Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Sro 16 Gru, 2009
Test aparatu Canon EOS 7D
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Psycholog czasami na forumie by się przydał.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

To prawda, ale ja te książki tylko przygotowywałem do druku, czasem robiłem do nich zdjęcia. :) Większości nie czytałem.
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

komor, dzięki za odpowiedź. Miałem teraz poprosić o fotki ale jak widać czytasz w myślach :)
Rzeczywiście szum na wysokich czułościach jest niższy w 7d - dokładnie o to mi chodziło.
Pozdrawiam!
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

w_w, wyznacznikiem jakości w aps-c Canona jest teraz na pewno 70D.
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

dcs, myślę o używanym 7d więc 70d nie mieści się w budżecie.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

w_w napisał/a:
dcs, myślę o używanym 7d


najważniejszą kwestią jaka zauważyłem po przesiadce z 50d na 7d to af, jego celność, konfigurowalnośc i mozliwości działania w trudnych warunkach. Banding na 50D można było juz złapać przy iso 200 ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

kozidron napisał/a:
najważniejszą kwestią jaka zauważyłem po przesiadce z 50d na 7d to af, jego celność, konfigurowalnośc i mozliwości działania w trudnych warunkach

Potwierdzam.

kozidron napisał/a:
Banding na 50D można było juz złapać przy iso 200

No jak się niedoświetliło o 3 EV i potem wyciągało w postprocesie, to może tak. :) Ale w typowych warunkach ISO 1600 to jest pierwszy moment, kiedy można zacząć się bać.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

komor napisał/a:
No jak się niedoświetliło o 3 EV i potem wyciągało w postprocesie, to może tak.


wystarczyło spróbować zrobić zachód/wschód słońca albo inną kontrastową scenę gdzie prawidłowej ekspozycji "z definicji" się nie ustawia i wcale nie trzeba było ciągnąć nawet o 1EV ;)
Przy takich sytuacjach ta matryca się nie wyrabiała nawet na iso 200, oczywiście jeden wali takie kwasiki na non stopie gdy drugi będzie się brzydził taką popeliną ale przeglądając to forum po wątkach foto, tych pierwszych jest aż za dużo :P
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Czyli, 50D mega paździerzowy król bandingu?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

muzyk, Ty jak zwykle wszystko musisz sprowadzić do zero-jedynkowej sytuacji - tego kochać, tamtego nienawidzić. :) Nie wiem czy król bandingu, jest tyle innych aparatów, które musiałbym sprawdzić. Fakt jest taki, że na ISO 1600 da się banding uzyskać w niesprzyjających warunkach, na ISO 3200 pojawi się nieproszony.
Co do zachodów słońca to już jak widać Kozi jest większym specjalistą, więc się nie wypowiadam. :D
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

komor rewelacji muzyka to już mi się nie chce komentować, bo mam wrażenie że on się wczoraj urodził, wałkowane było to tyle razy na forumie, że szkoda sie powtarzać.

komor napisał/a:
Co do zachodów słońca to już jak widać Kozi jest większym specjalistą, więc się nie wypowiadam. :D


rozumiem, że żartujesz ale spodziewałem się tego, dlatego już wczoraj przygotowałem sobie przykład, pstryk zrobiony jeszcze w czasach kiedy tu na forumie dyskutowaliśmy na ten temat z Darkiem


iso200(taki bending wychodził bezwzględu na ustawioną ekspozycję od tej prezentowanej o 1EV na plus i minus, bez żadnego wyciągania, wołane na zero)
Ostatnio zmieniony przez kozidron Pon 23 Cze, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Kozi, gdzie na tym zdjęciu jest banding? Posteryzację widzę, ale bandingu raczej nie. Na niebie widać też posteryzację ale wynikającą z kompresji JPG, siedzę teraz na mobilnym internecie i pewnie mam gorzej niż w oryginale.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

komor mi się zdaje, że to nie jest redukcja kolorów, dokładnie taki sam efekt miałem w duzym rozmiarze, zapisane bez kompresji, no chyba że photobucket coś "zeżarł" z jakości.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

kozidron, ale to posteryzacja, nie banding. Banding to regularny szum matrycy w cieniach. Musi być albo wysokie ISO albo ostre wyciąganie z cieni. Na tym Twoim zdjęciu – jak sądzę – widać przy słońcu punkty saturacji kolejnych kanałów. Na niebie moim zdaniem kwestia kompresji.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

komor, nie wiem po co drapie ten temat, bo już 50D chyba nie będę używał, moim zdaniem to utrata barw tonalnych i odcięcie między nimi a nie jak sugerujesz posteryzacja i to jeszcze w wyniku kompresji.
No ale dobra zostawiam temat a powinienem wklejać oryginał a nie miniaturkę, na przyszłość mam nauczkę, że miniaturką niczego nie da się udowodnić, tym bardziej, że rzeczywiście mój hosting mógł pogorszyć sprawę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16