Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
XIV piknik lotniczy w Góraszce
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Kurcze, ja to jednak ślepy jestem. Patrzę i patrzę na wątek foto lotnicza i wychodzi mi, że wszyscy po domach te zdjęcia obrabiają w mozole i obrabiają...

No a Kocur tu zakasował wszystkich. Fajnie było, bo miałem się zdzwaniać z Krisem na miejscu, a tu wchodze przez bramki i natychmiast kładą mnie na ziemię Goltar z Wujkiem... ;-) . Ledwie ich uprosiłem, żeby z toalety pozwolili skorzystać :-) . Ja doczekałem do 17-tej z minutami, Spifire nie było (nie stał też na pasie, wieć pewnikiem nie doleciał). Była za to jeszcze jedna szarża Szalonego Litwina oraz naszego mastera Roberta Kowalika na Ekstrze. Jak wychodziłem, zaczął kropić lekki deszczyk. Zdjęć natrzaskałem koło półtora tysiąca, ale 3/4 albo i 4/5 od razu fiuuut - do kosza.

W porównaniu do dwóch poprzednich pikników na których byłem moim zdaniem dał się odczuć kryzys, było mniej maszyn, szczególnie takich superatrakcji typu Catalina czy maszyny bojowe z DWŚ. Za to w narodzie trzeba powiedzieć bogactwo. Albo eLki, albo VałeRy, niżej 200mmm bez kija nie podchodź...

No i Mig - super, bo w zeszłym roku F-16 nadleciały z wysuniętym podwoziem, przeleciały nad pasem i poleciały z powrotem do Krzesin... żarty jakieś. No a panowie z Miga pokazali żądło. Piekna maszyna, ten krój sylwetki (i Su-27) uważam za szczyt elegancji. Wiem, że to głupie oceniać maszynę bojąwa po wyglądzie, ale cóż pocznę, że jest PIĘKNA.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






zug
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

goltar napisał/a:
... wolę jednak tą z "długim" śmigłem.

fakt gdyby to ujęcie "miało długie śmigło" to byłoby świetne :wink:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Bardzo mocny crop, niekorzystne światło, fatalnie zaniebieszczone, ale wrzucam na ile dało sie odratować, gdyż bezcenne jest to, że oni się chyba nam przyglądają...



[ Dodano: Pon 08 Cze, 2009 22:20 ]
edit:

No i mała seryjka z Jurgisem Kairysem w roli głównej, choć raczej naziemna niż podniebna...

1. Jurgis lata, z szelmowskim błyskiem w oku (przepraszam za śmigło)...


2. ...zawsze uśmiechnięty (za śmigło jak wyżej)...


3. ... po wylądowaniu robi to, co lubi najbardziej (po lataniu)...


4. ...czyli puszcza dym...


5. ... kłania się publice (dla niewtajemniczonych: na zablokowanych kołach daje takiego czadu, że pęd powierza spod śmigła podnosi ogon za usterzenie do poziomu, a potem wdzięcznie dyga - niby niewinne, ale jak sie przesadzi to śmigło w strzępy)...


6. ... kołuje na stanowisko mierząc odległość okiem myśliwca...


7. ... otwiera owiewkę (zawsze szatańsko uśmiechnięty)...


8. ...dziękuje publice za owacyjne przyjęcie...


9. ... składa klamoty...


10. ... i wreszcie wygruża się z kabiny.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Maziek fajna seria, to ja dodam od siebie ciąg dalszy :)

DSC_4200.jpg
1
Plik ściągnięto 9709 raz(y) 70,95 KB

DSC_4198.jpg
2
Plik ściągnięto 9709 raz(y) 61,21 KB

IMG_8034_1.jpg
3
Plik ściągnięto 9709 raz(y) 78,76 KB

IMG_8011.jpg
4
Plik ściągnięto 9709 raz(y) 108,98 KB

IMG_8004_2.jpg
5
Plik ściągnięto 9709 raz(y) 187,31 KB

IMG_7991.jpg
6
Plik ściągnięto 9709 raz(y) 177,36 KB

 
 
amv 
Optyczny
Łowiec



Pomógł: 4 razy
Posty: 1347
Skąd: z lasu
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

maziek napisał/a:
na zablokowanych kołach daje takiego czadu, że pęd powierza spod śmigła podnosi ogon za usterzenie do poziomu, a potem wdzięcznie dyga - niby niewinne

Zupełnie jak Pliszka :lol: :lol:
Nie znam się nic na samolotach,ale te stare są piękne :grin:
4 i 5 bardzo fajnie się prezentuje :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Dawajcie dalej, chłopaki! A te opowieści do zdjęć – bezcenne.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

Goltar, ja spieprzyłem to ujęcie, które masz na końcu :( .

No to żeby pozostać w temacie, jeszcze kilka Kairysów:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11. Na tym zdjęciu jest jak zwykle szatańsko uśmiechnięty :-)


12. Powiększenie... Zwróćcie też uwagę, że w skrzydle jest wybita dziura, zaklejona taśmą bezbarwną. Piloci to luzacy :-)
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

maziek, akrobacje świetne ale 6 dla mnie jest :roll:
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

zug napisał/a:
maziek, akrobacje świetne ale 6 dla mnie jest :roll:


To samo!!! Do Galerii :!:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

po tym, co pokazał kiedyś MM to tak w porównaniu z nim z dwa albo trzy zdjęcia są super :) A zdaje mi się, że to dobry wyczyn ;)

No ale wolałbym, żebyście zastosowali troszkę bardziej agresywną obróbkę - to nie są kwiatki : Zwłaszcza 3 Goltara - mógłbyś troszkę ją rozjaśnić i dodać kontrastu? Proooszee :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

maziek napisał/a:
Zwróćcie też uwagę, że w skrzydle jest wybita dziura, zaklejona taśmą bezbarwną. Piloci to luzacy :-)


Mam nadzieję, że to jest jednak taśma aluminiowa. Taka, jaką wożę w aucie… :oops:

Edit:

Zresztą co tu dużo szukać, pierwsza pozycja w images.google.pl:



:)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   

to i ja parę wrzucę...
na początek Jurgis:

















Żelazny:









Cobra:





 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 13 Cze, 2009   

zdjęcia niezłe, ale pora ruszyć program do obróbki grafiki i wyciąć te syfy z matrycy :)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 13 Cze, 2009   

komor napisał/a:
maziek napisał/a:
Zwróćcie też uwagę, że w skrzydle jest wybita dziura, zaklejona taśmą bezbarwną. Piloci to luzacy :-)


Mam nadzieję, że to jest jednak taśma aluminiowa. Taka, jaką wożę w aucie… :oops:


Trudno stwierdzić, albowiem skrzydło też jest "aluminium naturell". Ale raczej nie jest to taśma zbrojona włóknem, jeśli o taką Ci idzie, gdyż jest gładka i błyszcząca.

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Cze, 2009   

maziek, jest też taśma z normalnej aluminiowej cienkiej blachy. Najbardziej twarda z wymienionych w tym wątku moim zdaniem. Ale oczywiście nie upieram się, bo mnie tam nie było. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 22