
masz na myśli ten dedykowany tryb "Zdjęcia w trybie priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom" na pokrętle? bo taki konfigurowalny tryb seryjny jest chyba w PASM pod przyciskiem Fn (tam gdzie samowyzwalacz itp)


miałem ostatnio możliwość bezpośredniego porównania A55 i A57 bo akurat odwiedziłem EURO_RTV wracając ze spaceru z aparatem.
miałem dosłownie tylko chwilę, a A57 była przypięta kablem więc możliwości bardzo ograniczone. generalnie skupiłem się na EVF i muszę przyznać, że poza wielkością i rozmieszczeniem informacji (na korzyść A57) nie zauważyłem różnic w odświeżaniu czy smużeniu. niestety w sklepie było na tyle jasno by nie sposób znaleźć jakiś kąt gdzie warunki pozwoliłyby dobrze ocenić szum i migotanie gdy brakuje światła. przy poruszaniu aparatem oba wyświetlacze reagowały na tyle podobnie, że nie potrafiłem dostrzec różnicy. zabawne ale może poprzez lepiej gumowany grip i chyba inaczej spasowany wyłącznik, A55 subiektywnie robił wrażenie mniej plastikowego i odrobinę lepiej wykonanego ;)
żałuję, że nie miałem możliwości porównania tych wyświetlaczy w trudniejszych warunkach
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

pan.tadeusz,

Mam na myśli T10 /ono jest bez cropa/ i T12 /z cropem/, czyli szybsze tryby niż 8kl./s.
Tu napisałem http://www.optyczne.pl//?...t_ap=182&roz=10

Z instrukcji.
http://pdf.crse.com/manuals/4420757521.pdf

EVF "w miarę" jest dopiero w A65, A77, NEX-7.

"W miarę" - z EVF najlepszy w tej chwili na rynku.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

jeżeli wybierzesz AF-C i speed priority, to af-c działa, tylko nie będziesz miał kontroli nad przesłoną (będzie f/3.5), a naświetlenie będzie kontrolowane na ISO / czasie (filmowanie z AF działa podobnie).

jeżeli wybierzesz speed af-s i speed priority, to jak można się spodziewać, af zablokuje się na pierwszej klatce, ale odzyskasz kontrolę nad przesłoną.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

W sumie kolejny wypust niewiele zmieniający za wyjątkiem sztucznego poszerzenia "oferty". Takie copy & paste z "deski kreślarskiej"...
Tak sobie myślę, że część inżynierów powinni przekwalifikować by zaczęli projektować.. obiektywy do bagnetu E - coś posucha totalna w temacie.

A sam A57 - zastanawia mnie ten filtr AA. To już kolejna konstrukcja z rzędu, w której tak silny filtr zastosowano. Co jest tego powodem? Oczywiście nie przeszkadza to robić zdjęć z wycieczki...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

No ja się też nad tym zastanawiam. Odnoszę wrażenie, że nad tym nikt nie panuje i każdy model ma to od sasa do lasa. Jeden mocniejszy, jeden słabszy, jeden więcej w jednej współrzędnej, jeden w drugiej, a od czasu do czasu trafia się taki rodzynek jak A77, co ma równo w obu...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

Arek, a może spróbujecie w którymś teście (ewentualnie suplemencie do testu) zdemontować nieruchome lustro?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

Tak, pewnie się na to zdecydujemy.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

Na zlocie zdemontujemy lustra we wszystkich SLT jakie się nam nawiną, ale testów raczej nie damy radę zrobić :razz: Jedynie polowe :razz: :wink:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

hijax_pl napisał/a:
W sumie kolejny wypust niewiele zmieniający za wyjątkiem sztucznego poszerzenia "oferty".

i to jest problem testów optycznych. jeżeli nie zmieni sie matryca, można dojść do takich wniosków :razz:

ciężko mówić o poszerzaniu oferty, skoro jeden model zastępuje drugi.
sama zmiana baterii i obudowy powodują, że 57 jest dużo ciekawszą ofertą od 55.
dodatkowo tym razem SteadyShot dał więcej niż w poprzedniku.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

ghost, ja po prostu nie rozumiem tej techniki "małych kroczków"...
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

nie ma nowej matrycy, są małe kroczki, usprawnienia, szuranie, przestawianie itp.
co nie zmienia faktu, że a57 jest dużo lepszą wersją a55. podobnie nie zmienia to faktu, że można było od razu wypuścić a55 w takiej specyfikacji.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

hijax_pl lifting do D5200 jakoś nie budził u Ciebie podobnych kontrowersji :roll:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

pan.tadeusz napisał/a:
hijax_pl lifting do D5200 jakoś nie budził u Ciebie podobnych kontrowersji :roll:
Nie wiem jeszcze jaki D5200 będzie więc nie wiem jakie kontrowersje wzbudzi. Ale jeśli będzie to praktycznie to samo to też będą rzucał pod wąsem mięchem. Spoko woda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16