forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Plotki, Zapowiedzi sprzętu, Prototypy, Nowości

dcs - Nie 11 Sty, 2015
Temat postu: Plotki, Zapowiedzi sprzętu, Prototypy, Nowości
Nowe obiektywy Sony FE do pełnoklatkowych bezlusterkowców.
http://www.dpreview.com/a...-alpha-7-system

90mm f/2.8 Macro G OSS 1:1
35mm f/1.4 Zeiss Distagon T*
28mm f/2 z dwoma konwerterami: 21mm i 16mm fisheye
24-240mm f/3.5-6.3 OSS 

lcf - Nie 11 Sty, 2015

No, w końcu i makro - powoli system zaczyna mieć ręce i nogi :) .
Lucas1981r - Pon 12 Sty, 2015

Ciekaw jestem ceny i pierwszych testow tego Macro 90mm :) vs. Tamron 90mm vs Samsung 60mm :)
akira - Sob 17 Sty, 2015

Zaboli jak pokażą ceny :mrgreen: u nich tak zawsze było i będzie
dcs - Nie 18 Sty, 2015

Ranking aparatów posiadanych przez użytkowników Flickr 2013-2014 https://blog.flickr.net/en/2015/01/13/camera-ownership-on-flickr-2013-2014/
Werwik - Pon 26 Sty, 2015

Czy ktoś gdziekolwiek widział jakieś ploty o Nikonie D5? :D Tak sobie myślę, że za 2 lata powinien być.. Odpuściłem D4s z zamiarem doczekania D5 i nogami przebieram oczekując na jakakolwiek informację :)
MM - Pon 26 Sty, 2015

Hmm...
Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania...

Klik


:mrgreen: :razz:

dcs - Wto 27 Sty, 2015

Przyszłość Fotografowania
http://issuu.com/nikonpol...2dfc1605effc7/0

Raport przygotowany na zlecenie Nikon

jaad75 - Pią 30 Sty, 2015

Koniec z kiepskim DR u Canona?
http://camyx.com/rumors/2...el-sensor-sony/
Jeśli to prawda, to ciekawe co z niżej rozdzielczymi sensorami, a przede wszystkim, czy będą się dzielić technologią Dual Pixel CMOS AF z Sony...

komor - Pią 30 Sty, 2015

Hell froze over? :)
jaad75 - Pią 30 Sty, 2015

komor, na to wygląda... :smile:
Ale kto wie ile w tym prawdy...

WojciechW - Pią 30 Sty, 2015

dcs napisał/a:
Przyszłość Fotografowania
http://issuu.com/nikonpol...2dfc1605effc7/0

Raport przygotowany na zlecenie Nikon


Niestety wygląda niepokojąco. Może przed kupnem aparatu trzeba się będzie poddać operacji wszczepienia chipu w jakąś część ciała?

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

jaad75 - Pon 02 Lut, 2015

Kolejna specyfikacja 5Ds nic nie wspomina o Dual Pixel, a wręcz mówi o CDAF z rozpoznawaniem twarzy, to uwiarygadnia trochę tę plotkę o matrycy Sony...
http://photorumors.com/20...1dc-price-drop/

kufel - Wto 03 Lut, 2015

hmm, to dość ciekawe, biorąc pod uwagę, ze canon ma chyba możliwość wyprodukowania we własnym zakresie lepszej pod względem DR matrycy, i to zarówno w kwestii możliwości technologicznych jak i posiadania własnych linii produkcyjnych. kooperacja zapewne wychodzi taniej.

zresztą , dla mnie jako użytkownika mało istotne czy matryca jest z sony czy z "biedronki" ; ma po prostu działać przyzwoicie.

btw, jeśli sprawdzi się info o lepszym DR w lustrach canona to koronny argument przeciw wyborze tego systemu odejście do lamusa. zostaje jeszcze tylko kwestia wykrzywionych paluchów... ;)

jaad75 - Wto 03 Lut, 2015

kufel napisał/a:
hmm, to dość ciekawe, biorąc pod uwagę, ze canon ma chyba możliwość wyprodukowania we własnym zakresie lepszej pod względem DR matrycy, i to zarówno w kwestii możliwości technologicznych jak i posiadania własnych linii produkcyjnych.
Najwyraźniej nie ma.
kufel napisał/a:
btw, jeśli sprawdzi się info o lepszym DR w lustrach canona
Pytanie, czy będą potrafili sensownie oprogramować te matryce... Równie dorze mogą dalej wrzucać ten swój bezsensownie duży bias.
kufel napisał/a:
zostaje jeszcze tylko kwestia wykrzywionych paluchów... ;)
Nie no jest jeszcze kwestia obciachu pokazania się na mieście z Canonem... :razz:
kufel - Wto 03 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Pytanie, czy będą potrafili sensownie oprogramować te matryce... Równie dobrze mogą dalej wrzucać ten swój bezsensownie duży bias.
no to jaki wtedy byłby sens wkładania nie swoich matryc jeśli celem kooperacji nie miałaby być poprawa osiągów? jesli mieliby "psuć" te matryce oprogramowaniem ( w co wątpię) to po prostu mogą zostać przy swoich i robić dalej to samo.

jaad75 napisał/a:
Nie no jest jeszcze kwestia obciachu pokazania się na mieście z Canonem... :razz:
racja... ciągle kanałami muszę chodzić...
jaad75 - Wto 03 Lut, 2015

kufel napisał/a:
no to jaki wtedy byłby sens wkładania nie swoich matryc jeśli celem kooperacji nie miałaby być poprawa osiągów?
Być może celem kooperacji jest możliwość posiadania tak upakowanej matrycy, a nieumiejętność wyprodukowania jej samemu? Być może inwestycja w unowocześnienie linii produkcyjnych byłaby zbyt dużym obciążeniem dla Canona?
kufel - Wto 03 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Być może inwestycja w unowocześnienie linii produkcyjnych byłaby zbyt dużym obciążeniem dla Canona?
czyli jak napisałem wcześniej, kooperacja zapewne wychodzi taniej. całkiem prawdopodobne.

