forum.optyczne.pl

Propozycje - Uaktualnianie listy testowanych obiektywów.

pioroon - Czw 24 Sty, 2013
Temat postu: Uaktualnianie listy testowanych obiektywów.
Czy Redakcja mogłaby dodać do procedury testowej (pewnie dokumentacja też wchodzi w skład testów) uaktualnianie listy w temacie OBIEKTYWY TESTOWANE NA OPTYCZNE.PL?

Testów przybywa i szczerze mówiąc trochę to irytujące, jeżeli chcę zajrzeć do testu danego szkła i muszę szukać w całym dziale Obiektywy.

Bardzo rzadko lista jest aktualizowana wraz z pojawieniem się informacji o teście danego obiektywu. Może by to zmienić? ;)

Tak po 5 minutach szukania lista nie zawiera informacji o testach:
1. Zeiss 50mm/f2 (najnowszy test ;) )
2. Canon 24-70 II
3. Samsung NX 20mm/f2.8
4. Canon 28/f2.8 IS USM
5. Sigma 35/f1.4
itd. itd.

Generalnie wygląda, że lista dawno nie aktualizowana :P

goltar - Sob 26 Sty, 2013

pioroon słuszna uwaga, temat ja utworzyłem i faktycznie trochę o nim zapominam. Postaram się poprawić :)
pioroon - Sob 26 Sty, 2013

goltar, dzięki, myślę że wiele osób będzie 'dźwięcznych' ;)
muzyk - Nie 27 Sty, 2013

Goltar, ale to wypas jest!
W końcu wszystko razem, w tym forumowe gaworzenie o słoikach.
Dzięki!

pioroon - Nie 27 Sty, 2013

muzyk, to Ty pierwszy raz tam wszedłeś???????????
Poza tym na razie lista nie jest uaktualniona :P . Jak będzie wszystko to dopiero będzie wypas :)

goltar - Nie 27 Sty, 2013

Lista już powinna być aktualna, jeśli znajdziecie jakieś błędy lub braki to piszcie w tym temacie.
dcs - Nie 27 Sty, 2013

goltar,

Sigma
brak Sigma 70-300 mm f/4-5.6 DG OS

Canon
Canon EF 50 mm f/1.8 -brakuje II w nazwie

Panasonic
brak Leica DG MACRO-ELMARIT 45 mm f/2.8 ASPH. M.O.I.S. /-w "Leica" tez go nie ma/

Samsung
brak NX 30 mm f/2.0

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2013 20:05 ]
Nikon
Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G -brak ED :wink:

goltar - Nie 27 Sty, 2013

Dzięki :!:
Poprawione.

Soniak10 - Sob 02 Mar, 2013

To jeszcze mała uwaga odnośnie obiektywów: w wyszukiwarce warto byłoby dodać filtr na obiektywy "makro". To dość często poszukiwana kategoria szkieł, a żeby się takowych doszukać i wziąć do porównania, to trzeba przebijać się przez dość obszerną listę obiektywów w bazie.
Pozdro

Stuku - Nie 03 Mar, 2013

I kolejna uwaga jaka się narzuca. Czy ktoś z moderacji czyta czasem komentarze ?!

Przykład:

Wady: jaki obiektyw polecili byście w miejsce tego?
Zalety: jaki obiektyw polecili byście w miejsce tego?
Podsumowanie: jaki obiektyw polecili byście w miejsce tego?

moronica - Nie 03 Mar, 2013

Stuku, testy nie sa od radzenia. poza tym sporo z nich zawiera porownania do innych obiektywow wiec wystarczy poczytac zamiast walic prosto do podsumowania
komor - Nie 03 Mar, 2013

Stuku napisał/a:
I kolejna uwaga jaka się narzuca. Czy ktoś z moderacji czyta czasem komentarze ?!

Zlituj się…

Sunders - Nie 03 Mar, 2013

Stuku napisał/a:
I kolejna uwaga jaka się narzuca. Czy ktoś z moderacji czyta czasem komentarze ?!


Stuku, jak chcesz mieć pewność, że dany komentarz będzie przez moderację przeczytany, to po prostu kilkaj ikonkę "!" :smile:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group