Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
zestaw "małych" lornetek - którą wybrać
Autor Wiadomość
Miszka 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009   zestaw "małych" lornetek - którą wybrać

Potrzebuję porady w kwestii małej lornetki (8x32 lub zbliżone). Prześledziłem polskie sklepy int. i przyjmując za góną granicę 800 zł (arbitralnie) zestawiłem wszystko co się dało.
Poniżej zestawienie z małymi komentarzami ("+" oznacza moje typy) - proszę o komentarze co sprawdzone, a co z góry odrzucić itp. Jeżeli jakiś model pominąłem proszę o dodanie:
Nikon MONARCH 8x36 DCF (+)
Ecotone QD-7 8x28 ) (leciutki, trochę małe pole widzenia, mała średnica)
Pentax DCF HS 8x36 (ciężki)
Steiner Safari 8x30
Steiner Navigator 7x30 (drogi)
Vortex Spitfire 8.5x32 (+)
Bresser Condor 8x32 WP
Olympus 7x35 DPS-I
Fujinon – HCF - 8x32 (+)
Vixen ATREK 8x32 (+)
Opticron IMAGIC TGA WP 8x32 (ciężkawy)
Opticron OREGON LE WP 8x32(ten model b. słabo wypadł w teście 10x42)
Eschenbach ARENA P 8x30 Ww
Bynolyt Butterfly MC 8x30 LE
Bushnell NatureView 8x30

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Większości opisywanych przez Ciebie lornetek nie miałem w ręku więc trudno mi doradzać. Ale:

1, odrzuciłbym Ecotone, bo dla mnie lornetki zaczynają się od 30 mm, poniżej to zabawki, których
nie da się normalnie trzymać w ręku i przy oku
2. Olympusa z serii DPS bym odpuścił
3. Oba Steinery też - jeden za drogi, drugi słaby
4. Z Opticronami nie mam dobrych doświadczeń - żaden model w teście 42 mm nie zwrócił
pozytywnie mojej uwagi.

Faworyzowane przez Ciebie lornetki wrzuciłem do porównania:
http://www.optyczne.pl/po...d2=930&add3=867

Vixena bym odrzucił ze względu na małe pole widzenia. Najbardziej podoba mi się Monarch, choć
Spitfire też wygląda obiecująco. Przez niego jednak nie patrzyłem.

Arek
 
 
Miszka 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Dzięki Arek - właśnie o takie podpowiedzi mi chodziło. Rzeczywiście najlepszy pod względem samych parametrów jest vortex. Jeżeli ten model można jakoś porównać z spitfire 10x40 który b. dobrze wypadł w Waszym teście - to naprawdę robi się obiecująco (ala można ??).
Co do vixena - mam do tej marki zaufanie - kupiłem lunetę pro ed 67 (made in japan) i nie mam żadnych zastrzeżeń (wady obrazu dla mnie nieistotne).

Zapomniałem jeszcze o jednym - to musi być lornetka okularnika - jaki odstęp źrenicy jest wystarczający ??
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Spitfire nie było w naszym teście 42 mm. Tam dobrze wypadł Vortex Viper.

Vixen Atrek jest robiony w Chinach. Zresztą Monarch też.
 
 
Miszka 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Zgadza się - pomyliłem nazwy.

Jesze raz prosze o informacje jaki odstęp źrenicy będzie wystarczający dla osoby noszącej okulary - wystarcza 16 mm ??
 
 
az
Uczestnik


Posty: 88
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Arku czy nie masz któregoś z tych Stejnerów , jesteś z niego niezadowolony ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   

Z tych wymienionych nie mam. Mam Night Huntera XP 8x30. To najwyższa seria Steinera i stoi na bardzo dobrym poziomie. Kupiłem jeszcze przed podwyżkami i polecam. Nie jest to
Zeiss, Leica czy Swarek, ale niewiele mu brakuje. Poza tym lekki, solidnie wykonany, dobry optycznie i długą gwarancją i bogatym wyposażeniem.
 
 
pawel98432 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Witam wszystkich!
Mam zamiar kupić lornetkę i chciałbym aby ktoś mi doradził, którą z tych wybrać:
Nikon Sportstar EX 8x25 http://www.agito.pl/lorne...853.334979.html
Nikon Sportstar EX 10x25 http://www.agito.pl/lorne...851.334987.html
Obejrzałem w internecie trochę lornetek i te dwie są chyba najlepsze jak na te ceny
Jak się znacie to proszę Was, napiszcie mi o nich
czy 10x to dużo więcej niż 8x?