jaad75 napisał/a:
a nieumiejętność wyprodukowania jej samemu?
w to raczej wątpię- canon pokazał kilka prototypów mocno upakowanych matryc (aps-h chyba) , było też info tu na optycznych. Inną kwestią są oczywiście osiągi tych matryc...
jaad75 - Wto 03 Lut, 2015

kufel napisał/a:
w to raczej wątpię- canon pokazał kilka prototypów mocno upakowanych matryc
Wiesz, co innego pokazać prototyp, a co innego wdrożyć produkcję na skalę masową.
kufel - Wto 03 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Wiesz, co innego pokazać prototyp, a co innego wdrożyć produkcję na skalę masową.
czyli wracamy do kwestii finansowej :)
jaad75 - Wto 03 Lut, 2015

kufel, zapewnienia powtarzalności produkcji, wymiany linii produkcyjnej itd. To poniekąd głównie kwestia finansowa, ale nie tylko. Nie przerzucą się też przecież na nowy proces produkcyjny od razu - muszą to zrobić płynnie, więc de facto utrzymywać znacznie więcej linii niż potrzeba przez jakiś czas.
kufel - Wto 03 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
To poniekąd głównie kwestia finansowa, ale nie tylko. Nie przerzucą się też przecież na nowy proces produkcyjny od razu - muszą to zrobić płynnie, więc de facto utrzymywać znacznie więcej linii niż potrzeba przez jakiś czas.
;)
jaad75 - Sro 04 Lut, 2015

kufel, no ok, niech Ci będzie. W sumie wszystko można podpiąć pod kwestie finansowe.

BTW, jutro o tej porze powinno już być dużo oficjalnych konkretów w kwestii pentaksowego FF, a raczej szkieł do niego...

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 07:45 ]
Widzę, że jak zwykle wymsknęło się paręnaście godzin za wcześnie:

HD Pentax D FA 150-450mm f/4.5-5.6


HD Pentax D FA* 70-200mm f/2.8

kufel - Sro 04 Lut, 2015

ciekawe te premiery. długich , nowszych szkieł, to u pentaxa brakowało chyba. chetnie potestowalbym 150-450.
komor - Sro 04 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
HD Pentax D FA* 70-200mm f/2.8

Jakieś szczegóły o AF są?

jaad75 - Sro 04 Lut, 2015

komor, pierścieniowe SDM.

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 12:40 ]
kufel napisał/a:
długich , nowszych szkieł, to u pentaxa brakowało chyba. chetnie potestowalbym 150-450.

Do tej pory z nowszych tele były dostępne:

DA50-200/4-5.6 (w trzech wersjach)
DA55-300/4-5.8 (dwie wersje)
DA*50-135/2.8
DA*60-250/4
DA*200/2.8
DA*300/4
DA560/5.6

teraz dojdą te dwa.

kufel - Sro 04 Lut, 2015

jaad, mało precyzyjnie sie wyraziłem; często był zarzut ze i pentaxa brak czegoś do spottingu jak np 100-400 albo reporterskiego 70-200 2.8 . teraz po wypuszczeniu telezooma ważna luka jest uzupełniona. szkła, które wymieniłeś to w większości do wszystkiego i do niczego spacerzoomy, pomijając te o swiatłosile 2.8.

można powiedzieć, że pentax uzupełnił ofertę o najbardziej brakujące mu szkła w tym segmencie.

komor - Sro 04 Lut, 2015

kufel napisał/a:
teraz po wypuszczeniu telezooma ważna luka jest uzupełniona.

O ile jakość optyczna będzie przyzwoita. :)

kufel - Sro 04 Lut, 2015

komor napisał/a:
O ile jakość optyczna będzie przyzwoita. :)
nie wiem jak tam ostatnie produkty pentaxa stoją jakościowo, ale padaki chyba nie będzie. mnie tam bardziej jakość AF zastanawia :) w porównaniu do szkieł konkurencji.
jaad75 - Sro 04 Lut, 2015

kufel napisał/a:
mnie tam bardziej jakość AF zastanawia :) w porównaniu do szkieł konkurencji.
Już DC sa dość szybkie, SDM nie obciążony przekładniami na śrubokręt też byłby, pierścieniowy tym bardziej będzie. Do tego te szkła mają focus limitery, więc ograniczjąc zakres jeszcze będzie można je przyspieszyć - jakoś szybkość AF mnie nie martwi, bardziej ineresuje mnie jakość, bo tu poprzeczka postawiona jest dość wysoko.

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 16:21 ]
kufel napisał/a:
szkła, które wymieniłeś to w większości do wszystkiego i do niczego spacerzoomy, pomijając te o swiatłosile 2.8.
Nie powiedziałbym, że 300/4, 60-250/4, czy 560/5.6, to szkła do wszystkiego i do niczego...
kufel - Sro 04 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
jakoś szybkość AF mnie nie martwi,
a dokładność? śledzenie szybkich a czasem bardzo szybkich samolotów , czy nawet samochodów rajdowych ( w przypadku 70-200 2.8) to jednak ogromne wyzwanie. jak wiadomo nawet stara elka 100-400 daje rade o nikonowych i canonowych 70-200 nie wspominając. chciałbym zobaczyć kiedyś jakiś rzetelny test af c/n/p/s.

