forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - autofocus w 350 D - jeden czy wiele punktów

MartinF - Pią 09 Cze, 2006
Temat postu: autofocus w 350 D - jeden czy wiele punktów
Mam problem, mam 350D i obiektyw 24-105 4L IS. Aparat przy stosowaniu tego obiektywu ostrzy bardzi szybko, ale nie zawsze chce wybierać srodkowy punkt - nawet kiedy jest on najwyraźnijejszy w kadrze, najczesciej szuka obiektów do ostrzenia na skraju. W przypadku natomiast wybrania tylko jednego punktu do nastawienia ostrości, nie zawsze poprawnie ją nastawia - często obraz jest nieostry, lub autofocus się gubi, jaka tego moze byc przyczyna?
Arek - Pią 09 Cze, 2006

Jak pracujesz z jednym punktem, musi on trafić na jakiś kontrastowy obszar. Jak trafia na jednolite tło, to najlepsze szkło sie zgubi
MartinF - Pią 09 Cze, 2006

A jak wygląda kwestia, w trybie pełnym autofocusa, szukania przez aparat do ostrzenia punktów skrajnych, a nie tego który znajdujde się w centrum. Mam wrażenie, ze obiektyw kitowy czesciej wybierał punkty centralne, a nie boczne. Może jest to problem autufokusa w 350D? Ale musze przyznać, ze prętkość L jest zaskakujaca, nie ma żadnych problemów z lustrai, z ostrzeniem pod światło, czy w ciemnym pomieszczeniach. Ostrość ustawia praktycznie równocześnie z znaciśnieciem spustu.
Arek - Pią 09 Cze, 2006

Nie wiem jak to jest w 350D, bo jego nie uzywam. Moze inni uzytkowicy tego aparatu sie wypowiedza. Szybkosc 24-105 zas nie dziwi, bo to USM

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group