forum.optyczne.pl

Wirtualne Plenery - VII WIRTUALNY PLENER

Wujek_Pstrykacz - Sob 08 Maj, 2010
Temat postu: VII WIRTUALNY PLENER
Temat VII wirtualnego pleneru, który zaproponował Hijax_pl to: "Żar i chłód".

Jednocześnie informuję, że Hijax_pl sam nie wystartuje w 7 edycji wirtualnego pleneru.

Zasady pleneru są następujące:
1. Kolejny temat wybiera zwycięzca tego pleneru.
2. Tematu jest zamykany na dwa tygodnie do dnia 22.05.2010. W tym czasie każdy chętny przygotowuje swoje prace związane mniej lub bardziej z tematem.
3. Po dwóch tygodniach, tj 23.05.2010 temat będzie ponownie otwarty i przez 5 dni do 28.05.2010 każdy może wstawić jedno zdjęcie. Zdjęcia powinny być kolejno numerowane. W tym czasie zakazane jest wstawianie jakichkolwiek komentarzy.
4. 29.05.2010 kończymy wklejanie zdjęć i mamy do dnia 03.06.2010 czas na dyskusje i wybór zwycięzcy. Każdy w komentarzu może oddać głos na jedno zdjęcie. 04.06.2010 podliczam głosy i ogłaszam zwycięzcę.
5. Wielkość zdjęć ograniczona jest do 800 x 800 pix, format zdjęć JPEG.
6. Data wykonania zdjęcia nie jest istotna (mogą to być zdjęcia już wcześniej wykonane) .
7. Edycja w programach graficznych jest dozwolona.
8. Wszelkie uwagi formalne i techniczne proszę zgłaszać w TYM TEMACIE.

Wujek_Pstrykacz - Nie 23 Maj, 2010

Temat ponownie otwieram. Do 28.05.2010 można wstawiać zdjęcia. Każdy może wstawić jedno. Proszę o ich kolejne numerowanie i zachowywanie ograniczonego rozmiaru. Do końca dnia 28.05.2010 zakazane jest komentowanie wstawionych zdjęć.
oranżewski - Nie 23 Maj, 2010

1.


xneon - Nie 23 Maj, 2010

2.


Tomasz_ - Pon 24 Maj, 2010

3

snpaulina - Wto 25 Maj, 2010

4.
masza - Wto 25 Maj, 2010

5. Klejnot dla kochanki


mavrik - Sro 26 Maj, 2010

6.


szaleniec - Czw 27 Maj, 2010

7.

goltar - Czw 27 Maj, 2010

Przypominam, że jutro ostatni dzień na wstawianie zdjęć.
AdrianD - Pią 28 Maj, 2010

8.

Monastor - Pią 28 Maj, 2010

9.

goltar - Sob 29 Maj, 2010

Wstawianie zdjęć zakończone. Można głosować.
Tutejszyn - Sob 29 Maj, 2010

Nie wziąłem udziału w konkursie i nie wiem, czy mam prawo zabierać głos. Regulamin tego nie wyjaśnia..
Bardzo podoba mi się zdjęcie nr 3 wykonane przez Tomasz_a Najbardziej pasuje mi do tematu konkursu. Jest proste nieudziwnione i fajnie "zauważone". Podoba mi się też zdjecie nr 5 maszy. Zdjęcie "mądre" z fajnie użytą metaforą..
Wybacz Tomasz_ mimo iż Twoje zdjęcie najbardziej mi się podoba, to wyzej punktuję metaforę maszy

Punkt dla maszy - zdjęcie nr 5.

mnich - Sob 29 Maj, 2010

Głosuję na zdjęcie numer:
masza napisał/a:
5. Klejnot dla kochanki


- Moim zdaniem realizuje temat w sposób, w który można wręcz poczuć na języku.
Minimalistyczna kompozycja to duży plus, gdyż dzięki temu udało się uniknąć baboli w kompozycji, przekrzywień kadru, co niestety widać u konkurencji.