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 16:24 ]
jaad75 napisał/a:
Nie powiedziałbym, że 300/4, 60-250/4, czy 560/5.6, to szkła do wszystkiego i do niczego...
fakt znów sioe rozpędziłem, coś nieuważnie czytam ostatnio... ale z wypełnieniem luki chyba sie zgodzisz?
jaad75 - Sro 04 Lut, 2015

kufel napisał/a:
a dokładność? śledzenie szybkich a czasem bardzo szybkich samolotów , czy nawet samochodów rajdowych ( w przypadku 70-200 2.8) to jednak ogromne wyzwanie. jak wiadomo nawet stara elka 100-400 daje rade o nikonowych i canonowych 70-200 nie wspominając. chciałbym zobaczyć kiedyś jakiś rzetelny test af c/n/p/s.
Nasłuchałeś się opowieści kozidrona. :razz: Już obecne szkła na współczesnych korpusach dają radę, Sigmy też, ba nawet Tamrony (linkowałem w innym wątku cały wątek sportowy robiony Pentaksami) - będzie szybciej, będzie tylko lepiej. A i jakość AF-C jest u Pentaksa coraz lepsza z kolejnymi generacjami SAFOX-a.
kufel napisał/a:
ale z wypełnieniem luki chyba sie zgodzisz?
Zgodzę się oczywiście, choć mnie bardziej ciekawią inne szkła - ma być w sumie 8 premier szkieł w tym roku.
Na pewno z korpusem FF pokażą 24-70/2.8 i jakiegoś kitowca, do tego nowy 18-50/4-5.6 z następcą K-50, na starej roadmapie jest też UWA - zostają jeszcze dwa obiektywy... :cool:

kufel - Sro 04 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Nasłuchałeś się opowieści kozidrona. :razz:
ale kozidron chyba osobiście porównywał omawiane szkła wiec zakładam, ze wiedział o czym mówi ;)

jaad75 napisał/a:
Już obecne szkła na współczesnych korpusach dają radę, Sigmy też, ba nawet Tamrony
a osiągają poziom C/N ? o śledzeniu mowie i dokładności.

jaad75 napisał/a:
(linkowałem w innym wątku cały wątek sportowy robiony Pentaksami)
przeoczyłem. dobrze byłoby zrobić porównanie kilku systemów i ich podobnych szkiel.

jaad75 napisał/a:
będzie szybciej, będzie tylko lepiej. A i jakość AF-C jest u Pentaksa coraz lepsza z kolejnymi generacjami SAFOX-a.


w to nie wątpie. lepiej późno niz wcale :P

jaad75 napisał/a:
Zgodzę się oczywiście, choć mnie bardziej ciekawią inne szkła
miałem dopisać, ze wiem , ze to nie za bardzo interesujące Cie szkła ;) ale to jednak spory kawałek tortu spotting, sport etc.

jaad75 napisał/a:
Na pewno z korpusem FF pokażą ...
w roku 2134 czy 2178? :P ;) bo długo już przeciągają wypuszczenie tego korpusu, juz nawet nie licząc od plotek ale oficjalnych wypowiedzi.
jaad75 - Sro 04 Lut, 2015

kufel napisał/a:
ale kozidron chyba osobiście porównywał omawiane szkła wiec zakładam, ze wiedział o czym mówi ;)
koziron twierdził, że miał w ręce K-5II, ale nie zauważył różnicy w AF w stosunku do K-5, więc jego wiarygodność jest dla mnie w tej kwestii zerowa, ale dajmy temu spokój.
kufel napisał/a:
a osiągają poziom C/N ? o śledzeniu mowie i dokładności.
Zależy których - jednocyfrowych korpusów na pewno nie, dwucyfrowych Canonów, czy Nikonów D7x00 jak najbardziej (jeśli o K-3 mowa). Oczywiście z tym samym szkłem. Hybrydowe szkła SDM są wolniejsze od Sigm HSM, więc tym bardziej wolniejsze od pierścieniowych SWM i USM.
kufel napisał/a:
w roku 2134 czy 2178? :P ;)
W tym roku. :smile: Niebawem się przekonasz. :cool:
kufel napisał/a:
bo długo już przeciągają wypuszczenie tego korpusu, juz nawet nie licząc od plotek ale oficjalnych wypowiedzi.
2 lata z małym hakiem. Mają pół roku opóźnienia w stosunku do moich pierwotnych informacji.
Sunders - Sro 04 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
kufel napisał/a:
a dokładność? śledzenie szybkich a czasem bardzo szybkich samolotów , czy nawet samochodów rajdowych ( w przypadku 70-200 2.8) to jednak ogromne wyzwanie. jak wiadomo nawet stara elka 100-400 daje rade o nikonowych i canonowych 70-200 nie wspominając. chciałbym zobaczyć kiedyś jakiś rzetelny test af c/n/p/s.
/.../ obecne szkła na współczesnych korpusach dają radę, Sigmy też, ba nawet Tamrony


jaad75, które obiektywy "Sigmy, ba nawet Tamrony" nadają się do spottingu?

jaad75 - Sro 04 Lut, 2015

Sunders, miałem akurat rajdy i sport w ogólności, a nie spotting, bo ani się na nim znam, ani zajmuję. :roll:

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 21:28 ]
Ponoć jednak silniki AF w nowych szkłach, to nie Ring SDM, a (Ring?) DC.

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 21:32 ]
DFA70-200/2.8:
Cytat:

Dust and water sealed (sealing in 13 different places)
Image circle covers 35mm format (full frame lens)
New nanotechnology coating called "Aero Bright coating II"
HD coating
Two super ED, two ED and four low dispersion elements
Quick shift focus system selector: "QFS / A", "QFS / M", "MF"
"QFS / A" autofocus priority. "QFS / M" manual focus priority
DC motor
Circular aperture
3-stage focus limiter
SP coating on the front lens
New removable tripod mount
Price in Japan: 260,000 yen with tax (around $2,200, expectUS price will be lower

DFA150-450/4.5-5.6:
Cytat:

Dust and water sealed (sealing in 21 different places)
Image circle covers the 35mm format (full frame lens)
HD coating
Three ED, one low dispersion element
Design for high megapixels sensor
Quick shift focus system selector: "QFS / A", "QFS / M", "MF"
"QFS / A" autofocus priority. "QFS / M" manual focus priority
Four places of the AF button (every 90 degrees to the lens barrel)
Focus preset mode for storing the focus position
AF Cancel fixing force the focus position in the continuous AF
DC motor
Zoom lock lever
Circular aperture
3-stage focus limiter
SP coating on front element
New removable tripod mount
Price in Japan: 275,000 yen including tax (around $2,300)

dcs - Czw 05 Lut, 2015

Hmm...
jaad75 - Czw 05 Lut, 2015

Tak, nie Ty jeden zauważyłeś. :smile:
Rozmiarowo jednak będą się dość mocno różniły.

