forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Panasonic Lumix DMC-GX7 vs. Olympus OM-D E-M10 vs. Sony A510

MarBlo - Sro 29 Lip, 2015
Temat postu: Panasonic Lumix DMC-GX7 vs. Olympus OM-D E-M10 vs. Sony A510
Cześć,

Jestem amatorem, poszukują aparatu "codziennego", na wakacje, imprezy, taki trochę do wszystkiego (tak wiem, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale jednak...) Jeżeli fotografia mnie wciągnie to pewnie będę kontynuował i rozwijał.
Miała być lustrzanka, stanęło na bezlusterkowcu:) Troszkę pogrzebałem, poczytałem i mam 3 faworytów:

1. Sony Alpha a5100 (ILCE-5100L) + 16-50 mm - 2350 PLN
2. Panasonic Lumix DMC-GX7
→ Panasonic DMC- GX7C + 20/1,7 - 2500 PLN
→ Panasonic DMC- GX7 + 14-42 - 2390 PLN
3. Olympus OM-D E-M10 (-430 PLN od każdej ceny - cash back Olympusa)
→ Olympus E-M10 z ob. EZ-M 14-42mm EZ - 3099 PLN
→ Olympus E-M10 z ob. EZ-M 14-42mm II R - 2599 PLN
→ Olympus E-M10 srebrny + ob. 14-42 IIR czarny + 40-150R - 3099 PLN

Gdzieś w tym całym "bałaganie" najbliżej mi do Olympusa. I tu moje pytanie: czy dobrze? Może któryś z wymienionych jest lepszym rozwiązaniem? A może w ogóle postawić na coś innego?

Kolejne, jeżeli Olympus to w której opcji? Może warto od razu postawić na dwa obiektywy? Może jeden wystarczy, tylko który? (jakoś nie mogę znaleźć informacji czym tak naprawdę przedstawione opcje się różnią)

dcs - Sro 29 Lip, 2015

http://www.cyfrowe.pl/apa...ACFFJIXE11855-B
Wojmistrz - Sro 29 Lip, 2015

dcs, ty już tylko linki do sklepów :) ? Tak po prawdzie, sam się coraz bardziej przekonuje do Fuji.
Soniak10 - Sro 29 Lip, 2015

Wojmistrz napisał/a:
Tak po prawdzie, sam się coraz bardziej przekonuje do Fuji.

A ja do Olympusa i z tego zestawu to wybrałbym
MarBlo napisał/a:
Olympus E-M10 srebrny (ale może też być czarny) + ob. 14-42 IIR czarny + 40-150R - 3099 PLN

:cool:

dcs - Czw 30 Lip, 2015

Wojmistrz napisał/a:
dcs, ty już tylko linki do sklepów :) ?

Tylko tam jest w tej cenie.

MarBlo napisał/a:
Sony16-50 mm
Panasonic 14-42
Olympus 14-42mm EZ
Olympus 14-42mm II R

są ciemne jak ...każdy inny kitowy,
a Fuji 18-55/2.8-4 może nie jakiś cudowny, ale przynajmniej jaśniejszy. Półka wyżej.

witkot - Czw 30 Lip, 2015

Może porównaj na tej stronie.
TEST
Oczywiście pozostaje kwestia obiektywu.

dcs - Czw 30 Lip, 2015

Szczególnie jak wyrówna wielkość wycinka http://www.dpreview.com/r...597300337457807

[ Dodano: Czw 30 Lip, 2015 22:38 ]
http://www.dpreview.com/r...812424644524224
http://www.dpreview.com/r...812424644524224

MarBlo - Pią 31 Lip, 2015

Najlepiej wg mnie wygląda Sony na tych porównaniach. ;)
Sunders - Pią 31 Lip, 2015

MarBlo napisał/a:
Najlepiej wg mnie wygląda Sony na tych porównaniach.


Wg mnie również :smile:

MarBlo - Pią 31 Lip, 2015

Sunders napisał/a:
MarBlo napisał/a:
Najlepiej wg mnie wygląda Sony na tych porównaniach.


Wg mnie również :smile:


Pytanie tylko jak bardzo porównanie odwzorowuje rzeczywistość.
Najwięcej, najbardziej pochlebnych opinii (również względem porównań z innymi) ma Olympus.

Fuji, z tego co czytałem ma drogie dodatki i obiektywy. Przyszłościowo (jeżeli bym się wkręcił) - będzie drogo z dodatkami lub wykręcił i chciał sprzedać - najciężej znaleźć nabywcę.
Poprawcie jeżeli się mylę.

Panasonica pomimo świetnie wyglądającego uchylnego wizjera odrzucam ;)
Fuij jakoś mnie nie przekonuje.