Na wyróżnienie zasługuje też zdjęcie numer 3, za żartobliwe podejście do tematu.

goltar - Nie 30 Maj, 2010

Tutejszyn napisał/a:
Nie wziąłem udziału w konkursie i nie wiem, czy mam prawo zabierać głos. Regulamin tego nie wyjaśnia..
Głosować może każdy.
oranżewski - Nie 30 Maj, 2010

mi najbardziej podobają się 2, 3 i 4.
głosuję na 4 :wink:

xneon - Nie 30 Maj, 2010

czwórki nie widzę, głosuję na trójkę
moronica - Nie 30 Maj, 2010

1. podoba mi sie kompozycja
2. nie pasuje mi ani tematycznie ani kompozycyjnie ani tematycznie
3. racja, zabawne
4. pasuje do tematu pleneru bo zostalo ostro naciagniete w programie do obrobki
5. najlepsza koncepcja ale wymaga dopracowania - tlo powinno byc czarne a nie takie prawie, te odblaski z lampy psuja caly klimat i sporo ochladzaja czerwien papryczki
6. nie za bardzo widac co to jest ale moze i lepiej, takie najbardziej abstrakcyjne z zaprezentowanych propozycji. i technicznie nie mam sie do czego przyczepic
7. slabiutka kompozycja ale pomysl fajny
8. super scenka ale tez jakas zbyt przerobiona i kompozycja do mnie nie przemawia
9. piekne kolory, podoba mi sie kompozycja, ale do tematu nie pasuje

glosuje na 6

AuThoR - Nie 30 Maj, 2010

mi tak samo podoba się 2 3 i 4 ....cięzko wybrać....

GŁOSUJĘ NA 2 - może zdjęcie szumiaste ...ale ten zestaw kolorów idealnie oddaje temat :) jak dla mnie oczywiście :)

wg mnie 9 nie pasuje do tematu

ophiuchus - Nie 30 Maj, 2010

Głosuję na 5.
Tomasz_ - Nie 30 Maj, 2010

1. W temacie, kompozycja Ok ale mnie nie "wciąga"
2. Stoję przy rozpalonym od slonca murku a w oddali wyobrażam sobie śnieg w górach, ..... jakby tylko bylo go trochę widać ..... :-)
3. :-) moje
4. Nie widzę tematu, moze mi wyobraźni brak .....
5. Hot hot hot :-)
6. Gapie się gapie i nie wiem co to jest...
7. Pomysł jest, ale Szaleniec to mozna bylo zrobić lepiej
8. To samo co 4
9. To samo co 8

2 Działa bardzo na wyobraźnie, 5 jest proste i świetnie dobrane......

Wybieram wyobraźnie czyli nr. 2

Usjwo - Pon 31 Maj, 2010

1. Na temat, ale mimo zoltego koloru troche brakuje zaru, to zima w cieplych kolorach .
2. Nie widze,
3. Jak najbardziej na temat i pomysl dobry, ale technicznie mogles popracowac, za bardzo widac swietlowki, za malo snieg.
4. Tu odwrotnie do 1 - lato w zimnych kolorach, bardziej mi pasuje 1
5. Pomysl niestandardowy, pasuje do tematu, technicznie tez dobrze
6. Nie widze.
7. WB lezy :wink:
8. Nie widze.
9. Pierwsza klasa, podoba mi sie, ale nie na temat.