Wojmistrz - Czw 05 Lut, 2015

I przynajmniej już wiemy, jaki widzieliśmy aparat na Canon Connect Station CS100


dcs - Czw 05 Lut, 2015

Sony A7 II -bebechy
http://www.lensrentals.co...onys-new-camera

jaad75 - Czw 05 Lut, 2015

Wojmistrz napisał/a:
I przynajmniej już wiemy, jaki widzieliśmy aparat na Canon Connect Station CS100
Canonowa wersja zaawansowanego entry level? Ciekawe, czy dadzą uszczelnienia i porządny wizjer... :wink:
komor - Czw 05 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Ciekawe, czy dadzą uszczelnienia i porządny wizjer...

Sądząc z wyglądu kominka – wizjera nie dadzą. A jest drugie kółko z tyłu?

nienietaktak - Czw 05 Lut, 2015

komor napisał/a:
A jest drugie kółko z tyłu?
chyba jakiś wybierokółkak, czy coś ;)
jaad75 - Czw 05 Lut, 2015

nienietaktak napisał/a:
chyba jakiś wybierokółkak
To straszne. :razz:
kufel - Czw 05 Lut, 2015

komor napisał/a:
A jest drugie kółko z tyłu?
patrząc na przedstawione tu foto od góry - wygląda na to, że tak.

nienietaktak napisał/a:
chyba jakiś wybierokółkak, czy coś ;)
ojej, muzyk znów sie załamie :razz:

jaad75 napisał/a:
W tym roku. :smile: Niebawem się przekonasz. :cool:
a to dobrze. trzymam kciuki za ff pnetaxa, bo pewnie dobra maszyna bedzie pod względem obrazowania. inna sprawa, ze ff w portfolio producenta to kwestia nie tylko ekonomiczna a prestiżowa*.

*tak, wiem jaad, pentax zawsze szedł pod prąd ;)

jaad75 napisał/a:
Zależy których - jednocyfrowych korpusów na pewno nie, dwucyfrowych Canonów, czy Nikonów D7x00 jak najbardziej (jeśli o K-3 mowa).
no mnie bardziej chodziło o porównywalne dość puszki czyli czyli jak napisałeś.

jaad75 napisał/a:
kufel napisał/a:
a osiągają poziom C/N ? o śledzeniu mowie i dokładności.
Zależy których - jednocyfrowych korpusów na pewno nie,
masz na mysli jedynki czy wszystkie pozostałe jednocyfrowe , tj 5d , 7d?
jaad75 - Czw 05 Lut, 2015

kufel napisał/a:
inna sprawa, ze ff w portfolio producenta to kwestia nie tylko ekonomiczna a prestiżowa*.
Tak właśnie widzę obecną politykę Pentaksa - zatrudnianie pro, jako ambasadorów i wypuszczanie pro szkieł i puszki w stylu D8x0/5DIII. Długofalowa taktyka, ktora powinna przynieść efekt w postaci sprzedaży w niższych segmentach, tyle, że ten efekt wymaga czasu, a tego czasu lustrzanki IMHO nie mają aż tyle (zwłaszcza w niższych segmentach).
kufel napisał/a:
masz na mysli jedynki czy wszystkie pozostałe jednocyfrowe , tj 5d , 7d?
Wszystkie aktualne modele jednocyfrowe.
Sunders - Czw 05 Lut, 2015

http://www.canonwatch.com...release-leaked/
jaad75 - Czw 05 Lut, 2015

Sporo zdjęć i m.in. MTF-y z nowego 150-450 Pentaksa:
http://translate.googleus...3ynUw4l4yokVgcw

Tłumaczenie z japońskiego na angielski jak zwykle tragiczne, ale coś tam się można domyśleć.

forrest - Czw 05 Lut, 2015

komor napisał/a:
Sądząc z wyglądu kominka – wizjera nie dadzą. A jest drugie kółko z tyłu?


komor, jest coś takiego:

dcs - Czw 05 Lut, 2015

Jak ta wersja Canona z górnym wyświetlaczem wejdzie do produkcji,
to gdzie miejsce na następcę 70D :?:

Wojmistrz - Czw 05 Lut, 2015

Drugie kółko pomijając zamontowane funkcje, jest takie jak w co lepszych kompaktach i EOS M.
komor - Pią 06 Lut, 2015

dcs napisał/a:
ak ta wersja Canona z górnym wyświetlaczem wejdzie do produkcji,

No i weszła. http://www.optyczne.pl/79...i_EOS_760D.html

dcs napisał/a:
to gdzie miejsce na następcę 70D

Też się zastanawiam, ale wychodzi na to, do dwucyfrowej serii brakuje jednak kluczowych cech, czyli lepszego wizjera, lepszego chwytu, lepszego AF. Jedyne co jest, to górny wyświetlacz (przydatny ale nie kluczowy) oraz to nieszczęsne tylne kółko. Z tym że ja zawsze twierdziłem, że przy odrobinie wprawy 3-cyfrowe Canony wcale nie są takie niewygodne w trybie M, o ile się nie uprawia reporterki.

jaad75 - Pią 06 Lut, 2015

Następca K-50, czyli K-S2:





muzyk - Pią 06 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Następca K-50, czyli K-S2:

:neutral:

WojciechW - Pią 06 Lut, 2015

A w kolorach morskich też będzie?

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW


PS. Widać kółeczka i z tyłu i z przodu oraz ruchomy ekran. To ostatnie to chyba duża nowość u Pentaxa?

jaad75 - Pią 06 Lut, 2015

WojciechW napisał/a:
PS. Widać kółeczka i z tyłu i z przodu oraz ruchomy ekran.
Tyle, że przez rozmiar tego ekranu położenie wybieraka stało się, na oko, bardzo nieergonomiczne.
dcs - Pią 06 Lut, 2015

komor,
ale one mają AF z 19 punktami krzyżowymi, z technologią Hybrid CMOS AF.
W porównaniu do 70D brak: 1/8000, pryzmatu, Dual-Pixel, kompresji wewnatrzklatkowej i guzików.


