Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Firmware do Canon 40D
Autor Wiadomość
slawo10 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   Firmware do Canon 40D

Witam wszystkich
chciałem się podzielić uwagami po wgraniu nowego firmware

łażąc po Internecie natrafiłem na informacje o nowym firmware do C40D, które posiadają serwisy na świecie i w Polsce również i które otrzymuje aparat po „naprawie”
przejrzałem mnóstwo forów, jedni jak zwykle pisali, że jak nie ma na oficjalnej stronie to nie instalują – to kij im w ...
ale są też normalni, którzy nie boją się wyzwań i wgrali sobie zarówno wersję 1.1.0 i 1.1.1
ktoś podał również adres:
http://support-asia.canon...c&page=firmware
gdzie niby istnieje wersja Ver. 1.1.0 ale odnośnik prowadzi do starej 1.0.8 – czyli coś jest na rzeczy
o tym, dlaczego nie zawsze producent upublicznia niektóre firmware powinien być założony dla dyskutantów oddzielny temat
to co wyczytałem: znaczących różnic nie ma, no bo niby jakie mają być, kolor czerwony ma się zrobić zielony, ale kilka osób napisało, że poprawiła się ostrość, aparat lepiej ustawia ekspozycję no i że szum na 1600 stał się bardziej jednorodny, bardziej akceptowalny
to dotyczy wersji 1.1.0, niestety było kilka negatywnych opinii o wersji 1.1.1 – nie znaczy to, że aparat łapał zwisy, czy coś takiego – ponoć aparat trochę „zwolnił”
zdecydowałem więc, że wgram sobie wersję 1.1.0
język polski bez zmian, wszystkie ustawienia bez zmian
ostrość ustawiona standardowo na 3 poprawiła się, tak że można się pochlastać;) , ekspozycja też na +
czyli uwagi wiarygodne
z ciekawości zrobiłem też test na auto fokus dla mojego tamrona17-50, który miał na 17mm lekki bf (akceptowalny) a na 50mm miał ff na ok. 15mm
ponieważ zimą aparat prawie jest nieużywany chciałem tamrona wysłać na kalibrację do Niemiec, ale teraz tego nie zrobię
tamron na 17mm ma jeszcze mniejszy bf a na 50mm ff wynosi tylko 1-2mm
wnioski – zostaję przy Ver. 1.1.0

życzę udanej zabawy

OSTRZEŻENIE !!!
KAŻDY ŚCIĄGA I INSTALUJE NOWE FRIMWARE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

mój plik to 40d00110.fir
CRC32 5016DB58
MD5 38FE16A6139BF92027E8A051302F4DB3
SHA-1 B809C30347BE22705EF132B776425A1D19069EDF

50mm.jpg
Plik ściągnięto 7925 raz(y) 71,62 KB

Ostatnio zmieniony przez goltar Wto 01 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   Re: Nowe "serwisowe" firmware Ver. 1.1.0 do Canon

slawo10 napisał/a:

język polski bez zmian, wszystkie ustawienia bez zmian
ostrość ustawiona standardowo na 3 poprawiła się, tak że można się pochlastać;) , ekspozycja też na +
czyli uwagi wiarygodne


poważnie, odczuwalna różnica?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   Re: Nowe "serwisowe" firmware Ver. 1.1.0 do Canon

slawo10 napisał/a:
ostrość ustawiona standardowo na 3 poprawiła się, tak że można się pochlastać


Możesz uścilić nieco? Pochlastać się można czyli pociąć, bo jest takie ostre, czy też jest takie beznadziejnie nieostre, że nic tylko się pochlastać? :)
 
 
slawo10 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

mam wgrane to firmware od kilku dni, jak wspomniałem zimą nie za dużo robię zdjęć więc i nie mam za dużego porównania do fotek w plenerze
zrobiłem kilka zdjęć w domu i kilka przez okno
po wgraniu softu nie zmieniałem żadnych ustawień, ponieważ wszystko pozostało bez zmian
zdjęcia są ostrzejsze, tzn że ten efekt osiagałem zawsze obrabiając je w programie graficznym
zniknęło specyficzne dla Canona rozmycie
być może Canon poszedł "pod publiczkę" z obróbką jotpegów
Nikon przecież znany jest z tego, że poważnie ingeruje w obraz, gdzie niegdzie można nawet przeczytać, że ingeruje w RAWy
dodam też, nie wiem czy to dobrze czy źle, że jotpegi są nieco mniejsze
posiadam tylko jeden obiektyw, wspomniany wyżej tamron i tu miłe zaskoczenie
współpraca poprawiła się zdecydowanie pozytywnie

z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to niektórzy bezproblemowo wracali do fir1.0.8

proponuję więc poeksperymentować i podzielić się uwagami

jakby co, żeby nie było na mnie - wszystkie zmiany każdy robi na własną odpowiedzialność!

po 4 dniach nic się nie stało, aparat żyje, dalej robi zdjęcia:)
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

slawo10, jak tak się lubisz bawić to może zrobisz update do 3.9.0 67 lub 3.6.6 64 :wink:

cały czas się łudzę że ktoś jednak wykombinuje AF microadjustment w 40D :mrgreen:
 
 
slawo10 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

a pewnie, że się lubię bawić;) inaczej bym o tym nie pisał

ale wiecie co, ten strach w oczach u forumowiczów to widać na odległość (związany oczywiście z nowym oprogramowaniem)

odnośniki, które podałeś odnoszą się do zhackowanego oprogramowania
kiedyś też podałem link http://chdk.wikia.com/wiki/40D do strony Canon Hacker DK w oczekiwaniu przede wszystkim na microadjustment, ale i tak na nic by mi się nie zdał ponieważ mój zoom inaczej ustawiał ostrość na 17mm a inaczej na 50mm, a teraz mam dobrze, więc inne oprogramowanie mnie już nie interesuje - dobrego się nie poprawia

