forum.optyczne.pl

Aparaty analogowe - Wycena aparacików. Proszę o pomoc; )

linka1948 - Czw 29 Sty, 2015
Temat postu: Wycena aparacików. Proszę o pomoc; )
Witam zostałem właścicielem dwóch aparacików. Nie znam się na tym kompletnie. Chciałbym abyście pomogli mi je wycenić ile one mogą być warte . Są w stanie idealnym.

Zenit 11
Beirette electronic

foto aparacików.
http://pl.tinypic.com/vie...=8#.VMpph9LuKoM


Jeśli pomyliłem działy to przepraszam

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Przemek. :)

kojut - Czw 29 Sty, 2015
Temat postu: Re: Wycena aparacików. Proszę o pomoc; )
linka1948 napisał/a:
Witam zostałem właścicielem dwóch aparacików.

Gratulacje ;-)
linka1948 napisał/a:
Chciałbym abyście pomogli mi je wycenić ile one mogą być warte .

Stara zasada mówi, że coś jest warte tyle, ile ktoś jest w stanie za to zapłacić. Najpewniejszy i najszybszy sposób, to wystawić na aukcję. Zenita z heliosem 44M można wyrwać (w 100% działającego) już za 10 euro. Beiretty najczęściej widziałem w towarzystwie innych aparatów (zestawy handlowe- kity) już od kilku euro. Aparaty te nie wyróżniają się niczym ciekawym.
linka1948 napisał/a:
Są w stanie idealnym.

Brak przecieków światła, wszystkie czasy działają idealnie, pomiar światła jest prawidłowy, klatki się nie nakładają, obiektywy są czyste, bez śladów grzyba czy zmatowienia, przysłona domyka się i powraca bez oporów, pierścienie chodzą z należytym oporem i płynnie?

WueN - Czw 29 Sty, 2015

kojut napisał/a:
wszystkie czasy działają idealnie

W zenicie? Eehehe.

Preskaler - Czw 29 Sty, 2015

W moim TTL sprzed prawie pół wieku wszystkie działają. :grin:
dcs - Czw 29 Sty, 2015

kojut napisał/a:
Brak przecieków światła, wszystkie czasy działają idealnie, pomiar światła jest prawidłowy, klatki się nie nakładają, obiektywy są czyste, bez śladów grzyba czy zmatowienia, przysłona domyka się i powraca bez oporów, pierścienie chodzą z należytym oporem i płynnie?  

linka1948 napisał/a:
zostałem właścicielem dwóch aparacików. Nie znam się na tym kompletnie.

kojut - Czw 29 Sty, 2015

WueN, miałem dwa ET i w żadnym nie było problemów z naświetlaniem...
dcs, to tak by uzmysłowić, co oznacza "stan idealny" odnośnie aparatu.

bogdanek - Sob 31 Sty, 2015

Zenita z Heliosem 58 f2 kupiłem ze cztery miesiące temu za 70 zł, ale to czyściutki egzemplarz , bez rys i paprochów , sprawny.
Gdyby sprzedawca chciał wtedy stówkę , to dałbym , gdyby chciał 150 zł , to też bym wyciągnął, bo się po prostu napaliłem .
A na razie , to próbuje ogarnąć Canona A1.
Myślę , że kolega kojut dał Ci powyżej dobrą radę , wystaw na aukcję z rzetelnym opisem i czekaj , a cena , no cóż , poszukaj podobnych aukcji .
Powodzenia w sprzedaży .:-)

muzyk - Sob 31 Sty, 2015

bogdanek napisał/a:
wystaw na aukcję z rzetelnym opisem

i świetnymi zdjęciami starannie przygotowanych aparatów.

retrofokus - Sob 31 Sty, 2015

Bez względu na zdjęcia, to jakoweś białe kruki kolekcjonerskie nie są ..... 150 zł to wszystkie pieniądze za taki zestaw....
bogdanek - Nie 08 Lut, 2015

@muzyk ,- tak, tak , racja :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group