...ale jest 7D II.

jaad75, ten

był ładniejszy. :wink:

jaad75 - Pią 06 Lut, 2015

Cytat:
był ładniejszy. :wink:
Zdecydowanie. :razz:
WojciechW - Pią 06 Lut, 2015

Obiektyw pewno składany?
jaad75 - Pią 06 Lut, 2015

WojciechW, tak, wiadomo przecież od CES.
komor - Pią 06 Lut, 2015

dcs napisał/a:
ale one mają AF z 19 punktami krzyżowymi, z technologią Hybrid CMOS AF.
W porównaniu do 70D brak: 1/8000, pryzmatu, Dual-Pixel, kompresji wewnatrzklatkowej i guzików.

Jeśli jest Hybrid CMOS AF, to chyba jest Dual-Pixel? Czy to nie to samo? Co do pryzmatu to wspominałem o wizjerze, 1/8000 – oczywiście masz rację, to zawsze w Canonie różniło 3- od 2-cyfrowych, guziki – no zbyt wiele to już ich nie brakuje, kompr. wewn.kl. – racja. Takich niuansów jest pewnie więcej.

jaad75 - Pią 06 Lut, 2015

Jest też inna matryca, na dziś, a z kolei następca 70D też będzie miał pewnie trochę dodatkowych ficzerów. Z drugiej strony, za dużo mieć nie może, bo znowu kwestia rozróżnienia od 7DII... :roll:
komor - Pią 06 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Jest też inna matryca

Skoro 24mpix to może od Sony? :)

jaad75 - Pią 06 Lut, 2015

komor, chyba custom made, skoro z cropem 1.6... :wink:
komor - Pią 06 Lut, 2015

jaad75, można wyczernić nadmiar wafla. ;)
muzyk - Pią 06 Lut, 2015

komor napisał/a:
można wyczernić nadmiar wafla. ;)

Polewą z Nikona. :razz:

jaad75 - Pią 06 Lut, 2015

komor napisał/a:
jaad75, można wyczernić nadmiar wafla. ;)
I wciąż mieć ponad 24MPix? :razz:
komor - Pią 06 Lut, 2015

Znaczy się, nadmiar oleju i opiłki będą specjalną wycieraczką przesuwany na obszar poza cropem 1.6. ;)
dcs - Pią 06 Lut, 2015

Na normalnym :wink: aps-c to by było 26.4mpix -ponad 2 miliony do zaczrnienia flamastrem.
muzyk - Pią 06 Lut, 2015

komor napisał/a:
Znaczy się, nadmiar oleju i opiłki będą specjalną wycieraczką przesuwany na obszar poza cropem 1.6. ;)

hahhaha

Komor, normalnie nie poznaję Cię :razz: :wink:

jaad75 - Pią 06 Lut, 2015

No i jednak nie Sony. Chuck Westfall rozwiał wątpliwości:
Cytat:
Despite some rumors to the contrary, Westfall said the 50.6MP CMOS sensors in the 5DS and 5DS R are developed and produced by Canon. When asked whether they were created in collaboration with Sony as some rumors indicated, Westfall responded by saying: “Absolutely not. The sensors were developed completely in-house, by Canon."

Twierdzi też, że DR będzie taki jak w przypadku 7DII.... :roll:

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2015 19:38 ]
Chociaż z drogiej strony, gdyby to były sensory Sony, to czy Canon by to oficjalnie przyznał? Nikon też nie ujawniał dobrowolnie kto dla nich robi matryce, nawet jak kupowali po prostu sensory od SS.

muzyk - Sob 07 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Twierdzi też, że DR będzie taki jak w przypadku 7DII.... :roll:

I ....... blada.

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

Specyfikacja K-S2:

- CMOS sensor with 20.12 million pixel (effective). No low-pass / AA filter
- PRIME MII Image processing engine
- Protected against dust and moisture; 100 seals
- Double dial
- Full HD video
- 77-segment metering
- Vari-angle swing-out LCD monitor
- Shutter button appropriate for selfies
- AF system: SAFOX X. AF array with 11 sensors, of which 9 are cross-type. Sensitivity -3EV
- Select-Area Expansion and AF-Hold features
- Highest sensitivity: ISO51,200
- In-camera shake correction
- Low-pass selector
- Supports O-GPS1 GPS unit
- Optical viewfinder with 100% coverage
- Fastest shutter speed: 1/6,000 sec.
- Continuous shooting 5.5 frames / sec.
- Wi-Fi built-in. Integration with smartphone

Bardzo dobry ruch z SAFOX-em X, trochę gorszy z 20MPix matrycą.

dcs - Pon 09 Lut, 2015

K-S1 :?:
jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

dcs, poprawiłem.
matys - Pon 09 Lut, 2015

K-S2 chyba miało być.

20Mpx na ASPC to nie jest złe rozwiązanie. Pixeli będzie miej, ale za to będą większe, co może skutkować dobrym i wysokim ISO. W czym Pentax zawsze był dobry.

Najgorszy ruch to jest to:
-Shutter button appropriate for selfies
Aż strach się bać :wink:

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

matys napisał/a:
20Mpx na ASPC to nie jest złe rozwiązanie.
Ale ta matryca wypada słabiej od 24MPix.

[ Dodano: Pon 09 Lut, 2015 19:02 ]
Uszczelnienia są całkiem bogate:


[ Dodano: Pon 09 Lut, 2015 19:03 ]
Cena za uszczelniany dual kit $999.95...

WojciechW - Pon 09 Lut, 2015

Oczywiście wolałbym następcę K-50 z 24 MP, ale zupełnie nie jest dla mnie zaskoczeniem, że zdecydowali się na taką samą lub prawie taką samą matrycę jak w K-S1, tzn. 20 MP.

