Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 22 Lut, 2008
Obiektyw do widoczków?
Autor Wiadomość
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2006   Obiektyw do widoczków?

Witam
W obecnej sytuacji jestem posiadaczem Canona Eosa 300 wraz z obiektywami : KIT EF 28-80 mm 1:3,5-5,6 II. sigmy 70-300 mm 1:4-5,6 APO , oraz stałki 50mm f/1,8.
Zastanawiam się na dokupieniem obiektywu do widoków stałka a może zoom?
Jak narazie to widoczki robię kitem .Jestem zadowolony ale podobno można robić jeszcze lepsze zdjęcia. To tak jak robiłem kitem z ogniskową 50mm a po przejściu na stałkę o ogniskowej 50mm to zdjęcia o niebo lepsze od kita.
Czy możecie coś polecić do widoczków ,pejzażów ,góry , itp.
Zastanawiałem się nad Canonem EF 28mm f/2.8 cena w granicach 750zł a może Canon EF 35mm f/2 cena około 1100zł a może jeszcze zastanowić się nad Sigmą 28 f/1,8 II EX DG ASPHERICAL która jest w cenie 1100zł ?
Czy może miał Pan doświadczenia z tymi obiektywami i mógłby wyrazić swoją opinię który jest godny uwagi i zaintertesowania.


Tak się zastanawiam nad odstawieniem Canonowskiego kita i zastąpienie go obiektywami typu zoom np. Sigmą 28-105 f/2,8-4 ASPH DG ? Co Pan o tym myśli ? Wyczytałem że ten obiektyw do 60mm mam światło 2,8 .Czy może ten obiektyw kupić zamiast stałki szerkokoątnej ?
Widziałem również obiektyw Sigmy 28-70 f/2,8XE DG jest droższy od poprzedniego ale może na ten się zdecydować niż na stałkę szerkokątną do pejzaży , widoków.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2006   

Canon 2.8/28 mm i Sigma 1.8/28 były u nas w testach i ten pierwszy odnotował bardzo dobry wynik. Można go śmiało polecić. Tutaj testy obu tych szkieł:
http://www.optyczne.pl/in...ktywu&test_ob=6
http://www.optyczne.pl/in...ktywu&test_ob=4

Myślę, że do widoczków może być też rozsądnym rozwiązaniem obiektyw Canon 24-85 mm USM. Jednocześnie zastąpi kita, a na 24 mm da naprawdę szeroki kąt doskonały do krajobrazów. A cena używanego oscyluje na poziomie 800-900 zł.

Na Sigmę 28-105 f/2,8-4 ASPH DG bym się nie decydował. W zasadzie nie da ona dużo
więcej niż kit, bo światło f/2.8 na szerokim końcu nie jest tak mocno potrzebne.

Ze stałek rozważyłbym bardziej obiektywy klasy 24 mm niż 28 mm.

Pozdrawiam,
Arek
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2006   

Z przyjemnością bym zakupił 24mm ale w obecnj sytuacji to raczej jest niemożliwe.Różnica w cenie pomiędzy 24 mm a 28mm wynosi 1000zł i to jest ta właśnie sytuacja.

Mam trzy pytania :
1. Czy do widoków 28mm jest odpowiedni?
2. Czy różnica pomiędzy KITem EF 28-80 mm 1:3,5-5,6 II gdy będę robił zdjęcie o ogniskowej 28mm będzie zauważalna , jeśli tę samą rzecz będę fotografował stałką 28mm f/2,8 ? czy poprawi się jakość zdjęcia, ostrość?
3. I tak się zastanawiam czy kupować 28mm f/2.8, czy może dołożyć i zakupić Canon 24-85 mm USM. W ten sposób zastąpić Kita i zyskać szeroki kąt ? Ale z drugiej strony podobno, nie wiem czy to jest prawdą że nawet najlepsze zoomy mogą jedynie zbliżać się jakością do wysokiej klasy optyki stałoogniskowej.
Przepraszam za tyle pytań , ale stoję przed dylematem który obiektyw zakupić i móc dalej się rozwijać i bawić się fotografią. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2006   

Postaram się więc odpowiedzieć:

1. 28 mm jest jak najbardziej odpowiedni do widoczków. Choć moim zdaniem 24 mm nadaje się do tego celu jeszcze lepiej. W sytuacjach, w których potrzeba napawdę szerokiego kąta
będzie super, a tam gdzie nie potrzeba, zawsze można zrobić lekkie kadrowanie.

2. To zależy od użytej przysłony. Przy maksymalnie otwartej wyższość stałki będzie
wyraźna, ale w okolicach f/8 już nie.

3. Ja bym kupił 24-85 mm. To solidne szkło do krajobrazów a jednocześnie typowy
spazerzoom. Po co nosić dwa, jak można jedno dobre? Przy lekkim przymknięciu
nie odróżnisz go od stałki 28 mm, a zyskasz na kącie widzenia.

