Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Wto 14 Lip, 2009
JAKI OBIEKTYW NA ŚLUBY? (z małym budżetem)
Autor Wiadomość
Sejthan 
Bywalec
Mhroczny



Posty: 167
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   JAKI OBIEKTYW NA ŚLUBY? (z małym budżetem)

Dostałem propozycję dorabiania na ślubach jako fotograf. Wymóg to porządne szkło do tematu.
Po podliczeniu kasy ze sprzedaży kitów itd mam w reku jakieś 1100zł - 1200zł z małym nadwyrężeniem budżetu domowego :P Tak 1000 na luzie.

Pytanie czy tak bardzo opłaca się nadwyrężać budżet na Tamrona 17-50 f/2.8 jeśli mogę taniej dostać Sigmę 17-70?

Pytanie też o Sigmę 18-50 f/2.8? Co to? Bo ani jej nigdzie nie polecają ani nic.
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 14 Lip, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Sejthan napisał/a:
Wymóg to porządne szkło do tematu.

Jak porządne to Canon EF-S 17-55f/2,8 IS USM, ale cena nowego ok. 4000 zł.
Jest temu poświęcony cały wątek: http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=970
Poczytaj. :wink:

[ Dodano: Wto 14 Lip, 2009 10:26 ]
W podanej przez Ciebie cenie mieszczą się (w różny sposób) trzy szkiełka:
Tamron 17-50 F/2.8
Sigma 17-70 F/2.8-4.5
Canon 17-85 F/4-5,6 IS USM

Jeżeli interesują Cię testy, to porównanie trzech, proponowanych obiektywów znajdziesz we wspólnym teście tutaj:
część nr 1: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5668
część nr 2: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5698
część nr 3 z podsumowaniem: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5730

Weź tylko pod uwagę, że na tamte czasy testu, cena Canona 17-85 IS USM była o 50% wyższa od cen pozostałych dwóch obiektywów. Teraz używanego możesz kupić juz od 700 zł.
Generalnie, statystycznie, bynajmniej na tym forum, najwięcej użytkowników opowiada się za Sigmą.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Ale do ślubów to jednak Tamron chyba będzie lepszy. Przynajmniej tak jak obserwuję zaczynających w tej branży, to jednak zdecydowana większość próbuje zawalczyć używając Tamrona. To stałe światło w takich warunkach jednak znaczy wiele.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Do ślubów do 450D najlepiej jak:
B o g d a n napisał/a:
porządne to Canon EF-S 17-55f/2,8 IS USM, ale cena nowego ok. 4000 zł.
, a używki ok.3000pln.
Jako zamiennik tamron 17-50/2,8-znacznie tańszy, optycznie dobry/sprawdzony egzemplarz/, ale "wkurzający" jest wolny i głośny AF.
Canon 17-85 odpada-za "ciemny".
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Sunders napisał/a:
Canon 17-85 odpada-za "ciemny".

Zaprawdę powiadam Ci, że "ciemnym" zestawem 24-105L f/4 + 5D + 580 EX II można zrobić ślub, że mucha nie siada.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

B o g d a n napisał/a:
Generalnie, statystycznie, bynajmniej na tym forum, najwięcej użytkowników opowiada się za Sigmą.


Np. ja zwykle opowiadam się za Sigmą :) ale do ślubu to Tamron ze względu na stałe światło f/2.8, które jest podstawą na ślubach.

A tak w ogóle to przenoszę temat do działu głównego o obiektywach, bo tam już jest pokrewny temat. Może ten zostanie jako wersja „dla początkujących”, a może go scalimy? :roll:
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

B o g d a n napisał/a:
Sunders napisał/a:
Canon 17-85 odpada-za "ciemny".

Zaprawdę powiadam Ci, że "ciemnym" zestawem 24-105L f/4 + 5D + 580 EX II można zrobić ślub, że mucha nie siada.


Tak matryca ff na której iso 1600 jest mało szumiaste, do tego is w obiektywie, bardzo ostre f4 i "palnik" c580...
ciekawe jakie czasy kręci taki zestaw?
1/30; 1/40; 1/60 :arrow:

Wcale mnie to nie dziwi :razz:
Wręcz przeciwnie, tylko zamiast 24-105 wolał bym mieć w takim zestawie 24-70L i to jest wspaniały zestaw na ślub :shock:

Najtańszym rozwiązanie będzie tamron, po przebraniu paru sztuk na pewno znajdzie się coś dobrego, a może od razu zainwestować w c17-55 f2.8 is :cool:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

No i miał być wątek o tanich alternatywach na śluby a tu znów proponowane są szkła rzędu 17-55 który kosztuje teraz ok 4 000 zł. To co jest opcją nie tanią - wiadro stałek L-ek?
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Paweł_G napisał/a:
No i miał być wątek o tanich alternatywach na śluby a tu znów proponowane są szkła rzędu 17-55 który kosztuje teraz ok 4 000 zł. To co jest opcją nie tanią - wiadro stałek L-ek?

czyli powrót do http://forum.optyczne.pl/...p?t=970&start=0

[ Dodano: Wto 14 Lip, 2009 18:52 ]
Sejthan napisał/a:
Dostałem propozycję dorabiania na ślubach jako fotograf. Wymóg to porządne szkło do tematu.
Po podliczeniu kasy ze sprzedaży kitów itd mam w reku jakieś 1100zł - 1200zł z małym nadwyrężeniem budżetu domowego :P Tak 1000 na luzie.