Było dla mnie jasne, że zastosowanie nowej matrycy nie skończy się na jednym aparacie, a K-S1 chyba niekoniecznie miał na celu tylko zaspokojenie gustów gadżeciarzy. Może chodziło raczej o rodzaj testu przed ostatecznym wypuszczeniem bardziej wypasionego modelu, a linia z 24 MP to jakby z założenia ma być "more than semi-professional".

Myślę zresztą, że niezależnie od tego, kiedy pojawi się FF, to najdalej w przyszłym roku pojawi się następca K-3.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

WojciechW napisał/a:
zupełnie nie jest dla mnie zaskoczeniem, że zdecydowali się na taką samą lub prawie taką samą matrycę jak w K-S1, tzn. 20 MP.
Dla mnie też nie jest zaskoczeniem, ale przez chwilę była taka plotka, a nie da się nie zauważyć, że matryca 20 MPix zachowuje się słabiej od 24MPix.
WojciechW napisał/a:
K-S1 chyba niekoniecznie miał na celu tylko zaspokojenie gustów gadżeciarzy
Tak twierdzili w wywiadzie przedstawiciele Pentaksa.
WojciechW napisał/a:
a linia z 24 MP to jakby z założenia ma być "more than semi-professional".
Tyle, że 24MPix z Prime M II dawałby 12-bitowe RAW-y, więc byłoby tu wystarczające rozróżnienie półek. Do tego, z marketingowego punktu widzenia, K-S2 wyglądałby tu bardziej konkurencyjnie w stosunku do D5500 i 760D.
dcs - Pon 09 Lut, 2015

Czym się tu podniecać?

To ile będzie kosztował z 18-135?

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

dcs napisał/a:
Czym się tu podniecać?
Podniecać? Niczym.
dcs napisał/a:
To ile będzie kosztował z 18-135?
Pewnie z $1200 na początek.
dcs - Pon 09 Lut, 2015

Ha ha...
http://m.skapiec.pl/site/cat/2/comp/5459790

http://m.skapiec.pl/site/cat/2/comp/6254540

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

dcs, ja o tym wiem, ale zobacz sobie MSRP Canona 750/760D.
WojciechW - Pon 09 Lut, 2015

Gwoli ścisłości to odpowiednikiem 18-135 jest u Nikona bardziej 18-140. Też dość drogi ale przynajmniej ostrzejszy. Może przydało by się natomiast Pentaxowi jakieś 18-135 ii.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

WojciechW napisał/a:
Może przydało by się natomiast Pentaxowi jakieś 18-135 ii.
Pentax ma dość kitowego chłamu i równie ciemnych zamienników w spacerowym zakresie. Na szczęście wzieli się ostatnio za obiektywy z właściwej półki.
Sunders - Pon 09 Lut, 2015

Cytat:
Pentax ma dość kitowego chłamu i równie ciemnych zamienników w spacerowym zakresie. Na szczęście wzieli się ostatnio za obiektywy z właściwej półki.


Które masz na myśli?

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

Sunders napisał/a:
Które masz na myśli?
Większość z 8-miu planowanych na ten rok. :cool:
Sunders - Pon 09 Lut, 2015

Myślałem, że chodzi o już zrobione, a nie planowane :smile:
jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

A te dwa, które właśnie wyszły nic Ci nie mówią?
dcs - Pon 09 Lut, 2015

jaad75, przecież ich jeszcze nie ma.

Te http://www.optyczne.pl/79...argach_CP+.html "FF Pentax" -to atrapa z drukarki 3D z nalepką z napisem Pentax a nie żaden prototyp.

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

dcs napisał/a:
jaad75, przecież ich jeszcze nie ma.
Już są.
dcs napisał/a:
-to atrapa z drukarki 3D z nalepką z napisem Pentax a nie żaden prototyp.
To działająca atrapa AFAIK. Nie pierwsza zresztą i z dużą dozą prawdopodobieństwa nie ostatnia.
dcs - Pon 09 Lut, 2015

jaad75,

1. Gdzie je można kupić :?:

2. Atrapa okolejna czarną folią.
Skąd wiadomo że dziala :?:
Podaj źródło tej informacji :!:

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

dcs napisał/a:
1. Gdzie je można kupić :?:
Ty je możesz w tej chwili co najwyżej zamówić.
dcs napisał/a:
2. Atrapa okolejna czarną folią.
Chyba nie wiesz jak w tej chwili wyglądają egzemplarze przedprodukcyjne, zwłaszcza na etapie gdzie wciąż można dużo kombinować ze specyfikacją i wersjami.
dcs napisał/a:
Skąd wiadomo że dziala :?:
Podaj źródło tej informacji :!:
Z dobrego źródła. Ale głupio byłoby je spalić.

[ Dodano: Pon 09 Lut, 2015 23:18 ]
BTW, nie wiem, czy ten konkretny ze zdjęcia działa. Są działające. I to od dawna.

dcs - Pon 09 Lut, 2015

jaad75,

1. Czyli nie ma, a piszesz że są. :lol:

Pisałem o tym który zalinkowałem.
"Te http://www.optyczne.pl/79...argach_CP+.html "FF Pentax" -to atrapa z drukarki 3D z nalepką z napisem Pentax a nie żaden prototyp."

2. Macierewicz. "Wiem, ale nie powiem".

Nie jesteś wiarygodny.









The Pentax K-S2 will be available in March for $799.95/£649.99 with smc Pentax-DA L 18-50mm F4-5.6 DC WR kit zoom.

