forum.optyczne.pl

Propozycje - Co Wy na to- wymiana zdjec w duzych formatach?

Nikitaa - Nie 21 Lis, 2010
Temat postu: Co Wy na to- wymiana zdjec w duzych formatach?
Witam serdecznie :razz:
Chcialam poruszyc dzis temat udostepniania Naszych zdjec w wiekszych formatach. Czy zastanawialiscie sie aby otworzyc tu na forum na przyklad jakas "gielda" na ktorej mozna by wymieniac sie swoimi zdjeciami w wiekszych formatach. Wiem ze sa rozne miejsca specjalizujace sie w sprzedazy zdjec w tiff. Mam raczej na mysli bezgotowkowa wymiane, chociaz nie wykluczam jakies niewielkiej formy rekompensaty np na rzecz tego forum. W duzej mierze sa tu bardzo dobrzy amatorzy ktorzy nie koniecznie sa zainteresowani zyskiem materialnym, sama satysfakcja, duze zainteresowanie i uznanie to cos co wielu satysfakcjonuje. Nie wiem jak to praktycznie mozna by zorganizowac i czy jestescie tym pomyslem w ogole zainteresowani, ale byla by to jakas innowacja na forum i cos co jeszcze bardziej moze powiekszyc ilosc aktywnych forumowiczow :smile: .
Niektore zdjecia tutaj sa naprawde swietne i orginalne ja bardzo bym chciala miec kilka w formie fototapety lub obrazu na canvasie :mrgreen:

pozdrawiam Nikita :razz:

ps. koncepcja jest jeszcze nie dopracowana- poddalam tylko pomysl do ogolnej dyskusji

Tutejszyn - Nie 21 Lis, 2010

Niedawno ktoś opatentowal emotikon ":-)". Aby było śmieszniej, nie ten ktoś jest jego autorem. Gdyby ktoś inny poprosił mnie o jakieś moje zdjęcie, to: "a masz brachu, bierz. Chcesz jeszcze jakieś?" Ale raczej nic nie wrzuciłbym tu do wspólnego wora.
edmun - Nie 21 Lis, 2010

myślę że wygodniej i lepiej dla serwera będzie jeśli zainteresowany kontaktuje się bezpośrednio do autora po zdjęcie w większej rozdzielczości
Nikitaa - Nie 21 Lis, 2010

Tutejszyn napisał/a:
Gdyby ktoś inny poprosił mnie o jakieś moje zdjęcie, to: "a masz brachu, bierz. Chcesz jeszcze jakieś?" Ale raczej nic nie wrzuciłbym tu do wspólnego wora.


Jasne masz racje, ja raczej widzialabym to tak ze powstaje jakis dzial na forum dotyczacy wymiany zdjeciami "bazar", tam mozna by umieszczac zdjecia "male" ktore decydujemy sie ewentualnie wymienic , ludzie dyskutuja, targuja :twisted: haha /byloby wesolo/ :mrgreen: a sam final transakcji czyli wymiana zdjec o max rozdzielczosci dokonuje sie juz poza forum
pozdrawiam Nikitaa :razz:

edmun - Wto 23 Lis, 2010

no to mamy dział "Nasze zdjęcia". tam mamy zdjęcia max 800 pikseli na dłuższym boku.
Chcesz większe - piszesz do autora. Po co jakiś bazar arabski robić ?

hijax_pl - Wto 23 Lis, 2010

Ciekawy jestem jak wyglądałby taki bazar z formalnego, prawnego punktu widzenia? :)
MC - Wto 23 Lis, 2010

Nie za bardzo widzę sens organizowania czegoś takiego. Przede wszystkim taki "bazar" musiałby mieć dobrze napisany regulamin, a tego za darmo raczej nikt nie zrobi. Po drugie, portal pewnie by pobierał jakąś prowizję. Po trzecie - cały czas nie widzę sensu.
Gdybym chciał od kogoś zdjęcie w większym rozmiarze, to bym napisał PW z prośbą. Jeśli odpowiedź by była pozytywna to by było miło. Jeśli nie - to trudno.

Monastor - Wto 23 Lis, 2010

MC napisał/a:

Gdybym chciał od kogoś zdjęcie w większym rozmiarze, to bym napisał PW z prośbą. Jeśli odpowiedź by była pozytywna to by było miło. Jeśli nie - to trudno.

I tyle w temacie. Nie naprawiajmy czegoś, co nie jest zepsute :)

fatman - Wto 23 Lis, 2010

Również wydaje mi się, że kontakt z autorem na PW jest najwłaściwszą drogą.
Nie definiujmy tego i nie piszmy regulaminu.
O wszystkich innych aspektach fotografii możemy dyskutować w wątkach.

goltar - Wto 23 Lis, 2010

Ja także nie widzę większego sensu takiej "giełdy". Zamykam temat.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group