Arek
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2006   

Widoki to nasza specjalność :)

MZ szkło musi być szerokie!!!!

większość zdjęć robimy na ogniskowych 14-35 (DX) czyli ok 20-50 (135)

i chyba w tym zakresie szukałbym szkła (E)

kupując szkło 17-35 lub podobne (jest spory wybór różnych producentów) znakomicie uzupełnisz zakres ogniskowych szkieł które posiadasz.

Jeśli miałbym polecaś jedną "stałkę" to ogniskowa 17 chyba najbardziej uniwersalna

co do stałek - są dobre i drogie :( ( 50 są tu wyjątkiem - są tanie i dobre)
posiadanie przez Ciebie zoomy nie należą do wysokiej klasy więc kupując zoom z wyższej półki (też większy wydatek) jakość zdjęć będzie już sporo lepsza a zalety z zooma chyba są spore!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2006   

Ola i Eryk są zbyt skromni, żeby dać linka do pewnej ciekawej galerii więc ja dam:
http://onephoto.net/portfolio.php3?id_autora=11865

Wiedzą co mówią, dlaego ja też zachęcam do czegoś szerszego niż 28 mm.

Arek
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   

A co Pan myśli o tym obiektywie:Sigma 24-135/2.8-4.5 ASP IF , czy może być konkurenetm w stosunku do 24-85 /3,5-4,5?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   

Parametry ewidentnie lepsze. Światło zaczyna się od f/2.8 więc pewnie jak się go przymknie do f/3.5, to będzie ostry, być może ostrzejszy od Canona, dla którego 3.5 jest maksymalnym otworem względnym. Z kolei Canon ma USM, ale do widoczków to nie jest aż tak ważne.

Lojalnie ostrzegam, że tylko gdybam, bo tej Sigmy jeszcze nie testowaliśmy.

Arek
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   

Kiedy można się spodziewać testu tego biektywu?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   

Szczerze mówiąc nie wiemy. Raczej nie w kwietniu.
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   

Tak się zastanawiam czy warto myśleć na temat tej Sigmy .
Canon daje odpowiednie warunki optyczne ,Sigma ma większą ogniskową ale mając tele 70-300 Sigmy to tak się zastanawiam czy potrzebna mi będzie ta większa ogniskowa .
Czy poruwnując warunki optyczne Sigmy 24-135 i Sigmy 70-300 w zakresie od 70-135 są podobne?
Wiem że tego pierwszego Pan nie testował ale czy może Pan jednak skłoni się mniej więcej do jakiś porównań.
Tutaj jest link do pierwszej Sigmy:
http://www.foto-net.pl/sk...P_IF_moc._Canon
A tutaj do drugiej:
http://www.foto-net.pl/sk...._DG_moc._Canon
Czy mógłby Pan podzielić się opinią patrząc po parametrach jakie są mniej więcej różnice pomiędzy testowanym Canonem 24-85 a patrząc po danych Sigmy 24-135? Który by Pan polecił mając jeszcze do dyspozycji Sigmę 70-300 i standartową 50 plus co mam zamiar zastąpić kita.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   

W zakresie 70-200 mm SIgma 70-300 APO to bardzo dobre szkiełko, co raczej sugeruje zainteresować się Canonem 24-85 mm. A może warto zbierać na 17-40 f/4L? To jest dopiero kawał szkiełka do widoczków.
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2006   

Wnioskuję że poleca Pan Canona zamiast Sigmy. Do widoczków nie potrzebne aż takie światło a co USM to USM.Powyżej 85mm można już bawić się Sigmą 70-300Apo.
Niegdy nie robiłem zdjęć USM więc czy jest to aż tak kolosalna różnica pomiędzy innymi obiektywami bez tego?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2006   

Obiektywy bez USM potrafią pracować dobrze vide Canon 2.8/28. Ale niestety Sigma ma problemy ze skonstruowaniem poprawnie działającego autofokusa, więc mając Canona z USM i gołą Sigmę zdecydowanie biorę Canona.
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2006   

Przeczytałem ostatnio że Canon 24-85 USM lubi winietować przy ogniskowej 24 . Na jaką wartość trzeba przysłonić przysłonę żeby nie winietowała ?
Czy stosował Pan UV ,polar czy osłonę przeciwsłoneczną?
Jakich trzeba użyć żeby również nie winietowało?
Napisał Pan wcześniej żę jak się lekko przymknie przysłone
nie odróżni się go od stałki 28 mm, a zyskasz na kącie widzenia.
Jaka to ma być przysłona ?
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15