Pytanie czy tak bardzo opłaca się nadwyrężać budżet na Tamrona 17-50 f/2.8

opłaca się,
ale przy takim budżecie kup lampę albo stałkę 50/1.8
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Sejthan, tak jakoś dziwnie o lampie nie wspominasz. Zakładając że masz lampę, niestety ten tamron to takie minimum na śluby, dalsze ucinanie kosztów to przy mniejszych umiejętnościach operatora to delikatnie mówiąc kaleczenie tematu.

Sejthan napisał/a:
Pytanie czy tak bardzo opłaca się nadwyrężać budżet na Tamrona 17-50 f/2.8 jeśli mogę taniej dostać Sigmę 17-70?


opłaca się ze względu na stałe światełko przez cały zakres, na teoretycznie lepszą jakość optyczną (chociaż ostatnio coraz więcej sygnałów o tym że trzeba "szukać" dobrego tamrona) no i po trzecie jak i po pierwsze jak wspomniał Baku, światło w ciężki warunkach znaczy wiele.
 
 
Sejthan 
Bywalec
Mhroczny



Posty: 167
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Dzięki za odpowiedzi. Mimo wszystko poszukam tego Tamrona nawet jakby to miało dłużej potrwać.

Do maniaków Lek: wiem, że są lepsze obiektywy, że są super i hiper i tak dalej. Jednak na początek, żeby mieć kasę na Lki od czegoś trzeba zacząć :)

PS
O lampie nie piszę, bo kumpel ma 430EX więc na razie pojadę na pożyczonej aż nie nazbieram na własną.
 
 
Wojteo 
Bywalec
jotpegopstrykacz



Pomógł: 4 razy
Posty: 190
Skąd: Domaniewice
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Sejthan, jest jeszcze możliwośc wypożyczenia obiektywu na weekend (na początek to chyba nie głupi pomysł). Sprawdź, może coś Ci spasuje.

http://www.sigma-procentr...5?q=reservation

Korzystał ktoś z Was z wypożyczalni?

Oj, sory za moją ortografię :oops:
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Sro 15 Lip, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009   

Sejthan, jak już wpadnie Ci trochę budżetu z tych ślubów, to wymiana Tamrona wcale nie będzie pierwszoplanową potrzebą. Póki jest i działa, to niech sobie będzie. Na pewno przyda się:
1. Mocna i szybka lampa błyskowa (nie będę oryginalny proponując 580EXII, ale może być też jakiś topowy model Metza, ponoć nie są złe, z tym że wyjdzie raptem kilkaset zł taniej)
2. Zapasowa bateria i zapasowa karta pamięci (licho nie śpi)
3. Jasna portretówka. Ja bym się skłaniał raczej ku 85/1.8. Ładnie rysuje, nie kosztuje fortuny i poszerza Ci zakres ogniskowych.
A dopiero później myślenie o 17-55 czy korpusach pełnoklatkowych...
 
 
jasiekcom 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 612
Skąd: Myszków
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009   

Sejthan,wiesz może moje rozważania są czysto teoretyczne ale akurat zawsze wychodzę z założenia za mam za mało pieniędzy aby kupować rzeczy tanie (w odniesieniu do półśrodków) z drugiej strony nie wpadam sprzętocholictwo :wink: . Sprzęt nie zrobi za Ciebie zdjęcia ale jakość jest jakością a komfort pracy komfortem. Jeśli piszesz ze masz możliwość dorabiania na ślubach to po kilku ślubniakach zwróci się inwestycja w sprzęt a jeśli to stałe i pewne zlecenia to weź sobie sprzęt na kredyt i spłacaj z kasy zarobionej na imprezach. Ja bym przynajmniej tak zrobił. :wink:
 
 
Sejthan 
Bywalec
Mhroczny



Posty: 167
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009   

jasiekcom Jakby tak można było zrobić to by nie było tutaj tego tematu :)

Z dzisiejszego spaceru wróciłem z Sigmą 18-50 f/2.8 bo jak usłyszałem silnik Tamrona to zwątpiłem w tą konstrukcję jako całość, bo optycznie oczywiście bije na łeb w swojej klasie.
Z zakupu jestem zadowolony, bo dostałem dobry egzemplarz Sigmy i mogę działać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16