Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 16 Lut, 2008
lustrzanka... co kupic
Autor Wiadomość
kris
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   lustrzanka... co kupic

Witam!
Jestem pierwszy raz na forum, zdecydowalem sie napisac bo zamierzam kupic lustrzanke... ale czytajac opinie na forum ciezko jest mi dokonac odpwiedniego wyboru, moze tak zeby sie nie rozwodzic...Jestem amatorem tak wiec nie mam doswiadczenia... zalezy mi przede wszystkim zeby zdjecia byly ostre, dobrej jakosci, odzwierciedlaly naturalne barwy. Typowe wykorzystanie rodzinne, wypady za miasto, krajobrazy, dzieciaki.... Rozpatruje canona 400D i wlasnie kit podobno slabej jakosci ale czy do wykorzystywania w amatorskiej fotografii bedzie mocno zauwazalna roznica np. tamron 17-50 lub 28-75 (moze smieszne pytanie.. ale kto pyta nie bladzi- powtarzam amator ktory chce zglebiac swoja wiedze i uczyc sie). Myslalem rowniez o nikonie D80 ale moj budzet jest ograniczony. ale moze warto dolozyc, tak wiec mam dylemat... Konczac podkresle ze zalezy mi na dobrej jakosci zdjec... Dzieki z gory za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

Szkła które wymieniasz są bardzo solidne. Body też są udane. Wszystko inne to kwestia preferencji. Ja bym na Twoim miejscu kupił Nikona i szkło Tamrona 28-75/2.8 a potem do tego zestawu dokupił Tamrona 17-35.
Wybór należy do Ciebie. Ze swojej strony mogę tylko napisać, że z jakości obiektywów powinieneś być bardzo zadowolony.
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

pragnę przypomnieć że Nikon D80 to troszkę inna /wyższa/ półeczka niż 400 D, astąd różnica w cenie, ale warto dołożyć...
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

ja bym wzial D80, po pierwszej godzinie zabawy z nim zakochalem sie w tym body bo genialnie lezalo w rekach i czlowiek od razu wiedzial co gdzie ustawic. wszystko mial pod reka.
o 400d niestety nie moge tego samego powiedziec, male plastikowe i leci z rak bo nie ma za co zlapac. ale to tylko moje subiektywne odczucia z krotkiego uzytkowania tych puszek.
tak wiec nawet gdyby 400d robil duzo lepsze zdjecia to i tak bym go nie kupil bo nie chcialoby mi sie go brac do rak.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

Całkowicie się zgadzam z przedmówcą, co do słowa. :wink:
 
 
nirriti
Moderator



Posty: 52
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

No Nikon D80 rzeczywiście sprawia super wrażenie ale ja bym się jeszcze zastanowił nad Pentaxem K100D. Recenzje ma dosyć dobre, stabilizacja, możliwość używania tanich szkieł z gwintem m42 no i podobno niezły obiektyw kitowy.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

... 400d+ tamron17-50 = 3653zl
d80+ 18-70 = 3950
lub do obydwu tamron 28-75 za 1200zl
jest dylemat :?: co do malosci i nieporecznosci menu to uwazan ze przesada, uzywalem canonow i biorac D80 do reki zobaczylem ogrom info w menu, dla mnie chaos ale tylko dla tego ze przyzwyczajony bylem do obslugi canona, wiec jesli ktos uzywal tylko nikona to biorac do reki canona jeszcze tak malego jak 400d powie ze "mu sie nie chce go brac do reki". idz do sklepu obejrzyj jeden i drugi, najlepiej załoz karte, zrob kilka zdjec, zobacz ktory obraz Ci lepiej pasuje( bo CMOS daje inny niz CCD) przeanalizuj potrzeby z cena i dokonaj zakupu. pozdrawiam A. :D
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

CCD ? CMOS? a ja Ci mówię /piszę/ gadka szmatka, mając w ręku body zapomnisz czy w środku jest CMOS czy CCD. Ważne jest to, aby mieć radość z focenia! Nic więcej! Każdy będzie chwalił swój system, ja chwalę Nikona, bo mam, długo się zastanawiałem który wybrać, wybrałem, mam. Chwalę. Weś w łapkę body z kitowym obiektywem i sprawdź efekty, zdecydój. Ja wybrałem Nikona z uwagi na punktowy pomiar oraz lepsze szkło kitowe. Poza tym powtarzam 400D to inna /niższa/ półka niż D 80 Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Jarek, już nie wiem po raz który podkreślasz, że 400D to niższa półka niż D80. Jak to się ma do Twojego sformułowania: "Ważne jest to, aby mieć radość z focenia! Nic więcej!". Przecież nie ważne jaka pólka, ważna radość ;) Jeśli komuś więcej radości z focenia daje 400D niż D80 (a znam wielu takich), to po co nam jakieś półki...

Arek
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

jarek1961 napisał/a:
Ważne jest to, aby mieć radość z focenia!


No to chyba jestem jakiś dziwny, bo mi radość z focenia dają dopiero efekty tego focenia w postaci udanych zdjęć... i wiszący poza body 400D mały paluch nie umniejsza mi tej radości. 8)
Gorzej jest z nosem, którym ciągle dziubię w przycisk SET :?
Ostatnio zmieniony przez jutomi Pon 26 Lut, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

...i jeszcze w dodatku przeplacac :P
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Dobra już nie będę podkreślał......
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

ale z tym przepłacaniem się nie zgadzam! Jakość /i radość? ma swoją cenę!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

A mi coraz bardziej podoba się system Pentaxa. Zestaw K10D plus Pentax DA* 16-50 mm F2.8 AL ED IF SDM to coś o czym użytkownicy innych systemów mogą pomarzyć. Na papierze ma wszystko co potrzeba amatorowi, a nawet więcej, czyli doskonały obiektyw standardowy o świetnym zakresie i doskonałym świetle wspomaganym jeszcze przez stabilizację matrycy dodatkowo wyposażonym w cichy, szybki i sprawny silnik utradźwiekowy.

W systemie Canona, żeby mieć coś podobnego trzeba kupić 30D plus 17-55 IS USM czyli lekko 3000 zł więcej niż w przypadku Pentaxa.

W Nikonie trzeba wchodzić w D80/D200 plus 17-55 f/2.8 a i tak nie ma się stabilizacji ani
odkurzacza. Koszt też grube kilka tysięcy więcej niż u Pentaxa.

Dodatkowo uzupełniając oszklenie w przypadku pentaxa można zakupić klasyki gatunku czyli manualne Carl Zeissy Sonnary klasy 135-200 mm i f/2.8 na gwincie M42. Stosunek jakości do ceny rewelacyjny, a w Pentaxie działa pomiar światła i potwierdzenie ostrości.

Jedyny problem w Pentaxie wystąpi gdy chcemy mieć coś długiego o dobrym AF. Tutaj oryginalna optyka Pentaxa jest bardzo droga i trudno dostępna w Polsce. Zawsze jednak można posiłkować się obiektywami producentów niezależnych.

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

No właśnie, brak długiego, dobrego, szybkiego i celnego obiektywu dla mnie ten system dyskwalifikuje. Dla większości amatorów faktycznie jest wyśmienitym wyborem, w końcu C i N mają poważną konkurencję. Ciekawe czy ceny spadną... 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10