Glosuje na nr 5. Szanse na zwyciestwo mialy jeszcze 1 i 3.

lupo57 - Pon 31 Maj, 2010

2,3,5 ze wskazaniem na 2
AdrianD - Pon 31 Maj, 2010

Mnie podobają się 3,4,5 ale ostatecznie głos oddaję na 4
dr11 - Pon 31 Maj, 2010

Głosuję na 5. Podoba mi się pomysł :)
Djwalkman - Pon 31 Maj, 2010

Zdjęcie nr 5 jest dla mnie jedynym, które nie odeszło od tematu, cała reszta, to tylko zestawienia niebieskiego i czerwonego koloru (może jeszcze 3-ka nie odeszła od tematu za bardzo, ale reklama wakacji w zimowej scenerii to trochę za mało). Masza, twoje zdjęcie jest idealne pod każdym względem, ja bym je próbował sprzedać różnym firmom, bo ktoś kto robi napoje orzeźwiające, lodówki, zamrażarki lub coś podobnego, mógłby się tym zainteresować.
snpaulina - Pon 31 Maj, 2010

Głosuję za 3, za niebanalne podejście do tematu
Tadeuszek - Wto 01 Cze, 2010

Głosuje na 2. Świetne zdjęcie i pasuje do tematu konkursu :smile:
mga - Wto 01 Cze, 2010

1 - w nawet ładny zimowy zachód słońca (jaki tutaj przedstawiono) nie czuję żaru;
3 - fajnie zauważone (a fotograf ma czuć i zauważać), ale kadr i przepalenia bardzo mi się nie podobają;
4 - nie widzę;
9 - zatrzymałam się w patrzeniu, pięknie, ale...
wybieram zdjęcie maszy "klejnot dla kochanki"
w 100% na temat i za to dodatkowe coś.
Tak więc 5

zwirek210 - Wto 01 Cze, 2010

Na wstepie chciałem powiedziec niech to diabli. Nie zdążyłem nic zrobić na ten plener bo mnie robota ostatnio zalała a miałem tyle wizji :)
Do sedna. Najbardziej leżą mi 3 fotki 3, 5 i 6. Ostatecznie glos oddam na 5 choc Masza dobry pomysł tak nad wykonaniem do końca się nie postarałas. Strasznie drazni mnie płaskie oświetlenie i te refleksy na papryczce.

Lotuk - Sro 02 Cze, 2010

numer 2 - bo trzeba przy nim na dłużej się zatrzymać
Sunders - Sro 02 Cze, 2010

Oddaję głos na n-r 3.
szaleniec - Czw 03 Cze, 2010

To teraz ja!
Ogólnie to uważam że najlepsze zdjęcia to: 1, 3, 4 i 5 :)
Ale opowiedz trochę o wszystkich:

1. Bardzo dobry kadr i jakby sobie wyobrazić siebie na tej łące to na prawdę jest zimno a twarz rozgrzewają promienie słoneczne. Może i mało tego żaru ale mnie się podoba:)
2. Kolorystycznie widzę ten temat ale jakoś coś mi tu nie leży ;)
3. Świetne oko kolegi wprawiło mnie w dobry nastrój, fajna fotka:)
4. Ładne zdjęcie, świetne kolory. Podobna sytuacja jak na łące z nr 1 bo jak wejdziesz do morza to można paść z zimna;)
5. Świetny pomysł na temat choć wykonanie nie do końca przekonywuje;) Nie zgodzę się że czerń nie jest czarna jak to ktoś wspomniał ale razi mnie też ten odbłysk lampy!
6. Nie wiadomo co to i może ok tak miało być, ale jeśli chodzi o zw z tematem to tylko żar widzę.
7. moja - wiem może i pomysł był ale realizacja padła na maxa:/ za późno wpadłem na ten pomysł i nie było już czasu na realizację:/
8. Troche chaosu na zdjęciu i widzę tylko żar.
9. Nie ma żaru ani chłodu, tylko ciepło promieni słonecznych odczuwam;)

Dobra po długim namyśle zdecydowałem się że oddam głos na zdjęcie nr 5

mavrik - Czw 03 Cze, 2010

No to może teraz ja tak prawie na końcu. Plener bardzo fajny wymagający pobudzeń mózgowych w płatach ciemieniowych :) .

