Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Sro 16 Gru, 2009
Test aparatu Canon EOS 7D
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009   Test aparatu Canon EOS 7D

W imieniu Krzyśka i reszty redakcji zapraszam do lektury:
http://www.optyczne.pl/11...non_EOS_7D.html

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009   

No i jest ten test :razz:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009   

No ładnie ładnie. Tylko szum z RAWa mnie troszkę zaskoczył... A może własnie nie zaskoczył? :shock:

Teraz tylko trzeba poczekać/poszukać pomiarów kalibracji wzmocnień czułości ISO żeby się przekonać jak to tak naprawdę z tą ekspozycją jest...
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009   

Szkoda, że nie daliście w samplach czegoś wywołanego z mRAW. A najchętniej porównanie dwóch ujęć jednej scenki, jedno z RAW, drugie z mRAW.

Co do samego aparatu, to zakres tonalny po prostu boli... wystarczyło wpakować matrycę z 50D, przy okazji cena była by niższa pewnie z 800zł. Z drugiej strony jest rewelacyjny pod tym względem mRAW, ale ten z kolei ma problemy z rozdzielczością... Czyli podsumowując, jak to zwykle w przypadku Canona jest, dostajemy coś, kosztem czegoś innego.

Nie wiem jak inni, ja tam zostaje przy 50D, w cenie 7D jest co wybierać w szkłach. :)
Ostatnio zmieniony przez Kocur Sro 25 Lis, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009   

Patrząc na to czysto teoretycznie to ocena końcowa jet taka sama jak 50D... Przewagę w prawie wszystkich kategoriach traci przez zakres tonalny... a to nie jest wada typu 'brak bajerów ktore maja inne lustrzanki'... niestety
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009   

ps. W podsumowaniu jest:
Cytat:
Małe i gęsto upakowane piksele nie wychodziły nigdy na zdrowie matrycom Panaconica.

Chyba miało być Panasonica :P
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009   

Kurcze, wy zdążyliście już ten test przeczytać, czy z testów konkurencji lecicie? :shock:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009   

Kocur napisał/a:
Szkoda, że nie daliście w samplach czegoś wywołanego z mRAW. A najchętniej porównanie dwóch ujęć jednej scenki, jedno z RAW, drugie z mRAW.
Mam takie porównanie, jak dam radę to wstawię jutro... dziś czas spać.
 
 
angh 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

dobry test, ciekawie napisany, wnioski w sumie podobne do tych z dpreview. Powinienem miec ten aparat na dniach. promocja w jessops = 1200 funtow. warehouse podobnie. czas na pozegnanie z d50;)
 
 
Daimon 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 393
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

Na APS-C u Canona nie ma już czego szukać... :wink:
 
 
darek-dorado 
Rozmowny
darek



Posty: 376
Skąd: Krosno
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

Najchetniej to bym tego inżyniera od Canona trzasnął w jego zakuty łeb :evil:
Jak mozna było tak zepsuć niemal idealny aparat, partacząc jego najważniejszy element-matrycę? To tak, jakby w ciało 20-latka włożyć serce 80-letniej babki po trzech zawałach :???: :zalamany: Normalnie załamać się można :cry:
 
 
Daimon 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 393
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

Cytat:
Najchetniej to bym tego inżyniera od Canona trzasnął w jego zakuty łeb :evil:


Marketingowiec Canona już to zrobił, jemu 7d "zawdzięcza" tę matrycę... :smile:
 
 
angh 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

ja wiem, czy to taki problem? widzialem zdjecia w high iso i wygladaly dobrze. A matryca? po przeskalowaniu do 12 czy 10 mpixeli zdjecie bedzie mialo taka sama jakosc jak z nikona czy pentaxa. A w dobrym swietle nie musisz przeskalowywac. Jak dla mnie - kawal dobrego sprzetu. Ale ja laze i robie zdjecia, a nie porownuje pixel do pixela;)
 
 
darek-dorado 
Rozmowny
darek



Posty: 376
Skąd: Krosno
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

angh, a myslisz, że ja porównuję? Tak, czy siak pewnikiem kupię ten aparat, jadnak wolałbym mieć dobre 12-14 mpixeli, niż przeskalowywać, robić w mRAW'ach, czy inne dziwne rzeczy. Co im szkodziło zostawić np. 15 mpix z 50D, poprawić jeszcze DR i włożyć to w korpus 7D z jego mozliwościami? Gdyby tak się stało pewnie wszyscy dzisiaj mówiliby jak to Canon zmądrzał wypuszczając doskonały aparat dla "mas", że znowu wyprzedzili Nikona itd. itp.... Ale jak widać marketing rządzi i głupia walka na cyferki trwa. Tylko pytanie z kim Canon się ściga? Chyba z samym sobą... a my i tak to kupimy, bo jaki mamy wybór? Ja ze swoim 400D, już od dawna nie wyrabiam i długo czekałem na coś w rodzaju 7D, mam nadzieję, że wkrótce zrobię tym korpusem kilkaset fotek i wtedy zdecyduję, czy kupię ten, czy 50D.
 
 
angh 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

nie twierdze, ze porownujesz;) sam mam teraz 50d i wiem, ze 7d zapewnia mi pare rzeczy ktorych w 50d nie mam, zeby zaczac od porzadnego uszczelnienia. Co do matrycy to ciezko cos powiedziec, ale uwazam, ze trzymanie sie 12 mpx przez 5 lat to mala przesada - elektronika nie stoi w miejscu. I dobrze, ze canon proboje, szkoda, ze jeszcze nie ma pelnego sukcesu - jednak wciaz uwazam, ze to co traci sie na wyzszym ISO na 18 mpx znika po przeskalowaniu do 12 mpx. No, moze zakres tonalny...
konkurencja w zasadzie robi takie same zabiegi. Ja jestem zadowolony z tego rozwoju w zasadzie. Matryca ponoc nie ma takiego bandingu jak 50d (wkurza strasznie) i AF tez lepszy (przynajmniej fora na dpreview i pare innych pokazuja zdjecia ktorym wiele nie mozna zarzucic).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15