RRP: 
£549.99 (Body)
£649.99 (Single Lens Kit - smc PENTAX-DA L 18-50mmF4-5.6 DC WR)
£729.99 (Twin Lens Kit - smc PENTAX-DA L 18-50mmF4-5.6 DC WR & DA 50-200mm F4-5.6 ED WR)
£879.99 (Premium Lens Kit - smc DA 18-135mm F3.5-5.6 ED AL [IF] DC WR)

http://www.dpreview.com/a...blinking-lights

komor - Pon 09 Lut, 2015

Bosz… Jak dobrze, że na tym forum nie glanują tak Apple jak Pentaksa, bo bym się albo powiesił, albo co najmniej wypisał, kasując uprzednio wszystkie sto tysięcy postów, czy ile żeśmy tam naklepali… :)

Edit, fajny tytuł: „…with Wi-Fi, no blinking lights”. :)

jaad75 - Pon 09 Lut, 2015

dcs napisał/a:
1. Czyli nie ma, a piszesz że jest. :lol:
Są, w sensie istnieją fizycznie, jako egzemplarze produkcyjne, a wkrótce będą w sklepach. Na razie możesz sobie złożyć pre-order.
dcs napisał/a:
2. Macierewicz. "Wiem, ale nie powiem".

Nie jesteś wiarygodny.
Musiałbym być idiotą, żeby samemu odciąć się od źródła informacji, tylko po to, żeby Ci coś udowodnić. :roll:

[ Dodano: Pon 09 Lut, 2015 23:56 ]
dcs napisał/a:
Pisałem o tym który zalinkowałem.
"Te http://www.optyczne.pl/79...argach_CP+.html "FF Pentax" -to atrapa z drukarki 3D z nalepką z napisem Pentax a nie żaden prototyp."
To, że z drukarki 3D kompletnie o niczym nie świadczy. Tak najprościej testować rozwiązania, a model 3D obudowy i tak jest potrzebny do kolejnego etapu. A nalepkę pewnie przykleili do zdjęcia - prototypy na tym etapie nie mają żadnych oznaczeń.
dcs - Pon 09 Lut, 2015

Ile ma mpix ten działający egxemplarz?
jaad75 - Wto 10 Lut, 2015

dcs, była testowana wersja 24MPix około roku temu, ponoć jest to już definitywnie sprawa zamknięta, więc mogę wydedukować, że ta jest 36MPix. Co najmniej, bo ktoś mi zasugerował, żeby spodziewać się więcej. Tyle, że mnie się we więcej nie chce wierzyć na logikę - przynajmniej nie zanim dowiem się, że wyszedł Milbeaut 8.
dcs - Wto 10 Lut, 2015

Rok temu pisałeś że Fujitsu pracuje. ..
http://pentax.org.pl/view...46105&start=140 :smile:

jaad75 - Wto 10 Lut, 2015

dcs, bo pracuje od dawna, ale nie udało mi się dotrzeć do żadnej informacji, że się czegoś dopracowali. Zresztą będzie się można łatwo przekonać po premierach Nikona - EXPEED, to też Milbeaut.
nienietaktak - Wto 10 Lut, 2015

ping
jaad75 - Wto 10 Lut, 2015

nienietaktak, dzięki.

Nowe roadmapy Pentaksa pokazują szkiełka o których wspominałem wcześniej:
http://www.ricoh-imaging...._Mount_Lens.pdf

Widać w jaki rynek celują z puszką FF.

Tu jeszcze 645:
http://www.ricoh-imaging...._Mount_Lens.pdf

muzyk - Wto 10 Lut, 2015

:wink:
WojciechW - Wto 10 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
WojciechW napisał/a:
Może przydało by się natomiast Pentaxowi jakieś 18-135 ii.
Pentax ma dość kitowego chłamu i równie ciemnych zamienników w spacerowym zakresie. Na szczęście wzieli się ostatnio za obiektywy z właściwej półki.


To ja się trochę dziwię bo jednak inwestują w serię K-Sx. Myślę, że ci co się na te aparaty skuszą nie zawsze będą mogli sięgnąć na tą wyższą półkę. A poprawiony 18-135 pewno wielu by skusił.

Nie wiadomo, czy FF powtórzy sukces 945, W końcu tych FF jest sporo, a średni format to unikaty.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

jaad75 - Wto 10 Lut, 2015

WojciechW napisał/a:
poprawiony 18-135 pewno wielu by skusił.
Jest 18-135, 17-70, 16-85, 18-250, 18-270 i cała masa 18-55, a teraz jeszcze 18-50 - może już dość klepania ciemnych szkieł w tym zakresie?
WojciechW napisał/a:
Nie wiadomo, czy FF powtórzy sukces 945, W końcu tych FF jest sporo
On ma przede wszystkim być modelem sciągającym uwagę - kasę będą robić niższe segmenty. Ale nie ma szans, żeby FF był traktowany poważnie bez uzupełnienia oferty poważnymi zoomami f/2.8 i to właśnie Pentax robi.
WojciechW - Wto 10 Lut, 2015

jaad-75 Obecne 18-135 Pentaxa nie ustępuje 18-140 Nikona ceną tylko ostrością (podobnie taniemu 18-105). Nie wiem co warte jest 16-85, bo pozostałe są niezbyt bulwersujące. Więc u Nikona jakby lepiej. Ale może Pentax jeszcze w ogóle istnieje jako marka, bo godzi się, że Nikon ma być lepszy.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

[/b]

Andrzej.M. - Czw 12 Lut, 2015

Chętnie zobaczę tego K-2 bo jak na razie można zobaczyć tylko taki...

[ Dodano: Czw 12 Lut, 2015 12:21 ]
A z tym K-S2 to znowu w nazewnictwie namieszali... :roll: Choć aparat całkiem przyjemnie się prezentuje. Swoją drogą ciekaw jestem ja ta matryca w nowym opakowaniu jest oprogramowana... Czy będzie mieć "osiągi" k-50? Chyba powinna - skoro KS1 miała podobne do K-500...

jaad75 - Sob 14 Lut, 2015

Dużo zdjęć nowych tele Pentaksa:
http://www.pentaxforums.c...-150-450mm.html

Zwłaszcza ineresująco wyglądają te porównania:





muzyk - Sob 14 Lut, 2015

Niezły rurarz...
WojciechW - Pon 16 Lut, 2015

A czy Koleżanki to uradzą?

