forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Co wybrac? 5D, D300, czy 40D ?

Rusek - Wto 18 Wrz, 2007
Temat postu: Co wybrac? 5D, D300, czy 40D ?
Chlopaki musze pilnie zmienic korpusik - co polecacie z tych trzech, czy warto wchodzic w 5D biorac pod uwage jego wiek? i mozliwosc pojawienia sie jego nastepcy? Pozdrawiam :)
goltar - Wto 18 Wrz, 2007

a jaką masz szklarnię ? :roll:
Arv - Wto 18 Wrz, 2007
Temat postu: Re: Co wybrac? 5D, D300, czy 40D ?
Rusek napisał/a:
Chlopaki musze pilnie zmienic korpusik - co polecacie z tych trzech, czy warto wchodzic w 5D biorac pod uwage jego wiek? i mozliwosc pojawienia sie jego nastepcy? Pozdrawiam :)

Zależy do czego. Tak ogólnie to pewnie najlepsze fotki zrobi Full Frame. Ale FF ma też swoje wady.
Mnie fascynuje pozom wypasu nowego Nikosia. Zawsze uważałem, że body jest rzeczą drugorzędną po obiektywach. Ale jeżeli jego matryca nie będzie szumieć (jest na to szansa), to będę oszczędzał aż go sobie kupię.

Rusek - Wto 18 Wrz, 2007

szklarnia nie za duza dlatego nie biore jej pod uwage. W tym co robie wykorzystuje gora 2 obiektywy staloogniskowe.
goltar - Wto 18 Wrz, 2007

Rusek napisał/a:
W tym co robie wykorzystuje gora 2 obiektywy staloogniskowe.
a co robisz ? jeśli tylko stałki to może macro ?
Rusek - Wto 18 Wrz, 2007

no wlasnie dla mnie najwazniejsza jest mala ilosc szumow, oraz zakres tonalny - nie ma testow D300 wiec niewiadomo co to bedzie, a 5D jest juz doglebnie przetestowany mimo iz nie posiada "wodotryskow" - jakie sa jego najwieksze wady? pytam uzytkownikow :)
MM - Wto 18 Wrz, 2007

Czy z łaski swojej napiszesz kolego w jakim systemie byłeś do tej pory i jakiego typu masz zamiar robić zdjęcia? No i czego najbardziej wymagasz od aparatu.
Jeżeli brak szumów to 5D brakuje konkurencji. Jeżeli zakres tonalny to pomyśl o 5D a jeszcze lepiej o Fuji S5 Pro.
Na podstawie szczątkowych danych ciężko wybrać dopasowany aparat.
Miło by było też wiedzieć jakich szkieł potrzebujesz i jaką sumę masz zamiar wydać. Bo napisać, że chcę dobry aparat to każdy potrafi, trzeba jeszcze dokładnie sprecyzować swoje wymagania by później nie było małego zdziwienia i pretensji do doradzających.

Ja tylko napiszę, że dla mnie warto wchodzić w 5D przy jego obecnych cenach. Mam też 20D, robiłem zdjęcia 40D, D200 i innymi i te aparaty przy zdecydowanej większości zdjęć jakie robię leżałyby sobie spokojnie w torbie foto.

Rusek - Wto 18 Wrz, 2007

wczesniej bylem w systemie V - Viktora Hasselblad (i nadal w nim jestem) aparatu uzywam tylko do portretowania - nie slubnego, nie reportazowego, statyczny - aranzowany portret, nie znajac i nie sledzac rynku oraz technologii - popelnilem blad i kupilem Pentaxa K10 - nie zadowala mnie jakosc zdjec (szumy) powyzej 100 ISO. Dlatego musze zmienic aparat - na szklo moge wydac duzo - najwazniejsze zeby bylo dobre - nie interesuja mnie zadne zoomy. Ale pytanie dotyczylo aparatow a nie optyki. Pozdrawiam Serdecznie!

p.s wiem ze kazdy system oferuje dobre szkla - dlatego o to zapytam pozniej.

MM - Wto 18 Wrz, 2007

No to masz tylko do wyboru dwa aparaty.
Canon 5D potrafi być niesamowity i jak potrafisz dobrze ustawić WB to z niesłychanym realizmem odda naturalność wizerunku człowieka (nawet z takim 85/1.8 )
Fuji S5 Pro też warto sprawdzić, widziałem co potrafi poprzednik S3 Pro (miałem w ręku pełne kadry ze studia) i to jest ten sam poziom co 5D.
O innych nawet nie masz co myśleć. A jak Ciebie stać to kupuj 1Ds Mark III plus 85L i 135L, gdybym miał kasę to.... już bym zamawiał :lol:

Rusek - Pią 21 Wrz, 2007

no tak - tez mysle ze 5D ale wlasnie dowiedzialem sie ze podobno ma wyjsc upgrade...poczekam jeszcze chwile :) dzieki za odpowiedz!
jaad75 - Nie 30 Wrz, 2007

MM, przypomnę może, że kolega Rusek usilnie chciał portretować krótkimi szkłami i bardzo bronił tej opcji w tym wątku:
http://forum.optyczne.pl/...der=asc&start=0
Myślę, że w świetle tego, co pisał półtora miesiąca temu, można jego opowieści między bajki włożyć... :lol:

lech pepliński - Pon 01 Paź, 2007

MM - a co byś polecił do ślubnego reportażu ? I raczej tylko Canon .
MM - Pon 01 Paź, 2007

lech pepliński napisał/a:
MM - a co byś polecił do ślubnego reportażu ? I raczej tylko Canon .


Ja to robię z ogromną satysfakcją na 5D i lepszego body za ludzkie pieniądze (na pewnym poziomie) nie znam. Niedługo ciekawą alternatywą może się stać D300 Nikona i oczywiście warto polecić też Fuji S3 PRo i S5 Pro.

Rusek - Sob 13 Paź, 2007

jaad75 napisał/a:
MM, przypomnę może, że kolega Rusek usilnie chciał portretować krótkimi szkłami i bardzo bronił tej opcji w tym wątku:
http://forum.optyczne.pl/...der=asc&start=0
Myślę, że w świetle tego, co pisał półtora miesiąca temu, można jego opowieści między bajki włożyć... :lol:


ktore opowiesci? - chyba masz problem z uwaznym czytaniem? a co to hasselblad to jakies fiu fiu jest? uzywanego 501 CMa mozesz kupic taniej niz mydelnice pentaxa. Tylko ze musisz nauczyc sie najpierw obslugiwac swiatlomierz zewnetrzny... :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group