Na polu bitwy pozostaje sony i olympus

RB - Pią 31 Lip, 2015
Temat postu: Re: Panasonic Lumix DMC-GX7 vs. Olympus OM-D E-M10 vs. Sony
MarBlo napisał/a:

poszukują aparatu "codziennego", na wakacje, imprezy, taki trochę do wszystkiego (tak wiem, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale jednak...) Jeżeli fotografia mnie wciągnie to pewnie będę kontynuował i rozwijał.


Jeśli Cię jeszcze fotografia w ogóle nie wciągnęła to wszystko co rozważasz jest i tak zdecydowanie zbyt dobre. I jak nie będziesz kontynuował to szkoda Twoich 2 tysięcy. Bezlusterkowiec za 1200 - 1500 Ci też starczy z naddatkiem... Automaty w tych za 2500 i za 1500 są mniej więcej takie same. Matryce mocno podobne (w obrębie tej samej marki).
Porównania zaś poogladaj nie w skali 1:1 tylko w skali w jakiej to będziesz oglądać.

WojciechW - Pią 31 Lip, 2015
Temat postu: Re: Panasonic Lumix DMC-GX7 vs. Olympus OM-D E-M10 vs. Sony
RB napisał/a:

Porównania zaś poogladaj nie w skali 1:1 tylko w skali w jakiej to będziesz oglądać.


Za czasów gdy zaczynałem fotografować ludzie zamawiali najczęściej fotki 6 x 9 cm i pewno wiele ówczesnych aparatów i filmów nie dawało zdjęć nadających się do wiele większych formatów.

Ale dzisiaj w erze aparatów cyfrowych, coraz częściej ogląda się zdjęcia głównie na ekranie komputera. Owszem często może ogląda się całe fotki, ale jakże często kogoś mogą zaciekawić szczegóły i rzadziej lub częściej sięgnie się po wspomniane 1:1, żeby obejrzeć szczegóły jakiegoś tam ciekawego z jakich względów fragmentu.

A ja przejrzałem w skali 1:1 praktycznie każde z tysięcy wykonanych i zapisanych zdjęć. Bo to po prostu lubię i nie wyobrażam sobie inaczej.

Jeśli chodzi o wymienione wcześniej aparaty to można się nad nimi zastanawiać pod kątem wygody noszenia ze sobą. Tutaj niezłą propozycją jest GX-7 z 14-42, (20 1.7 czy 40-150) można dokupić później, który lepiej kręci video. Olki dają nieco lepszą rozdzielczość, ale lepiej kupić normalny obiektyw podstawowy, bo taki ze skróconym korpusem jest mniej ostry na krótszym końcu. Obiektyw 40-150 oddzielnie nie wypada dużo drożej niż w zestawie (w przeciwieństwie do 14-42).

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

RB - Pią 31 Lip, 2015
Temat postu: Re: Panasonic Lumix DMC-GX7 vs. Olympus OM-D E-M10 vs. Sony
WojciechW napisał/a:


Ale dzisiaj w erze aparatów cyfrowych, coraz częściej ogląda się zdjęcia głównie na ekranie komputera. Owszem często może ogląda się całe fotki, ale jakże często kogoś mogą zaciekawić szczegóły i rzadziej lub częściej sięgnie się po wspomniane 1:1, żeby obejrzeć szczegóły jakiegoś tam ciekawego z jakich względów fragmentu.



No przecież piszę, żeby patrzył na porownania w skali w jakiej będzie oglądał. Jeśli zamierza bawić się w szczegółomanię w skali 1:1 to niech je w tej skali ogląda. Najlepiej zaś porównania zrobione za pomocą tych obiektywów, które ewentualnie zamiaruje zakupić. Bo Oly 45mm i Oly 14-42mm to produkują efekty dość mocno różne w skali 1:1...

WojciechW - Sob 01 Sie, 2015

Oglądanie efektów Oly z 14-42 VR w skali 1:1 ćwiczyłem ostatnio dość intensywnie i może nie jest tu aż tak tragicznie. 45 mm jest natomiast obiektywem już trochę portretowym i w codziennym użyciu sprawdzi się pewno gorzej niż 20/1.7 od Panasonica lub 19/2.8 Sigmy. Ja zresztą zamiast w.w. 45 mm na razie chcę się pobawić starym Pancolarem 1.4/50 od Praktiki BL w trybie manualnym, bo wreszcie mam aparat w którym łatwo było o odpowiednią przejściówkę.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

MarBlo - Sro 12 Sie, 2015

No i stało się - padło na:

→ Olympus E-M10 srebrny + ob. 14-42 IIR czarny + 40-150R - 3099 PLN

W media mark jest dobra promocja - 50zeta na BP, za każde 500zł + zwrot od Olympusa - finanse przeważyły :)

Dzięki wszystkim za rady.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group