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

dcs - Pon 23 Lut, 2015


Panasonic G 42.5 mm f/1.7 ASPH. POWER O.I.S. (H-HS043) http://www.panasonic.com/...s/h-hs043e.html



Panasonic G Macro 30 mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S. (H-HS030) http://www.panasonic.com/...s/h-hs030e.html

http://naturpixel.com/201...y-un-425mm-f17/

Lucas1981r - Sob 28 Lut, 2015

muzyk napisał/a:
Niezły rurarz...


e tam rurarz...normalny :wink:


dcs - Nie 01 Mar, 2015

W Fujifilm już wiedzą że ich aparaty dają kiepską jakość video, matryce 16mpix X-Trans na tle konkurencji to żadna rewelka i ich bezlusterkowce mają autofocus do poprawy.

"And of course focusing is a challenge - we need a faster focusing system."

"[Looking ahead to the cameras that will replace the X-T1 at the top of the X-series lineup, what is the biggest thing you want to improve?]
The key challenge is how to improve autofocus."

"And as we move into the telephoto lens area for wildlife photography and so on, those customers definitely need a better autofocus system. Just introducing a telephoto zoom is not a solution. Focus accuracy and speed has to be there."

"I think we could have done better at autofocus. That’s the one thing I think. But we’re catching up."

"One of the most interesting cameras in the past six months or so was the Canon EOS 7D Mark II. Historically Canon keeps its high-speed cameras at the top-end, in their professional cameras, but with the 7D II they’ve moved those features down into APS-C. So they see an opportunity in that format. The focusing system is really good.
Olympus is also doing a good job with the OM-D lineup, and their lenses are very good. In terms of movies, the Sony Alpha a7S. And for focusing, the Sony a6000 is impressive. The wild-card of course is Samsung’s NX1. It’s very bold and the focus system is very interesting." :lol:


Wywiad z Toshihisa Iida Fujifilm http://www.dpreview.com/a...olution-sensors

Kompleks kiepskiego AF.

matys - Pon 02 Mar, 2015

Co myślicie o D7200 ?
Zmiany, jakich się w sumie można było spodziewać. Dodali WiFi+NFC i GPS. Poprawili bufor. AF też, który w sumie jest niezły w d7100. Ciekawi mnie ISO, niby nowa matryca i Expeed 4.

dcs - Sro 04 Mar, 2015

VLC 2.2.0 Now Supports Samsung NX1 4K (H.265) Playback http://samsungrumors.net/...h-265-playback/

[ Dodano: Czw 05 Mar, 2015 12:43 ]
"dpreview: What are your customers asking you to do next in the Art-series lineup?

Kazuto Yamaki, CEO of Sigma: The biggest request is for a 24-70mm F2.8. Then macro lenses, and also a wideangle zoom lens, something like a 14-24mm." http://www.dpreview.com/a...sigma-interview

[ Dodano: Czw 05 Mar, 2015 12:54 ]
...
"dpreview: Do you think there's an opportunity for Sigma in the ultra-wide zoom segment?

Kazuto Yamaki, CEO of Sigma: Yes, we need to [get involved]. We're a pioneer of wide-angle zoom lenses. In the 70's we developed a 21-35mm manual lens, which I believe was the first real wide-angle zoom lens. Then we developed an 18-35mm, then a 17-35mm, then a 15-35mm, and a 12-24mm. We've always developed wide-angle zoom lenses. Canon has broken our record! We need to refresh this product line.

...

"dpreview: With lenses like this, which you expect to be relatively low-volume products, do you routinely manufacture them in batches?

Kazuto Yamaki, CEO of Sigma: Yes. Some popular lenses like our 35mm and 50mm primes and some popular zooms are produced continuously, but some more niche products are produced in batches every three or four months.

...

dpreview: A lens like Sony's Zeiss 55mm F1.8 for the FE mount is optically superb but quite small and light. If you were to design 'Art' lenses for that system, would you try to strike a different balance between quality and size, and try to make the lenses smaller?

Kazuto Yamaki, CEO of Sigma: Yes - that's also one of the segments we're interested in. Another motivation for us to make new lenses is to differentiate between other manufacturers. Sony already has a 55mm F1.8 which is nicely sized and reasonably priced :???: , so why make another? But F1.4 compared to F1.8 is a huge difference, so we'd either make a F1.4, or something different." http://www.dpreview.com/a...sigma-interview

[ Dodano: Czw 05 Mar, 2015 13:36 ]
Patenty Nikona: https://www.youtube.com/w...d&v=TN7mV9W1lv0 obiektywy: 35mm f/1 DX, 3mm f/2.8 circular fisheye [1" sensor (Nikon 1)], Two-layer sensor

matys - Czw 05 Mar, 2015

dcs, ten ostatni link do YT jest o d200 i olympusie. Wiec coś się chyba źle wkleił link ;)
dcs - Czw 05 Mar, 2015

No :wink:
Patenty Nikona: http://nikonrumors.com/20...patents-8.aspx/ obiektywy: 35mm f/1 DX, 3mm f/2.8 circular fisheye [1" sensor (Nikon 1)], Two-layer sensor

[ Dodano: Nie 08 Mar, 2015 22:20 ]
Nikon has a patent application for a 35mm f/1 DX lens


To chyba Speed Booster do 50/1.4G
http://www.optyczne.pl/up...kkor_35_bud.jpg

[ Dodano: Nie 08 Mar, 2015 22:23 ]
^^^
ostatni link to pomyłka
http://www.optyczne.pl/15..._wykonania.html

[ Dodano: Wto 07 Kwi, 2015 20:24 ]
glut http://www.lensrentals.co...ss-vario-tessar

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2015 12:50 ]
Testy

Olympus M.Zuiko Digital ED 8mm f/1.8
http://www.cameralabs.com...m_f1-8_Fisheye/

http://www.photographyblo...eye_pro_review/


Olympus M. Zuiko Digital ED 7-14 mm f/2.8 PRO
http://www.focus-numeriqu...ash-test-8.html
[ https://translate.google....html&edit-text= ]

http://www.cameralabs.com...al_7-14mm_f2-8/

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2015 12:51 ]
Olympus M.Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye Pro
http://www.photographyblo...eye_pro_review/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group