Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Sro 16 Gru, 2009
Test aparatu Canon EOS 7D
Autor Wiadomość
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012   

1507, ja zwrot "w wersji do" rozumiem jako odnoszący się do wszystkich wersji wcześniejszych lub równych 1.2.5. Czyli 1.2.1 też się łapie...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Ta "nowa" aktualizacja to już niemal staroć :wink:
Nie jest kolega na bieżąco :grin:
Skoro
1507 napisał/a:
"Aktualizacja oprogramowania sprzętowego do wersji 2.0.0 jest przeznaczona dla aparatów z zainstalowanym oprogramowaniem w wersji DO 1.2.5."
a Ty masz wersję 1.2.1 to jest to niewątpliwie wersja wcześniejsza, czyli łapie się na to DO...
Możesz spokojnie aktualizować.
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

MM, ale nowszej chyba nie ma :) , ta jest sierpniowa
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

1507 napisał/a:
MM, ale nowszej chyba nie ma :) , ta jest sierpniowa


Tak, tylko o tym, że ma wyjść w tym terminie to trąbili już od kilku miesięcy.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2012   

.
Magic Lantern
http://www.magiclantern.f...-alpha-released
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 13 Paź, 2012   

dcs napisał/a:
Magic Lantern

o w mordę! :shock: :mrgreen:
 
 
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

No i wreszcie jest możliwość sprawdzenia klapnięć migawki w 7D :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Sty, 2013   

Zobaczcie sobie prawdziwy test Canona 7D :mrgreen:
To też link dla tych, którym solidna obudowa soniaczków jest niepotrzebna :razz:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Sty, 2013   

MM napisał/a:
Zobaczcie sobie prawdziwy test Canona 7D :mrgreen:
To też link dla tych, którym solidna obudowa soniaczków jest niepotrzebna :razz:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Rewelacja, powinni tak przetestować inne aparaty.

Przypomniał mi sie test HiLuxa w TopGear.
 
 
Kastom77 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 37
Wysłany: Sro 09 Sty, 2013   

MM napisał/a:
Zobaczcie sobie prawdziwy test Canona 7D
To też link dla tych, którym solidna obudowa soniaczków jest niepotrzebna
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be


e tam, mojego Soniaczka ciężarówka przejechała z 40 razy, nie mówiąc ile razy zjechał na wózku ( kurcze ja nie ma wózka) nie wspominając o tym, że do rudej nigdy nie używam lodu, tylko i wyłącznie aparat, a kiełbaski na aparacie to co sobota (obowiązkowo)
Mało tego, trochę latam więc jeszcze spuszczę go z przestworzy, a co tam niech polata :grin:
MM, a Tobie ile razy się coś takiego przytrafiło :?: :grin: :grin: :grin:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Sty, 2013   

Kastom77, a ponoć trzeźwo patrzysz na świat ;)
 
 
Kastom77 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 37
Wysłany: Sro 09 Sty, 2013   

hijax_pl, to był taki mini żart :grin:
Mi tam osobiście taka obudowa styknie, choć faktycznie szału nie ma. Ot taki plasticzak.
Jak u większości w tej klasie, ale jak będę jechał na reporterkę do Afganistanu lub Syrii napewno pomyślimy o czymś trwalszym :grin:
Miałem kiedyś IBM ( w sumie to jeszcze mam) z magnezytu i faktycznie niezniszczalny był.

hijax_pl napisał/a:
a ponoć trzeźwo patrzysz na świat
no czasami to mi się zdarzy rudą powąchać :grin:
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

Mam pytanie do osób, które używały 50d i 7d: jak wygląda różnica pomiędzy obrazkami generowanymi przez te puszki?
Interesuje mnie głównie kwestia szumu w przedziale iso 640 - 1600 przy prawidłowo naświetlonych kadrach. Czy 18mp w 7d pozwala na silniejsze cropowanie niż 15mp w 50d? Czy może wyższa rozdzielczość 7d jest niwelowana przez wyższy poziom szumów?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

w_w napisał/a:
Mam pytanie do osób, które używały 50d i 7d

Akurat się zaliczam do tej grupy. Jakość obrazowania jest lepsza na wyższych ISO. Moim zdaniem znacznie więcej mogę wyciągnąć z cieni, bez większych problemów mogę też używać ISO 3200. Oczywiście wszystko zależy od tego do czego, co to znaczy dobra jakość itd. Ale generalnie poziom kolorowego szumu jest mniejszy, dzięki czemu można bardziej cropować, choć a niespecjalnie z tej opcji korzystałem zarówno w 50D jak i nie korzystam w 7D. Wzrost możliwości cropowania z powodu większej ilości megapikseli jest raczej niewielki, bo różnica między 15 a 18 mpix jest niewielka.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Chyba już linkowałem gdzieś na forum, ale skoro pytasz, to jeszcze raz:


50D ISO 1600


7D ISO 1600



50D ISO 1600 podbite w Lightroom +1EV


7D ISO 1600 podbite w Lightroom +1EV



50D ISO 3200


7D ISO 3200



50D ISO 3200 podbite w Lightroom +1EV


7D ISO 3200 podbite w Lightroom +1EV



50D ISO 6400


7D ISO 6400



Wszystkie te foty są wywołane w LR na ustawieniach domyślnych dla każdej z puszek, czyli jakieś tam minimalne odszumianie itd. Bez cudowania i optymalizowania, ale też bez wyłączania całkowitego odszumiania, czy ustawiania kontrastu na zero. Takie neutralne wywołanie typowe dla realnych fotek, ale bez podbijania cieni itd.

Przede wszystkim w 7D nie pojawia się tak łatwo widoczny banding, jaki łatwo wyciągnąć z 50D, jak są jednolite ciemne tła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15