forum.optyczne.pl

Propozycje - Propozycja do testów zaawansowanych kompaktów cyfrowych

maziek - Sob 01 Wrz, 2007
Temat postu: Propozycja do testów zaawansowanych kompaktów cyfrowych
Tak ogólnie to przydałoby się więcej szczegółów charakteryzujących pewne podawane cechy. Np. manual fokus - zazwyczaj jest informacja że jest, albo że nie ma. A w zaawansowanych kompaktach może to być rozgrywane na różne sposoby i warto by taką dodatkową informację zamieścić. Konkretnie:

- czy MF jest dostępny "z obudowy" czy trzeba grzebać w menu

- jak realizowany (pierścień na obiektywie, osobne przyciski/manetka, poprzez przyciski normalnie służące do czego innego
(w ostatnim wypadku informacja, co w takim razie upośledza w obsłudze aparatu przejście na MF)

- czy jest "lupa" przy MF, czy włącza się ją automatycznie wraz z MF czy ręcznie na życzenie, jaki jest stosunek odwzorowania pixeli matrycy na powiększany fragment

- czy w trybie MF nadal działa prefokus kamery, czy też wówczas jesteśmy już wyłącznie zdani na ręczne nastawianie

- jak szybko MF "przebiega" od makro do ∞ i czy jest dwubiegowe

- jeśli przy MF wyświetla się skala w cm/m - czy jest ona adekwatna do rzeczywistości (czy nastawienie "w ciemno" na LCD/wizjerze ostrości na 1m spowoduje, że rzeczywiście aparat będzie ogniskował na 1m)

- ogólne odczucie, czy jest to jedynie dodany w celu reklamowym gadżet, czy też przydatna cecha.


Inna zawsze interesująca mnie cecha, to jak aparat zachowuje sie po wyłaczeniu zasilania oraz po wymianie baterii - pamięta ostatnie ustawienia, resetuje się do stanu fabrycznego etc.

Jeszcze inna sprawa dotyczy ustawień tzw. custom - brakuje mi informacji, ile zestawów takich ustawień mozna na raz zapamiętać. (Tzn. czasem jest to napisane, że np. 4, a czasem nie jest w ogóle i wtedy nie widomo, czy nie jest, bo mozna tylko jedno zapamiętać, czy po prostu pominięto ich liczbę)

Żeby nie wyglądało, że gderam, to chciałem powiedzieć, że tak w ogóle to odwaliliście i odwalacie fantastyczną robotę, z owoców której korzystam od lat, tzn. zacząłem od testów lornetek spod znaku pracowni meteorów...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group