wszystkie znaki na górze i dole wskazują na to, że wersja softu którą podałem jest jak najbardziej wersją sprawdzoną, legalną i pochodzącą co najważniejsze od samego Canona, zbyt wiele osób na świecie i w Polsce potwierdziło informację iż po wizycie w serwisie (różne naprawy, kalibracja etc.) w aparacie było wgrane oprogramowanie z numerkiem który podałem
dlaczego Canon pewnych funkcji (np. licznik zdjęć w exifie który dodaje Nikon) nie udostępnia? - no bo to są sprawy marketingowe, microadjustment na teraz posiada 50D i ten właśnie model ma być kupowany

co do pochodzenia nowego firmware, to wydaje mi się, że ktoś je po prostu wyniósł np. na pendrivie z jakiegoś serwisu
z ogromu informacji (większość to niestety bełkot) wyciągnąłem takie a nie inne wnioski, uznałem że można bez obawy wgrać tą wersję softu i po osobistej weryfikacji wrzuciłem temat na forum
w tym temacie więcej nie będę już zabierał głosu
pozdrawiam
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

slawo10 napisał/a:
odnośniki, które podałeś odnoszą się do zhackowanego oprogramowania


zhackowanego softu do 40D jeszcze nie ma, wszyscy tutaj go oczekują i nie wiadomo czy kiedykolwiek się pojawi. To o czym mowa pod linkami które wysłałem to oryginalny serwisowy soft canona.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

slawo10, ten test na FF/BF był robiony w takich samych warunkach oświetleniowych? Chodzi mi o barwę światła?
 
 
slawo10 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

novy sorki, moje niedopatrzenie, nie czytałem tego tylko zasugerowałem się odnośnikami prowadzącymi ogólnie do strony http://chdk...

jaad75 to zdjęcie z lewej to pozostałość, której nie zdążyłem skasować i było podświetlone lampką do czytania - tamrona to mogę pochwalić za powtarzalność trafień AF
kiedyś wykonałem chyba z setkę testów na AF, różne światło, różna pora dnia i zawsze przy 50mm miał ff na poziomie 12-14mm
nauczyłem się przez to szybko korzystać z LV
po wgraniu nowego softu zdjęcia były ogólnie ostrzejsze, dla eksperymentu zrobiłem zdjęcie dla książek stojących na półce z AF, następnie szybko ta sama scena z LV i nie zobaczyłem różnicy w ostrości, było dobrze, więc dla potwierdzenia czy ja dobrze widzę zrobiłem jeszcze test z kartką 45 stopni, no i to jest to – po prawej to świeży test przy świetle „dziennym” stąd ta różnica w kolorach tej samej białej kartki

[ Dodano: Nie 11 Sty, 2009 10:22 ]
novy zapomniałem dodać że w tytle postu słowo serwisowy ubrałem w cudzysłów i chodziło mi o to że wgrywają go serwisy:)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

slawo10 napisał/a:
po prawej to świeży test przy świetle „dziennym” stąd ta różnica w kolorach tej samej białej kartki

Więc masz odpowiedź. AF działa różnie w zależności od barwy światła. W silnie żółtym świetle słabych żarówek jest zawsze tendencja do FF.
slawo10 napisał/a:
nauczyłem się przez to szybko korzystać z LV

Nie wiem, czy się orientujesz, ale 40D w trybie LV również ostrzy przy pomocy detekcji fazy, więc korzystasz z tego samego układu AF...
 
 
slawo10 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

jaad75 nie zrozumiałeś mnie
napisałem że przeprowadziłem naprawdę bardzo dużo prób na sprawdzenie AF
wykorzystywałem test NikonD70, Pentax ten z owalem i ten, który widać na obrazku, czyli wzorowany na Optyczne
zdjecia robiłem o różnej porze dnia i nocy, z różnym światłem - dziennym, z żarówki, świetlówki i niestety zawsze miałem dość duży ff przy 50mm, przy jasnym dziennym świetle ff wynosił nie mniej niż 12mm, przy ciemniejszym świetle wzrastał do 14-15mm
korzystając z LV zawsze korzystałem z MF, ale to tylko z tego powodu, że AF nie trafiał tam gdzie chciałem - dotyczyło to przede wszystkim płaskich powierzchni typu obraz na ścianie
a to zdjęcie z lewej to pozostałość po testach, zdjęcie którego przez przypadek nie usunąłem, no bo po co one komu, testy te przeprowadzałem dość dawno
robienie przecież co miesiąc testu na AF niczego nie zmieni
wierzcie lub nie ale autentycznie, problemy z AF w tamronie zniknęły:)
należy pamietać, że kolejne firmaware zazwyczaj poprawia podstawowe błędy obsługi, czasami tłumaczenia i poprawia współpracę z osprzętem - lampy, obiektywy i czasami dodaje obsługę nowych obiektywów
a co porawiono w tym firmware to wiedzą tylko w serwisie
 
 
pepto 
Uczestnik



Posty: 50
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   

Czy ktoś następny zainstalował nowe oprogramowanie ? Powiem szczerze ja sie narazie wacham.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   

ja nic nie robiłem. mam od zakupu 1.0.8... nie widzę na razie potrzeby zmieniać cokolwiek. to nie lumix, w którym nie szkoda było mi cokolwiek kombinować :D
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   

pepto napisał/a:
Powiem szczerze ja sie narazie wacham.

Jesli juz to mozesz sie wahac :evil:
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   

jest już i 1.11
ale lepiej poczekać na oficjalne info od C, co tak naprawdę poprawiają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 20