1) Może i nie powala na kolana ale bądź co bądź widać żar zachodzącego słońca a wszystko w scenerii zimowego chłodu.
2) kolorystycznie pokazany kontrast żaru i chłodu połączony drabiną podoba mi się i ja to kupuje
3) hmmm nie wiem w pomyśle coś jest coś tam siedzi ale może gdyby inne wykonanie ? nie wiem sam
4) to zdjęcie sprawia, że czuję się tak jak bym tam stał ,żar zachodzącego słońca który wiąże się z tym iż zaraz będzie naprawdę zimno a i chłodny wiatr docierający do mnie z falami sprawia że to zdjęcie najbardziej oddaje temat.
5) Pomysł naprawde fajny połączenie żaru i chłodu na zupełnie obcych sobie zmysłach czucia i samku naprawdę zasługuję na wielkie brawa jednak tak jak poprzednicy coś w tym zdjęciu jest takiego co nie przekonuje mnie w 100% do tego zdjęcia jednak co ? nie wiem.

6) myślałem że pomysł będzie moim najlepszym atutem biorąc pod uwagę iż jest to moje 1sze zdjęcie plenerowe i chyba 3 w ogóle pokazane szerszej widowni. Co to jest? kawałek lodu wyciągniętego z zamrażarki za tym serce rozgrzane do czerwoności roztapiające ten lód ... :) ciesze się jednak niezmiernie że nie zostałem zrugany i za kilka słów naprawdę pozytywnych opinij naprawdę szczerze dziękuję.

7) kolega nazywa się szaleniec? i chyba oddaje to ta praca przedstawiona:) - ciekawe czy na co dzień też taki szalony jesteś :) mimo że pewnie nie wygra ta fota to jest to praca po której obejrzeniu pojawił mi się uśmiech na twarzy.

8) Żar jest ale gdzie chłód? ciut słabsza wersja pracy nr. 1

9) piękne zdjęcie jednak chyba za słabo współgra z tematem.


mój głos wahał się pomiędzy 4 a 5 oba te zdjęcia są naprawdę mocne wybiorę jednak 4


Fajny plener bardzo dziękuję za udział miło było sie pokazać. Dalej do pracy nad sobą i do następnych plenerów :D
P.S martwi mnie spadająca liczba prezentowanych prac...:( :???:

masza - Czw 03 Cze, 2010

Temat pleneru był naprawdę trudny, ale dzięki temu pojawiło się wiele ciekawych prac :)
Brawa dla wszystkich, którzy wystawili swoje zdjęcia.
Podobały mi się: 2 (ciekawa koncepcja, gra kolorów), 3 (świetnie przyuważone), 6 (intrygujące!), 7 (dosłowność mnie rozwaliła :grin: ) i 9 (piękność sama w sobie).
Głosuję na zdjęcie nr 3 :)

zug - Czw 03 Cze, 2010

2 jeczka :wink:
hijax_pl - Czw 03 Cze, 2010

Glos na 5. Za pomysł. Kreatywność i tytuł, który oddziałuje na wyobraźnię :)
Rafał Celadyn - Pią 04 Cze, 2010

Też dam punkt za 5,z powodów jak powyżej+ładnie trzyma się tematu :smile: .
Pozdrawiam Rafał.

Wujek_Pstrykacz - Pią 04 Cze, 2010

Wyniki "VII wirtualnego pleneru" forum Optyczne.pl

Temat konkursu: Żar i chłód.

Do konkursu zgłoszono 9 zdjęć.
Łącznie oddano 24 ważne głosy. Jeden głos został oddany po terminie i nie został uwzględniony w wynikach.

III miejsce z 4 głosami zdobyło zdjęcie: nr 3, którego autorem jest Tomasz_

II miejsce z 6 głosami zdobyło zdjęcie nr 2, którego autorem jest xneon

I miejsce i zwycięstwo wynikiem 10 głosów zdobyło zdjęcie nr 5, którego autorem jest masza

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.
Zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group