Szukam lornetki do dziennych obserwacji. Ma być mała i lekka więc dlatego wziąłem te
Mam słaby wzrok i nosze okulary. Będę mógł przez te lornetki patrzeć w okularach?
Którą mi polecacie lornetkę z tych dwóch?(mam 16lat, jestem krótkowidzem, mam zaćmę i oczopląs, obserwuję w dzień ludzi, zwierzęta)

Sportstar EX 8 x 25 DCF Cena brutto: 279 PLN
DANE TECHNICZNE:

* Typ pryzmatu: dachowy
* Powiększenie: x8
* Średnica obiektywu: 25 mm
* Kątowe pole widzenia (rzeczywiste): 8,2°
* Kątowe pole widzenia (pozorne): 65,6°
* Liniowe pole widzenia w odległości 1000 m: 143 m
* Źrenica wyjściowa: 3,1 mm
* Jasność względna: 9,6
* Odległość dobrego widzenia: 10 mm
* Minimalna odległość ogniskowania: 2,5 m
* Rozstaw okularów: 56-72 mm
* Waga: 300g
* Wymiary: 103 x 114 mm
* W zestawie: dekle, futerał, pasek na szyję



Sportstar EX 10 x 25 DCF Cena brutto: 299 PLN
DANE TECHNICZNE:

* Typ pryzmatu: dachowy
* Powiększenie: x10
* Średnica obiektywu: 25 mm
* Kątowe pole widzenia (rzeczywiste): 6,5°
* Kątowe pole widzenia (pozorne): 65°
* Liniowe pole widzenia w odległości 1000 m: 114 m
* Źrenica wyjściowa: 2,5 mm
* Jasność względna: 6,3
* Odległość dobrego widzenia: 10 mm
* Minimalna odległość ogniskowania: 3,5 m
* Rozstaw okularów: 56-72 mm
* Waga: 300g
* Wymiary: 103 x 114 mm
* W zestawie: dekle, futerał i pasek na szyję
 
 
Miszka 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Nie wdając się w szczegóły - za większością ekspertów - powiem, że lornetki zaczynają się od 30 mm. Generalnie chodzi o to by obraz był przyzwoicie jasny - nie tylko gdy na zewnątrz słońce świeci na całego. Aby mieć przyzwoite pole widzenia, (odpowiednio szerokie), i do tego mieć przyjemność z obserwacji trzeba rozglądnąć się za powiększeniem 8x. Zwłaszcza gdy ma się wady wzroku ...

W cenie, jaka ci odpowiada, widziałbym coś takiego:
http://deltaoptical.pl/lo...8x32,d1365.html
Tej lorntki nie znam, ale w delta optical stosunek ceny do jakości zawsze wypada dość dobrze (patrz testy).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Maj, 2009   

Dokładnie tak. Dodam, że tam małe lornetki niewygodnie się trzyma. Tak więc obiektyw na poziomie
przymajniej 30 mm i powiększenie 8x będzie odpowiednie.
 
 
pawel98432 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 06 Maj, 2009   

Dzięki za odpowiedzi
Pojadę za tydzień do miasta to coś sobie wybiorę w sklepie
Tak będzie najlepiej
 
 
Miszka 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   swift

A czego można się spodziewać po takiej oto, lekkiej lornetce swift
http://www.migomex.com.pl...ct/product/715#

Z tego co pamiętam to swift w teście 10x42 pobił wszystkich stosunkiem ceny do jakości, a więc może ...

Niestety vixen atrek 8x32 jest niedostępny w Polsce.
Nikon poszedł z ceną w górę ...
Nad vortexem się zastanwiam, tylko że min. odległość oka (16 mm) trochę mnie zniechęca.

Czy oprócz ww. swifta warto zainteresować się jeszcze jakąś lornetką 8x42 ??? (byle była lekka i mało gabarytowa).
 
 
cccc27 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

warto coś takiego nosić w kieszeni na co dzień zamiast 10x50 który tam sie nie zmieści?
http://deltaoptical.pl/lo...1802,d1521.html
miał ktoś z tym "cudem" do czynienia?
 
 
monangel 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 36
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

ja mam DO trochę większą i jestem bardzo zadowolony
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

W kategorii mniejszego sprzetu preferuję, np. 7x35, 8x40. Taki sprzęt nie jest specjalnie duży i ciężki. Apertury 25mm bym nie brał - z natury za ciemna.
Od lat używam 8x30 i to już daje satysfakcję - zarówno w czasie leśnych wędrówek jak i w teatrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15