Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

J.A.N, dla małego dzieciaka urządzenie musi być lekkie i małe, http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30696 np ta lornetka wydaje się bardzo dobrym wyborem
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

Spokojnie kimek. Jeszcze nie sprzedał. Coś tylko przebąkuje w złości bo wydaje mu się, że nie jest wada konkretnego egzemplarza tylko modelu.

[ Dodano: Nie 09 Kwi, 2017 17:24 ]
Też go namawiam do skorzystania z wieczystej gwarancji vortexa.
 
 
J.A.N 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Generalnie z racji tego że jestem raczej zielony w temacie, wolał bym coś nowego (mogę oddać z powrotem).
W przypadku zakupu od osoby/aukcji - ....... zbita, widziały gały co brały.
Co do gwarancji Vortexa - czy ktoś miał już z tym do czynienia ?
Trzeba odesłać sprzęt os US czy do dystrybutora ?

Wiecie jak to jest wieczysta gwarancja - brzmi dziwnie.
Ciekaw jestem co obejmuje i jakie są warunki.
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

J.A.N napisał/a:
Nooo to mam zagwozdkę :-)
Czy znacie jeszcze jakieś sensowne alternatywy do podanych powyżej ?


Zerknij jeszcze na tą recenzję, ze wskazaniem na ostatni wczorajszy wpis. :wink:
http://www.forumastronomi...-lornetek-czar/
 
 
J.A.N 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

No w podobnym kierunku chciał bym iść.
Jednak założyłem że też bym chciał od czasu do czasu zerknąć na to i owo :-)
Co do patrzenia na księżyc to posiadam radzieckiego potwora ZRT-457M (używany głównie na strzelnicy).
Właśnie w/w radziecka konstrukcja jest skłoniła mnie do zakupu lornetki którą mógł bym używać z dzieckiem.
Próbowaliśmy zabierać lunetę do parku, jednak to jakaś masakra.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

J.A.N., nie masz jakiegoś sklepu w swojej okolicy? Najlepiej by było jak byś spojrzał przez kilka lornetek i sam je ocenił - tego niestety nic nie zastąpi. Nikony są na przykłąd w Fotojokerach.

Ja bym Cię uparcie namawiał na Actiona EX 7x35 (moim zdaniem to najlepszy wybór wśród nowych uniwersalnych lornetek do 1000 złotych), ewentualnie Aculona (ze świadomośćią, że posłuży krócej). Oczywiście dla dziecka lepsza by była mniejsza lornetka ale w tej klasie cenowej ciężko coś rozsądnego znaleźć. Jest np. Delta Optical One 8x32 ale obraz jest wyraźnie gorszy od Actiona a cena wyższa. Jest Prostaff 8x30 - jeszcze droższy i z małym polem widzenia. Świetny byłby Monarch 7 ale to już jest ponad 300% budżetu... Jest jeszcze sportstar ex 8x25 - mała, lekka z dużym polem (więc dla dziecka teoretycznie świetna) ale optycznie marna i ciemna jak noc.

Przez Raptora 8.5 kiedyś patrzyłem. Obraz był dobry ale z tego co pamiętam ta lornetka była czuła na patrzenie pozaosiowe (zerkanie na boki).
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Popieram leniwca. Action EX 7x35 to dobry i bezpieczny wybór.
Prostaf 8x30f też byłby dobry ze względu na jego ostre pole. Mam go od paru dni i 6,5 st. pola widzenia na papierze zniechęca ale w praktyce jest dobrze. Mam Actiona Ex 8x40 i mam porównanie. Może ten Action pole ma większe ale na brzegach rozmyte. W Prostaff-ie też jest spadek ostrości ale znacznie mniejszy. A w ogóle to mam także małą Dakotę 7x28 którą sprzedaję bo jest Prostaff i widzę że co prawda jest w niej wyraźny spadek ostrości na brzegach ale stabilność obserwacji przy pow. 7x jest lepsza niż w ósemkach.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Zaletą EX 7x35 jest niewątpliwie powiększenie i ogromne pole. Nadal jednak jest to lornetka spora, która sporo waży. Dla 7-latka może być ona problemem.

Rozważ jeszcze Levenhuk Sherman Pro 6.5x32. Klasa optyki ta sama co Nikon EX, a masz ciut mniejsze powiększenie, ciut większe pole i mniejszą wagę. W przypadku dziecka wszystkie te trzy czynniki są ważne.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Przymierzam się do kupna lornetki dachowej. Dotychczas miałem same porro, jako że jestem zagorzałym astromaniakiem. Do celów pozaastronomicznych używałem BPC 8x30 albo Tento 12x40. Ale BPC, moja ulubiona (bo pierwsza, dostałem ją od rodziców jeszcze w latach 80-tych) dokonała żywota a Tento optycznie jest słabe. Z początku chciałem kupić Do Forest II 8x42, jako że uważana jest za najlepszą z serii Forest II i w tym przedziale cenowym jest najlepszym wyborem. Ale po dłuższej analizie celów obserwacji uznałem, że jednak bardziej mi się przyda wersja 10x42. Jeśli obserwuję z ręki to krótko a często mam jakieś podparcie w przypadku dłuższych obserwacji więc 10x będzie lepszym wyjściem tym bardziej, że pole widzenia w granicach 6,5 stopnia jak podaje producent też mi wystarczy. Model 8x42 jest podobno bardzo dopracowany, czy 10x42 jest dużo gorsze ? Czy może jest jakaś alternatywa (nie Delta) w tym przedziale cenowym (ok. 500zł) ? Z góry dziękuję za wszystkie rady.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Kiedyś porównywałem FII 10x50 i DO Titanium 10x42 (nie było FII 10x42). Titanium na tle FII miał genialny obraz - najlepszy jaki widziałem za ok. 500zł. No ale to porro...Dobre 10x42 - Olympus EXPS...ale to też porro. FII 8x42 było rzeczywiście fajne, niewiele gorsze od Titanium ale 10x42 nie widziałem.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Chcę dachówkę, miedzy innymi dlatego, że ma małą odległość minimalnego ostrzenia a lubię obserwować krzątające się wśród kwiatów owady (przez lornetkę z bliska to bardzo fajny widok). Poza tym ze względu na kompaktowe rozmiary.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Trudno o sensowny wybór dachówki za ok. 500zł. Chodzi mi po głowie mniejsza apertura i Nikon Prostaff 7s.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Czy Swift Audubon MKll 8,5x44 to dobra lornetka? Miał ją ktoś? Ile może być warta w dobrym stanie? Są jakieś jej wersje lepsze lub gorsze?
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Mniejsza apertura odpada, a jakość nie musi być jakaś super. Poziom Delty wystarczy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

RoboBat, to klasyk przedstawiany w wątku o klasykach. Piekny sprzęt. Ceny ok. 500 zł.

anatol1, w tej cenie trudno będzie Ci znaleźć coś ciekawszego niż Forest II.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 14